Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Uleiul merge la cei 3000 cat recomanda ei sa faci schimbul in garantie.Recomandabil ar fii sa fie din cel sintetic nu semi.Cu actele toti am facut asa ca tine cand am luat moto de la ei.Motorul l-am calarit de cateva ori pe la ei si norocul tau ca nu mi-a placut culoarea ca nu mai erai fericitul lui posesor.Arata bine si te poti considera un norocos ca am vazut altele si mai varza.Se pare ca cineva a facut touring cu el ca avea ceva km,deci nu este chinuit prea tare.5500?Sa-l stapanesti santos.Iti trebuie un amortizor de ghidon!Iti palce soundul tobei? :)Cat despre ulei data viitoare incearca in ordinea asta-Motul,Castrol,Agip-syntetic.Pana atunci sper sanu te inveti sa mergi in ture !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am inteles cu schimbul de ulei, eu intrebam daca e OK marca, asta macar pana ma invat eu cu ea, si ii fac urmatorul schimb (si da, e varianta full sintetic). M-am mai linistit acum daca ai zis ca toti ati facut la fel cu actele.

Sa fiu sincer, eu am avut ocazia la 929 din 2001 la 4900euro, dar nu era asa de ingrijit si cauciucurile erau muci. (cel de la Nitu Vasile). Dan zicea ca are 12700Km, insa imi vine greu sa cred....dar ....

Referitor la motorul meu, chiar ma bucur ca nu ti-a placut culoarea, pentru ca mi-a placut mie enorm. Sunt satul de CBR-urile alb/rosu/mov ......asta iese in evidenta si parca se distinge mai usor de designul 96-99 (ca vopsea ma refer). Pretul a fost de 4900 euro. Imi trebuie un amortizor de ghidon, da, insa depinde la ce bani il dai.

Singurul lucru de care imi pare rau este ca am ratat un 954 din 2003 la 6000 euro, dar asta e...nu aveam bani cand s-a vandut, si oricum, din ce am citit, nu e prea mare diferenta intre ele... ba unii spun ca e mai OK modelul 929.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos sunet... super filmulet, nu va era frica ca va sare ursu in fata? :rock:

Apropo, misto cizme...... :D

Frumos motor, sa ai grija de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ea e Honey .

 

O am de 2 ani si nu as schimba-o pe nimic. Nu am avut nici o problema cu ea.

 

Daca vreti sa o auziti vizitati linkul de mai jos :

 

http://www.youtube.com/results?search_query=bogdanxxus

 

incearca sa opresti farurile inainte de a da la automat,nu este o regula dar asa este recomandat.

 

E superba,sa o pastrezi frumoasa in continuare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare daca nu va suparati. ce consum are acest motor? toate variantele. si cele vechi si cele noi. in oras la mers linistit si inafara.... la viteza de croaziera. sau la ce viteza consuma cel mai putin.

 

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare daca nu va suparati. ce consum are acest motor? toate variantele. si cele vechi si cele noi. in oras la mers linistit si inafara.... la viteza de croaziera. sau la ce viteza consuma cel mai putin.

 

multumesc.

 

Pe un SC28

 

in oras ... de la 8 si maxim am atins 12

consum inafara 6,5 cu viteza pana in 160 iar peste 180 - 260 mers la drum lunga a luat intre 7 - 7,5

 

:bounce:

 

Sunt curios la SC33 cum sta treaba.

 

 

@Billy : Frumos motor, sa il stapanesti fara incidente si sa te bucuri de el ca si pana acum. App tot in garaj la Obor il lasi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe un SC28

 

in oras ... de la 8 si maxim am atins 12

consum inafara 6,5 cu viteza pana in 160 iar peste 180 - 260 mers la drum lunga a luat intre 7 - 7,5

 

:bounce:

 

Sunt curios la SC33 cum sta treaba.

 

 

Puey tot cam la fel, adik in orash 7-8 si kiar mai mult la mers sportiv

6-6,5 la drum lung pana in 160-170

si 11-12 cand e frig, indiferent de stilul de mers (2-3 grade)

 

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu primele poze ale albinutei mele, dar am strecurat una si cu viitoarea sotie, ca altfel primesc o dreapta in ochi :bounce:

 

PS Exact in starea asta am luat-o, cu 4900$...ce ziceti? (nu sotia, ci motorul ...... :angry: )

post-18551-1178988450_thumb.jpg

post-18551-1178988549_thumb.jpg

post-18551-1178988787_thumb.jpg

Editat de AllexxM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipule, se pare ca avem aceasi problema...... :angry:

Motor frumos, pret bun. ce iti recomand e un amoritzor de ghidon.

Take care :bounce:

post-17037-1179008521_thumb.jpg

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, doar ca nu mai da emilio nici un raspuns, a zis ca are unul de vanzare, insa....nu a mai dat pe aici de cand a postat....poate e cu mobra in plimbari...:angry:

 

PS Sa le stapanesti cu placere, si sa ai parte de ele :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emilio si-a pus motorul la vanzare, poate ca si-a cumparat un kawasaki.... :bounce:

Bineinteles, nu vitezana, choper si posteaza pe acolo :what:

Lasand gluma la o parte, precis sta toata ziua pe motor, mai ales pe vremea asta. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste un pic mai atent-am spus ca iti trebuie un amortizor,nu ca as avea.Si da stau mai mult pe motor in ultima vreme decat pe net.Consum mixt mi-a iesit 6,6 l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cautare de foaie am vazut azi intr-un magazin renumit foaie pt CBR1000F 96-99.S-au mai facut motoarele acestea dupa 93?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a montat cineva pe spate foaie de 44 de dinti pe sc33 (standart sunt 42 de dinti) ?

 

Imi vine mie intr-o saptamana foaie de 44 si de 47 ... 1,5 mil costa si-ti spun cum e...daca vrei sa vezi cum se da pe-o roata...oricum se da ea bine si asa cu 42 de dinti...dar mi-am luat mai mare ca sa o tin sus cat mai mult timp...cu aia de 47 mi-e frica sa ma dau...cik te arunca f repede pe spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine mie intr-o saptamana foaie de 44 si de 47 ... 1,5 mil costa si-ti spun cum e...daca vrei sa vezi cum se da pe-o roata...oricum se da ea bine si asa cu 42 de dinti...dar mi-am luat mai mare ca sa o tin sus cat mai mult timp...cu aia de 47 mi-e frica sa ma dau...cik te arunca f repede pe spate.

 

de unde le-ai luat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare... la franare puternica pe fata imi face ca si cum as avea abs... senzatia o simt in ghidon... de la ce poate fi?

Verifica rulmentii de la roata, verifica sa fie jugul bine strans si incearca pe loc cu frana fata blana sa misti motoru...impingi si tragi de el...daca ai joc in jug...schimbi rulmentii...

 

...si btw...am gasit rulmentii super ieftini facuti la noi cu 40.000 bucata si ii cumpara si-i recomercializeaza honda cu 18 euro...magazinul se gaseste pe soseaua Antiaeriana, langa o vulcanizare vis-a-vis de nush ce piata...va trebuie doar codul rulmentilor...calitate garantata si pretz scazut...eu unul mi-am schimbat rulmentii de la roata spate, mai am sa-i schimb pe cei de la jug. :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...