Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am sa modific in tara cand ajung ca aici nu mai am timp

sunt destule modificari de facut dar se poate realiza

problema principala este diametrul axului care e mai mare la 954 si suportul de coroana care nu intra in janta de 954 deci tre sa il strunjesc pe al meu

 

singurul avantaj al jentii de 6" este greutatea, in rest nu comporta nici un alt beneficiu. as monta evident tot cauciuc 180/ 55 pentru ca este mult mai agil decat 190/50

din pacate 190/55 nu il pot monta deoarece ar atinge pe furca sau are trebui sa lungesc lantul putin si sa mut axul mai in spate, dar in felul asta castigi tractiune prin marirea interaxului si pierzi agilitate..

dupa cum vezi sunt tot felul de compromisuri pe care le faci

 

poate am gasit client la janta de 954 si atunci raman cu cea originala

om vedea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il cunosc pe proprietarul 919 din poza de mai sus, de pe alt forum fireblades.org

are modificari substantiale motorul lui

 

coada de pe 929 o aveam eu pe cbr'ul vechi ..uita'te cateva pagini inapoi si e o poza acolo

se poate adapta usor

eu o sa fac si k4 si r1 2003 intai in fibra apoi in fibra de carbon

evident de vanzare toate hihihi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

coada de pe 929 o aveam eu pe cbr'ul vechi ..uita'te cateva pagini inapoi si e o poza acolo

se poate adapta usor

 

ce ai modificat la "codita" de 929 ca sa o pui pe 900 ?

 

te intreb pentru ca vreau sa schimb codita la cbr meu si imi place modelul de la 929 dar as vrea sa stiu ce trebuie sa modific....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cauciuc Metzeler Sportec m1 pe fata si am 15000km cu el si are uzura la 40-50%!Este doar rezistent pt ca pe curbe ma cam fura.Powerul de pe spate se comporta insa excelent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emylio

15000 km cu un cauciuc sunt extrem de multi. iti dai seama ca si'a pierdut toate calitatile initiale ..e de lemn practic

schimba'l urgent

pune un m3 sau un 208-209 RR de la dunlop

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu second cumpar doar cauciucurile proaspat uzate in pista

cele uzate in strada niciodata deoarece intervalul in care au fost utilizate e mult mai mare si influenteaza negativ calitatea cauciucului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare, cam cat timp e bun un cauciuc, repet, nu km, ci timp. va dau si un ex. motocicleta veche de 7 ani cu 2500km parcursi, cauciucuri originale. Spun, e doar un exemplu, nu caz concret.

Intreb pentru ca am vazut multe cauciucuri cu eticheta pe ea, la pret redus, dar de fab 2005, sau 2004.

 

--- Mesaj completat în 28 Jul 2007 23:10 -------------
Sunt socat sa aflu ca prietenul nostru Barthez, detinator al unui fireblade ft frumos, s-a stins azi din viata in urma unui accident. Condoleante familiei. Rest in Peace my friend.

http://www.bikepics.com/members/barthez/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut prieteni.si eu am un 954 si mi se pare super mobra, probabil si pentru ca e prima mea vitezana si nu m-am mai dat cu multe altele.va dau aici un site, e nemtesc intr-adevar,cu toate modelel de fireblade, unde sunt trecute multe date tehnice si altele.sper sa va ajute la ceva.

http://www.cbr1000rr.de/frame.html.va salut pe toti.cateva poze cu mobra mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s'o stapanesti sanatos adi si sa tii mereu creierul conectat la pulsul drept :bigstar:

 

--- Mesaj completat în 29 Jul 2007 00:50 -------------
s'o stapanesti sanatos adi si sa tii mereu creierul conectat la pulsul drept :)

cum ziceai in alta discutie: "important e sa ajungi acasa"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tocmai am dat avansul pentru cbr 900 rr sc28 din 94, am luato cu 2600 E. Inca nu am mers cu ea dar deja ma incanta :bigstar:. Ca si inbunatatiri are FILTRU K&N si BUJII NGK IRIDIUM. Sunt curios de preteul de achizitie, ce ziceti :)

post-22256-1186121209_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tocmai am dat avansul pentru cbr 900 rr sc28 din 94, am luato cu 2600 E. Inca nu am mers cu ea dar deja ma incanta :bigstar:. Ca si inbunatatiri are FILTRU K&N si BUJII NGK IRIDIUM. Sunt curios de preteul de achizitie, ce ziceti :)

 

io am 2 bucati. Sunt dementiale SC28-urile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul de achizitie e foarte bun

cat despre imbunatatirile mentionate ...booh ..n'au nici o importanta

s'o stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Am si eu o intrebare : Carenajul de pe un fireblade 929 din 2000-2001 , merge montat pe un fireblade 919 din 1998-1999 ! Ma gandesc sa fac schimbarea aceasta deoarece am avut un accident si carenele sunt distruse majoritatea , si am gasit care de 929 complete, dar nu stiu daca se potrivesc sau , nu , sau macar daca se pot adapta. Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pot adapta dar ai ceva de munca deoarece trebuie sa faci toate prinderile la carene, nu sunt identice

coada din spate la fel

 

eu am toate carenele ptr modelul 97 far inclus

le vezi in poza din semnatura mea

si alte carene ..atat originale cat si in fibra de sticla

0723546678 ceri cu mac (aurelian) daca te intereseaza

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tatto, de unde ai luat carenele de 929?? Si eu tocmai am avut un accident si imi trebuie mai multe piese, printre care si carena laterala stanga si cea centrala, plus far, bord, sistemul de prindere al parbrizului si bordului de jug, borcanasul pentru lichid de frana, aripa de la roata din fata, si eventual partea frontala a instalatiei electrice (am mufa de la bord un pic crapata...si nu vreau sa fac peticeli).

 

Mac, daca ai si tu ceva piese din ce imi trebuie, da-mi un reply aici sau un pm, si te sun. Sau oricine ma poate ajuta cu un sfat de unde pot cumpara piesele de mai sus. Mentionez ca am dat deja mail la Honda Romania, si pe Ebay am gasit partea frontala a instalatiei electrice, pe care o voi achizitiona daca nu gasesc ceva in Romania.

 

Coloritul carenelor il puteti vedea daca accesati profilul meu. Este cel cu galben/albastru/alb.

 

Multumesc anticipat pentru ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momentan sunt in tara deci nu am cum sa ajut

poti sa bucsezi linistit bujia aia

costa putin si e poate face fara probleme. tre doar sa demontezi capacul

 

bujiile bagati'le mereu cu mana la inceput ..abia dupa strangeti cu cheia

curatati filetul sa mearga bine

se mai intampla dar nu e o tragedie

 

@mihai

bine ai revenit in shea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...