Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Mertane Da ce vrei sa skimbi cauciucul spate.. :unsure: eu pe asta care il am pe ia.. am facut 2800km si saracul e praf.. si fara nici un born.. atat de bune sunt....

 

 

CULMEA... METZELER RACETECK K1, 8000 KM + BURN-URI CUM SE VEDE. mai tinea lejer 2000 fara burn.

 

ATENTIE... GUMA AM LUAT-O DEJA DATA PE PISTA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate cineva sa-mi dea detalii despre Power Commander? Merita sa-mi montez unul avand in vedere ca mi-am pus o toba sport si intentionez sa-mi pun si un filtru sport?

 

merita in cazul in care iti pui evacuare cap-coada, in schimb un filtru de aer sport s-ar pupa bine cu toba finala sport.

chiar si asa, daca iti pui, pune PCIII si mare grija unde mergi sa ti-l monteze si sa iti faca graficul; daca nu e facut profesional faci mai mult rau motorului..

Editat de Roberte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe sa ia forma HyperHornet-ul (ex-RR-ul). Adica HH, fost RR. :cheers:

Bine arata. Daca ai nevoie cumva da scaunul de la pilot (Ca vad ca ai cam avea nevoie) :huh:, da-mi un telefon , ca am vre-o 3 si oricum nu mai folosesc dinastea. Cadou :unsure:.

 

0728993399

 

Si acum unpic de reclama lu Mac ! Bafta man !

post-36486-1243063141_thumb.jpg

post-36486-1243063284_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine arata. Daca ai nevoie cumva da scaunul de la pilot (Ca vad ca ai cam avea nevoie) :huh:, da-mi un telefon , ca am vre-o 3 si oricum nu mai folosesc dinastea. Cadou :cheers:.

 

0728993399

 

Si acum unpic de reclama lu Mac ! Bafta man !

Saua pilotului va fi refacuta de mine, ergonomizata. Multumesc de oferta, dar daca nu reusesc sa o stric pe asta, e OK B) . As avea nevoie, in schimb, de saua de pasager. Coditza e de K4... :unsure:

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce m-am bucurat ieri singurel de-un drum de vre-o 350 de km...dimineata m-am pregatit de-un drum in grup pe cheia. cobor, dezleg motoreta de janta de la masina (da, de masina o leg) si cand sa misc motoreta de la locul ei...pana. ciudat faptul ca io am ajuns acasa pe la 7 pm ieri, iar pe la un 11:30 pm am coborat sa ung lantul si s-o pregatesc pt. a 2-a zi si era ok. nu-mi ramane decat sa presupun ca mi-a-ntepat cineva cauciucul...

din fericire-am comandat la mac un set nou care tre sa vina luni-marti.

 

so, care-aveti un stander imprumut 24 de ore?

 

merci anticipat, bafta

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua pilotului va fi refacuta de mine, ergonomizata. Multumesc de oferta, dar daca nu reusesc sa o stric pe asta, e OK :cheers: . As avea nevoie, in schimb, de saua de pasager. Coditza e de K4... :P

Sa de pasager am , dar tot cea standar d de 919. Daca te ajuta, let me know.

 

am vazut motoru` tau in careva zi,oprea.....tare frumos ii in orice caz..spatele ala ii de 636 cumva? :)

Multam. Da e spate de 636 din 2004.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni ..sa nu va mai aud ca va plangeti de gume ca n'au aderenta etc ...

vreau sa va spun ca era un vfr cu p sport echipat ...mergea ala in pista de nu credeam ca e posibil..si credeti'ma ca nu glumesc ...

101% din noi pe curbe in strada nu se dau nici la jumate din cat se dadea ala de tare ..mie chiar nu mi'a venit sa cred ..toate celelalte sunt MASTURBARI MENTALE!!

 

apropo ...noile power one sunt cu adevarat bestiale ..in sfarsit un michelin cum trebuie :)

am avut 2 miare cbr si k8 1000 cu ele si 600'ele meu ..s'au comportat fenomenal

poze mai tarziu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze... PS> pozele nu sunt modificate si sunt facute de un fuji.

Bun asa, mertane! :P

 

 

 

Incepe sa ia forma HyperHornet-ul (ex-RR-ul). Adica HH, fost RR. :cheers:

Sweet! :) Kee up the good work! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in caz ca unii nu stiau, uikendul asta e intalnirea de la Cluj(Gilau), care e faaaaainaa. vine vreun frate Blade-ist? io mi-am luat vineri liber ca sa ajung acolo in timp util sa ma fac copac :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in caz ca unii nu stiau, uikendul asta e intalnirea de la Cluj(Gilau), care e faaaaainaa. vine vreun frate Blade-ist? io mi-am luat vineri liber ca sa ajung acolo in timp util sa ma fac copac :)

 

Daca nu se anunta inundatii :P sunt prezent, la fel ca anul trecut. Am inteles ca ne onoreaza cu prezenta si d-l. Hellicks. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru 954RR:

 

De care jurubel trebuie rotit pentru a regla inaltimea fazei scurte? Cel rosu, cele galbene?

Faza lunga se regleaza din cele albastre?

 

post-3288-1243256446_thumb.jpg

 

Mercic!

 

 

 

LE: precizare: poza reprezinta vedere dinspre ghidon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru 954RR:

 

De care jurubel trebuie rotit pentru a regla inaltimea fazei scurte? Cel rosu, cele galbene?

Faza lunga se regleaza din cele albastre?

 

post-3288-1243256446_thumb.jpg

 

Mercic!

 

 

 

LE: precizare: poza reprezinta vedere dinspre ghidon.

 

 

sincer, nu stiu.. DAR fa un test simplu: apropie motoru de un zid si umbla la surubele si iti dai seama 100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei na, nu m'am gandit! :)

 

acuma serios, e la mintea copiilor ceea ce ai spus, insa am inteles ca exista si reglaje stanga-dreapta si nu as vrea sa invart de ce nu e cazul. :P

vreau doar sa reglez sus-jos faza scurta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smor io de'am inteles ceva.. :)

 

putin mai citetz, se poate? :P

 

 

daca nu te grabesti o sa ti fac o poza ,k eu am astepta sa se faca intuneric sa le reglez si prea multe in bord nu am vazut si am umblat la un singur surub pt amandoua fazele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu te grabesti o sa ti fac o poza ,k eu am astepta sa se faca intuneric sa le reglez si prea multe in bord nu am vazut si am umblat la un singur surub pt amandoua fazele

 

eu tin motorul la job in garajul subteran.

asa ca am fost acuma, am pus mana pe surubelnita si am pus'o pe surubul de care ziceai (dreapta sus) si am asteptat asa nemiscat sa nu ma detecteze senzorii de miscare si sa se faca intuneric bezna => contact => invartit la surub de tzashpe ori pana a batut unde trebuie (cam 35-40metri, garajul are 50).

e misto ca reglajul se poate face super fin, ma asteptam sa fie mai brut.

 

multam de info, acum o sa vad si eu ceva pe drum. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...