Sari la conținut

Postări Recomandate

Aveti grija la cil. de Jupiter 3/4 si pistoane pt ca difera pozitionarea ferestrelor si riscati deschiderea segmentilor in fereastra si implicit ruperea lor (eu sunt patit). Se poate rezolva prin mutarea stifturilor de pe pistoane sau inlocuirea pistoanelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vind IJ-56, din 1962, stare perfecta de functionare, foarte bine intretinuta(un singur proprietar pina la mine),totul original inclusiv vopseaua, doar ca are aprindere electronica pusa de mine.Certificat de inmatriculare vechi.Pret 600euro.

post-35810-1254673442_thumb.jpgpost-35810-1254673467_thumb.jpgpost-35810-1254673485_thumb.jpg

Editat de krokodilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezmembrez jawa 350 ts638.din 93.

este radiata. cu carte de identitate.

-Ambielajul (motorul poate cu totul) in ce stare este si la ce pret?

-Furca fata cu jug-stare si pret. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezmembrez jawa 350 ts638.din 93.

este radiata. cu carte de identitate.

de fapt sunt 2 care se dezmembreaza. una cu acte si una fara. motorul de pe cea fara acte il dau intreg nu il desfac. cel de pe cea cu acte este in bucati.

mai am si un set cota 0 cu segmenti noi, nepusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vind IJ-56, din 1962, stare perfecta de functionare, foarte bine intretinuta(un singur proprietar pina la mine),totul original inclusiv vopseaua, doar ca are aprindere electronica pusa de mine.Certificat de inmatriculare vechi.Pret 600euro.

post-35810-1254673442_thumb.jpgpost-35810-1254673467_thumb.jpgpost-35810-1254673485_thumb.jpg

asadar atat i-a fost ij-ului la tine ,mie unul mi se pare cam, pretul, si are si actele ,,,

o fi el vechi si original dar da-l ca nu e DKW ,,,,bafta la vanzare :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum vrei sa cumperi un nr vechi? Cu motor cu tot? Sau numai acte cu numar?

 

Sau vrei sa ai un numar de pus pe perete?

 

Ia lumineaza-ne putin, c-apoi iti dam noi o solutie... :laugh:

vreau sa cumpar un numar de pus pe perete.Imi cer scuze , nu am fost explicit :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un minsk de 125 de vanzare 1000 roni negociabil link la semnatura, scad considerabil din pret daca se vinde asa cum e fara schimbari consumabile(scad pretul acestora din pretul total)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimb carburator rusesc K65 cu carburator Jikov (CZ 175, CZ 250), in stare buna.

 

K-ul este complet, in stare foarte buna, a fost cumparat nou, folosit aproximativ 2-3 mii de kilometri. Vreau sa renunt la el deoarece incerc sa micsorez consumul motocicletei, chiar daca va inseamna si o pierdere de putere.

 

Pun cateva poze cu carburatorul, dintre care una cu uzura subarului + o poza cu modelul de Jikov care ma intereseaza.

 

Numai bine!

Editat de Andrei_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimb carburator rusesc K65 cu carburator Jikov (CZ 175, CZ 250), in stare buna.

 

K-ul este complet, in stare foarte buna, a fost cumparat nou, folosit aproximativ 2-3 mii de kilometri. Vreau sa renunt la el deoarece incerc sa micsorez consumul motocicletei, chiar daca va inseamna si o pierdere de putere.

 

Pun cateva poze cu carburatorul, dintre care una cu uzura subarului + o poza cu modelul de Jikov care ma intereseaza.

 

Numai bine!

 

Vezi că e posibil să nu se potrivească distanța între Âşuruburile de prindere; din cîte Âştiu eu, la Jikov este mai mică.

Toate bune! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare a fi mai mica. Sigur sunt interschimbabile. Pe IJ am acum un Jikov, precum cel din poza, doar ca este foarte uzat, de-asta caut unul in stare buna.

vezi la "CZ-uri" , userul TITI are un carb. jikov, e nou, de la cz 175 sport.

unul uzat am si eu, poate e ceva mai rasarit ca al tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimb carburator rusesc K65 cu carburator Jikov (CZ 175, CZ 250), in stare buna.

 

K-ul este complet, in stare foarte buna, a fost cumparat nou, folosit aproximativ 2-3 mii de kilometri. Vreau sa renunt la el deoarece incerc sa micsorez consumul motocicletei, chiar daca va inseamna si o pierdere de putere.

 

Pun cateva poze cu carburatorul, dintre care una cu uzura subarului + o poza cu modelul de Jikov care ma intereseaza.

 

Numai bine!

 

am un carburator de la un mz 175 daca ai nevoie, dar trebuie modificat

Editat de coolblue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimb carburator rusesc K65 cu carburator Jikov (CZ 175, CZ 250), in stare buna.

 

K-ul este complet, in stare foarte buna, a fost cumparat nou, folosit aproximativ 2-3 mii de kilometri. Vreau sa renunt la el deoarece incerc sa micsorez consumul motocicletei, chiar daca va inseamna si o pierdere de putere.

 

Pun cateva poze cu carburatorul, dintre care una cu uzura subarului + o poza cu modelul de Jikov care ma intereseaza.

 

Numai bine!

Salut Andrei! Am eu 2 Jikovuri ca in poza. Unul nou cu jiglere 55/115. Celalat e mers f putin (200km aprox) pe un Simson de-al meu si are un pic frezate gaurile (cam 1mm) pt ca distanta intre ele era prea mica. Cel nou il dau 120 de lei. Ala folosit la intelegere. Din pacate de K nu am nevoie.

 

Iote poza:

/index.php?...t&id=490828

Editat de Mikulaish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! am un motor de vanzare al unui prieten,motorul este desfacut,pistoane sunt noi parca cota 1.vrea sa-l dea intreg 100 euri dar daca nu il ia nimeni intreg pana la urma il da si separat.

Mesaj completat

/style_imag.../attach_add.png

post-35736-1255116598_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...