Sari la conținut

Motociclist accidentat mortal pe DN14, între MediaÂş Âşi SighiÂşoara


Bimbo's Fighter
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 155
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@mianmar:daca mi-ai fi vazut post-urlle la modul general,ai fi observat ca nu fac nici odiferenta cand se rupe unul sau altul.rar deschid gura pe aceste topicuri de accidente.so,las-o tu mai moale. :)

 

@insider:iarta-ma ca mi-am permis sa deschid gura pe topicurile tale,de accidente.aici esti primul si cel mai bun. :)

unul din cei mai buni prieteni la vremea aia a murit pe strada,in forja,pe curbele pe care in general ma dadeam si eu.i ziua respectiva am fost la munca,el la tras pe curbe.am primit un telefon,mi-am pus mainile in cap.in afara de faptul ca am fost la inmormantare,crede-ma ca si in ziua de azi daca cineva ma intreaba de el ii zic ce s-a intamplat cu adevarat,nu fabulez si sa il protejez sau alte aberatii.nu am dat cu RIP nici aici,nici altundeva,iar la inmormantare am fost din respect pt familia lui.ipocrizie si bravada din partea mea nu ai sa vezi,la fel cum nu ma ascund dupa deget cand spun ca eu doardatorita norocului chior nu am patit absolut nimic in anii de inceput.ca nu era fix nimeni de la cine sa fur si eu o idee sau doua aici la noi in zona iar de forum am aflat dupa ceva vreme.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@insider:iarta-ma ca mi-am permis sa deschid gura pe topicurile tale,de accidente.aici esti primul si cel mai bun. :)

unul din cei mai buni prieteni la vremea aia a murit pe strada,in forja,pe curbele pe care in general ma dadeam si eu.i ziua respectiva am fost la munca,el la tras pe curbe.am primit un telefon,mi-am pus mainile in cap.in afara de faptul ca am fost la inmormantare,crede-ma ca si in ziua de azi daca cineva ma intreaba de el ii zic ce s-a intamplat cu adevarat,nu fabulez si sa il protejez sau alte aberatii.nu am dat cu RIP nici aici,nici altundeva,iar la inmormantare am fost din respect pt familia lui.ipocrizie si bravada din partea mea nu ai sa vezi,la fel cum nu ma ascund dupa deget cand spun ca eu doardatorita norocului chior nu am patit absolut nimic in anii de inceput.ca nu era fix nimeni de la cine sa fur si eu o idee sau doua aici la noi in zona iar de forum am aflat dupa ceva vreme.

 

prostia nu o pot ierta :) de aici si interventia mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat cate ceva.

 

riderul depasea coloana, in fata lui pe sensul de mers inainte o masina mare ceva tir a intors ... a facut stanga.

binenteles ca fara sa se uite daca nu vine din spate ceva.

am inteles ca erau si ceva masini stationate pe dreapta, sau ca coloana mergea incet...

discutia a fost "pe fuga" si semnalul la telefon ff prost.

yamaha. mai multe nu stiu.

 

pacat, 22 de ani...


» Post actualizat in 14 Jul 2016 13:40

ca de obicei ceva de genul, scuze nu te-am vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat cate ceva.

 

riderul depasea coloana, in fata lui pe sensul de mers inainte o masina mare ceva tir a intors ... a facut stanga.

binenteles ca fara sa se uite daca nu vine din spate ceva.

am inteles ca erau si ceva masini stationate pe dreapta, sau ca coloana mergea incet...

discutia a fost "pe fuga" si semnalul la telefon ff prost.

yamaha. mai multe nu stiu.

 

pacat, 22 de ani...

» Post actualizat in 14 Jul 2016 13:40

ca de obicei ceva de genul, scuze nu te-am vazut...

 

 

deci am avut dreptate cand m-am luat de colegii care-l acuzau pe rider ca s-a infpit ca musca frontal de tir.... dar na, suntem toti experti in dinamica accidentelor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat cate ceva.

 

riderul depasea coloana, in fata lui pe sensul de mers inainte o masina mare ceva tir a intors ... a facut stanga.

binenteles ca fara sa se uite daca nu vine din spate ceva.

am inteles ca erau si ceva masini stationate pe dreapta, sau ca coloana mergea incet...

discutia a fost "pe fuga" si semnalul la telefon ff prost.

yamaha. mai multe nu stiu.

 

pacat, 22 de ani...

» Post actualizat in 14 Jul 2016 13:40

ca de obicei ceva de genul, scuze nu te-am vazut...

Refuz sa cred ca tirul respectiv a tasnit sa faca stanga, avand un demaraj f puternic, iar riderul nostru nu a reusit sa zareasca la timp aceasta manevra, masina fiind foarte mica si inobservabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate era intr-o curba la dreapta si a ajuns pe contrasens.

Sau poate depasea pe mijlocul drumului printre cele doua sensuri, a estimat gresit distanta, a acrosat tirul si a ajuns pe sub el.

 

Sau poate ăla cu TIR-ul era tatăl lui care l-a părăsit cînd el avea 2 ani și tot ce avea de la el era o machetă a unei motociclete și acum vroia să o înapoieze. Poate că mîncase ceapă cu slană și mergea tare cu gura deschisă să se aerisiească și cu viziera ridicată, motiv pentru care n-a văzut TIR-ul.

 

A murit, asta e. Viața lui pămînteană s-a sfîrșit, cei dragi îl vor plînge, pe el îl va durea la pinion!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati-o molae, frate ce stiti voi ce si cum...

din pacate un om e mort, gafa lui sau gafa altuia, sau cumulat, acum nu mai prea conteaza...

probabil ceva viteza, inca nu stiu exact nimic...

nu ati fost acolo in locul lui, poate erau zei ai rabdarii care ar fi mers cu motorul in coloana, cuminti... la 35 de grade in piele...

poate erau zei ai franei care faceau whellie pe fata in frana si dadeau un tag cu roata de spate pe tir din intoarcere... mai stii?
dar nu ati fost voi, a fost tipul ala de 22 de ani care nu a stat in coloana si nici nu stia stunt...

la draqu, poate tirul a iesit din scurt cand motorul era in lateralul lui...

nu stim nimic, comentam insa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai discutat zilele astea pe forum despre cum se moare depasind aiurea coloane din care prima masina de fapt facea stanga. Ce trebuia sa faca tir-ul? Sa mai tina coloana in loc un pic, sa treaca ala pe doua roti ca avea prioritate de motociclist? /index.php?/topic/739663-mortal-floresti-zona-campina/

Odihneasca-se in pace! Naspa ca avea doar 22 ani, desi si la 40 si la 60 tot tragic ar fi fost. Asta e viata, cand depasesti coloane fara sa casti ochii si / sau in viteza se mai si termina :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce trebuia sa faca tir-ul? Sa mai tina coloana in loc un pic, sa treaca ala pe doua roti ca avea prioritate de motociclist?

serios?

depasirea coloanei se pedepseste cu moartea pe loc?

sa moara da-l dreaqu de motociclist ca stau atatea carute dupa el...

te auzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jurul tau e multe si nu-ntelegi nimic. Ce ti-a facut forumul asta bai jerry de nu-l ierti macar o zi, il umpli cu toate ineptiile si frustrarile tale?

Ia si tu o pauza, imbata-te, uita-ti parola, rataceste-te cu bicicleta prin padure, orice. Tirul a iesit din scurt, auzi la el :)

 

Iti zic eu cum a fost: tirul a franat brusc si a tras de volan pe la 70 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

serios?

depasirea coloanei se pedepseste cu moartea pe loc?

sa moara da-l dreaqu de motociclist ca stau atatea carute dupa el...

te auzi?

 

nu cred ca ai inteles ce-a spus omul....

 

aparent nu sunt singurul care e de parere ca bati campii si esti frustrat...

Editat de the insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depasirea coloanei se pedepseste cu moartea pe loc?

Daca vorbim despre "pedepsit", incalcarea prevederilor legale referitoare la depasire se pedepseste cu suspendarea permisului. De catre politist, daca te prinde. Cauta in codul rutier pentru ce anume se mai suspenda permisul direct. O sa remarci ca sunt putine cazuri (dincolo de accidentele cu victime), si toate cazurile alea au un numitor comun: riscul foarte mare de a provoca un accident soldat cu vatamari corporale, inclusiv deces.

Pe bietul motociclist discutat si disputat aici nu l-a "pedepsit" nimeni. Nu l-a cautat un justitiar cu TIR-ul sa ii intoarca in fata ca a auzit ca depaseste coloana. Ce PLM o labarim atata?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jurul tau e multe si nu-ntelegi nimic. Ce ti-a facut forumul asta bai jerry de nu-l ierti macar o zi, il umpli cu toate ineptiile si frustrarile tale?

Ia si tu o pauza, imbata-te, uita-ti parola, rataceste-te cu bicicleta prin padure, orice. Tirul a iesit din scurt, auzi la el :)

 

Iti zic eu cum a fost: tirul a franat brusc si a tras de volan pe la 70 km/h.

pe bune? am impresia ca unii chiar nu se dau...

era sa fiu acrosat de mai multe ori din lateral de tiruri.

noroc cu gazul.

cat despre atitudinea asta de motociclist extracorect... yep, shure.

sunt 2 categorii de motociclisti:

aia care merg tare

aia care ar merge tare dar nu ... ii tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey @insider,tocmai tu te-ai trezit sa spui ca altii debiteaza ineptii si sunt frustrati?ia zi-ne si noua,ca tot te-ai umplut de tine acum ca ai aflat SIGUR ca aveai dreptate,cat de frustrat esti tu pe accidentele tale din moment de ma faci pe mine si pe altii prosti la prima trimitere spre trecutul tau glorios?ia,hai,fii sincer.si tine cont ca nici nu te duce prea mult tartacuta sa pricepi ca unii dau in tine ca-n sacu' de fasole pe cand altii te iau usor peste picior doar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey @insider,tocmai tu te-ai trezit sa spui ca altii debiteaza ineptii si sunt frustrati?ia zi-ne si noua,ca tot te-ai umplut de tine acum ca ai aflat SIGUR ca aveai dreptate,cat de frustrat esti tu pe accidentele tale din moment de ma faci pe mine si pe altii prosti la prima trimitere spre trecutul tau glorios?ia,hai,fii sincer.si tine cont ca nici nu te duce prea mult tartacuta sa pricepi ca unii dau in tine ca-n sacu' de fasole pe cand altii te iau usor peste picior doar.

 

nu se pune problema despre cine are dreptate, tantalaule,ci despre faptul ca forumul este plin de experti ,mai ales pe aria accidente.

 

m-ai luat cu japca in privat, ti-ai spus 'of' ul (si in privat, si aici) si apoi m-ai pus la ignore ca sa ai tu ultimul cuvant :)

 

noi sa fim sanatosi.....si succes in continuare la datul cu parerea :) Sincer sper sa NU 'norocul' s-o patesti si tu si vina 'expertii' din spate, puternic, cu parerile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se face scarba! Biker-ul este mort, persoanele dragi sufera si voi o "pularitzi" aici... de parca zeama de ciocan pe care o scoateti rezolva problema.. Unu' mai politist decat altul, justitiar.. unu' mai echilibrat decat altu'.. mai uns cu toate alifiile. Treziti-va in P.... mea .

Editat de AxxRoad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti care-i singurul post util de pe topicul asta? Unul de pe topicul celalalt: /index.php?/topic/739663-mortal-floresti-zona-campina/?p=4208300

 

Bagati la cap si sansele de supravietuire cresc. N-o sa ajunga nicicand la 100% insa cresc.

 

RIP-urile n-au ajutat pe nimeni. Nici pe aia care le dau si nici pe cei care s-au dus. Si ma indoiesc ca apropiatii baiatului din cazul de fata au conturi p-aici ca macar ei sa fie consolati cu ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine se bate cu pumnii in piept ca merge tare o sa fie pe sectiunea asta cat de curand, la ce infrastructura, trafic si nivel de civilizatie avem nu e locul sa mergi tare.

Ok o mai calci dar cu limita si in unele zone dar cand faci depasiri de rahat si viteze supersonice prin oras sau localitati o sa ajungeti doar statistica.

Eu unu am motor pentru senzatie nu viteza chiar daca imi mai scapa mana in gaz si atunci cu cap

Poate am permisul luat mai tarziu intr-o tara civilizata si vad lucrurile altfel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Un tânăr de 22 de ani, domiciliat în Alma, în timp ce conducea o motocicletă pe DN 14, având direcția de deplasare Mediaș - Sighișoara, în afara localității Brateiu s-a angajat în depășirea unei coloane de vehicule fără să se asigure și a intrat în coliziune cu o autoutilitară, condusă în aceeași direcție de deplasare de un bărbat de 37 de ani, domiciliat în municipiul Mediaș, șofer care nu s-a asigurat corespunzător înainte de efectuarea virajului la stânga pentru a intra pe un drum lateral. În urma accidentului a rezultat decesul motociclistului",...

 

IMG_20160713_185955.jpgIMG_20160713_185408.jpgAccident%2Bmortal%2BDN%2B14.JPGIMG_20160713_185911.jpgAccident%2Bmortal%2BDN%2B14%2B1.JPGIMG_20160713_190000.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci am avut dreptate cand m-am luat de colegii care-l acuzau pe rider ca s-a infpit ca musca frontal de tir.... dar na, suntem toti experti in dinamica accidentelor...

 

 

nu se pune problema despre cine are dreptate, tantalaule,ci despre faptul ca forumul este plin de experti ,mai ales pe aria accidente.

nici ideile tale nu le tii minte mai mult de 2 secunde.expertule.

 

drum drept....in camp....concluzii?

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici ideile tale nu le tii minte mai mult de 2 secunde.expertule.

 

drum drept....in camp....concluzii?

 

chiar vrei sa ne mai contrazicem?

 

ai avut dreptate, drumul era drept

 

am avut dreptate, nu a fost fruntal cum ai/au crezut unii....

 

hai ca e de prost gust sa o mai ardem asa pe topicu' asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceti voi ce vreti, viteza e de vina. Experienta se acumuleaza in timp, nu te nasti expert. Cine e fricos , supravietuieste. Cine se crede curajos pe 2 roti si 100cai sub fund, are sanse mari sa ajunga ca eroul din acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...