Sari la conținut

Scuter adventure de la Honda


Postări Recomandate

Old news ...

Parca aveau vreo doua deja, NC700X DCT si Africa Twin DCT, le ce mai trebuia si mizeria asta?

Probabil o fi fun sa stai ca pe wc in timp ce te crezi "iuan mecgregar".

E cul,iti spun!:lol:

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Old news ...

Parca aveau vreo doua deja, NC700X DCT si Africa Twin DCT, le ce mai trebuia si mizeria asta?

Probabil o fi fun sa stai ca pe wc in timp ce te crezi "iuan mecgregar".

 

Eu stiam ca formularea corecta este "sa stai ca Ewan McGregor pe Bmw si sa te crezi ca un aventurier pe o motocicleta".

On-topic:

Pentru a da adevaratilor pasionati de scutere posibilitatea de a iesi off-road? Ceea ce mie mi se pare super "legit" si fain.

Sau pentru a da posesorilor de enduro-turisme posibilitatea de a merge pe un vehicul muult mai confortabil si mai practic?

Oricum as lua-o, dpmdv, X-Adv-ul imbina utilitatea urbana cu placerea aventurii.

Pierde pe parte de demaraj, dar castiga pe parte de greutate si practicalitate (transmisie inchisa, ca toate scuterele, ma gandesc).

Inca mai exista nise de piata pentru imens de multe vehicule. Sunt siguri ca vor exista clienti carora sigur o sa le placa sau o sa li se potriveasca manusa.

Nu ma pricep la scutere, capacitati cilindrice si permise moto aferente, dar mai este si variabila asta - scuter/categorie permis.

Daca nu iti trebuie permis moto pentru el, chiar este interesant.

In fiecare zi/sezon mai este loc de imbunatatit atat in materie de design cat si de solutii tehnice iar eu am fost mereu fanul inovatiilor practice.

Din categoria discutiilor de gen, eu inca astept motocicleta care sa mixeze monocilindrul cu comportament huliganic, gen 5xx / 6xx (ba chiar si 7xx) de la Ktm/Husqy/Husa, cu designul si confortul unui tourer sau maxiscuter. Eu vreau insa pozitie si propulsor de motocicleta.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Ce "enduro" faci cu garda aia la sol? :)

Unul peisagistic.Ceva de genul celor de la minutul 2:38 :

 

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu stiam ca formularea corecta este "sa stai ca Ewan McGregor pe Bmw si sa te crezi ca un aventurier pe o motocicleta".

On-topic:

Pentru a da adevaratilor pasionati de scutere posibilitatea de a iesi off-road? Ceea ce mie mi se pare super "legit" si fain.

Sau pentru a da posesorilor de enduro-turisme posibilitatea de a merge pe un vehicul muult mai confortabil si mai practic?

Oricum as lua-o, dpmdv, X-Adv-ul imbina utilitatea urbana cu placerea aventurii.

Pierde pe parte de demaraj, dar castiga pe parte de greutate si practicalitate (transmisie inchisa, ca toate scuterele, ma gandesc).

Inca mai exista nise de piata pentru imens de multe vehicule. Sunt siguri ca vor exista clienti carora sigur o sa le placa sau o sa li se potriveasca manusa.

Nu ma pricep la scutere, capacitati cilindrice si permise moto aferente, dar mai este si variabila asta - scuter/categorie permis.

Daca nu iti trebuie permis moto pentru el, chiar este interesant.

In fiecare zi/sezon mai este loc de imbunatatit atat in materie de design cat si de solutii tehnice iar eu am fost mereu fanul inovatiilor practice.

Din categoria discutiilor de gen, eu inca astept motocicleta care sa mixeze monocilindrul cu comportament huliganic, gen 5xx / 6xx (ba chiar si 7xx) de la Ktm/Husqy/Husa, cu designul si confortul unui tourer sau maxiscuter. Eu vreau insa pozitie si propulsor de motocicleta.

Transmisia "inchisa" pare a fi pe lant

» Post actualizat in 16 Oct 2016 15:57

Transmisia "inchisa" pare a fi pe lant

De permis ai nevoie pe orice scuter in ziua de azi ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul peisagistic.Ceva de genul celor de la minutul 2:38 :

 

Ca-ntotdeauna conteaza mai mult omul decat fierul... Prin drumurile mele pe munti cu bicicleta am vazut multi calatori pe enduroaice cu pretentii care mergeau doar pe forestier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Target- maxiscuteristii care vor si in afara asfaltului.

- cei care sunt satuli de schimbat viteze si vor ceva pe care sa se urce si sa plece oriunde

- cei care nu mai vor sa simta vantul in fata si/sau picioare

- cei carora le e frica de o motocicleta ,,clasica,,

Din punctul meu de vedere, ca maxiscuterist care nu mai vrea sa auda de altceva, un amanunt important e si locul de sub sa. Daca incape o casca integrala si geaca , desi din poze nu pare sau nu-mi dau seama, pare cu o clasa peste tot ce inseamna maxiscute la aceasta ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...