Sari la conținut

Postări Recomandate

M-am hotarat sa nu mai tin MZ -ul.

Deci: MZ ETZ 250,an 1986 daca mai conteaza,oropsit cum se vede:

Plusuri :ambielaj,piston,segmenti,rulmenti ambielaj ,carburator merse cam 500 km,as zice "ca noi"

Minusuri:amortizoare curse(toate),trebuie pinion mic treapta 2 (cel mare e nou),pinioane si lant dubioase,rotile trebuie centrate,lipsa baterie si ITP

Ghidonul original,carburatorul vechi si aripa spate la pachet.

Pret intreg 400 lei sau eventual il dezmembrez. 0722368829

salut daca dezmembrezi cat ceri pe maneta de frana si ptr etriere,mar interesa.id-ul de mess:dnb20062000.mii de multumiri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vand ptr. un prieten,banda adeziva de la 4CR care din greseala a comandat 2 cutii de la dealer si i sa adus 2cuti x 10 pachete.

 

4CR Stripping Tape pre-taiata din care se pot desprinde fasi de 2 si 6 mm

1rola x 25mm x 14m-pret 65lei>disponibile 9/buc

post-19117-1270293580_thumb.jpg

 

Banda de contur verde

1rola x 3mm x 55m-pret 16 lei>disponibile 9/buc

post-19117-1270293617_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturora

daca cineva este interesat de piesele astea

- amortizoarele spate stanga si dreapta noi si cromate, sunt de CJ750 - 300

- doua roti la care s-au sudat placbanduri pe langa spite 100

- doua roti bune, sablate si apoi galvanizate- 300

- sa fata si spate -250

- grupul spate demontat (pinioanele sunt bune)200

- rezervor (are o lovitura in stanga fata)- 150

- cilindrii cu supape si pistoane(pistoanele au functionat in cilindrii insa stiu ca sunt de Ford)- 350

- cutie de viteze (are taiata bucata in care se monteaza filtrul de aer )-300

- furca fata 350

- grupul MT16 de la atas cu tot cu bascula - 200

- mai am un motor demontat de DNEPR (ambielaj , arbore la cota 0, pistoane noi Rusia , cuzineti reparatie cotele 0, 1, 2 noi, sase cilindrii, axa cu came

tel 0724558495

 

vand si motocicleta, pentru cei interesati o gasiti intr-un alt topic

salut ai cumva o roata de mt, vreau sa o pun pe un ataj de nipru, tel meu 0754 397 398 sau id laurentiu_farcash, ms mult.

Mesaj completat

salut! am si eu de vinzare doua motociclete: --nipru 400 euro

--mnisk 250 euro

 

-mai am ataj la nipru care il reconditionez si apoi il pun la vanzare.

 

 

tel 0754397398 id laurentiu_farcash

post-53934-1270297284_thumb.jpg

post-53934-1270297310_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lantul primar face legatura intre motor si cutia de viteze.........''motor si ambielaj''??????

chiar trebuie ?........

1.ambreiajul face legatura motorului cu cutia de viteze, lantul primar transmite miscarea de la motor la ambreiaj ( la acest tip de motor, altele au angrenaje de roti dintate etc )

2.ambielajul e un organ de masina ( mecanism biela-manivela) care transforma miscarea de translatie in miscare de rotatie.

3.destul de clar ? ( uau ! ce le am ! :laugh: )....cred ca m-am exprimat bine de prima data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de lant de distributie (nou sau sh bun!) pentru o Planeta 5!

Multumesc!

Am eu lant primar nou la 70 lei. 0723172823,,,0762260449.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...lantul primar transmite miscarea de la motor la ambreiaj....cred ca m-am exprimat bine de prima data.

Nu sefu', nu-i bine! Motorul este tot ansamblul: cilindru, chiulasa, piston , bolt, secmenti, ambielaj, carter, etc. Lantul primar transmite rotatia ambielajului catre CV(ax primar) prin intermediul ambreajului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

akm sunt traz nemancat.....nu cu creerul imbibat in alcool sa fac confuzia intre ambielaj si ambreiaj cum am facuto mai sus........inca o chestie de discutat......LANTUL PRIMAR....

Editat de danny_motor86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ARE CINEVA SA MA AJUTA SI PE MINE CONTRA COST CU O GARNITURA DE CHIULOASA PENTRU SIMSON SPORT 250CC SI UN STOP DE SPATE ORIGINAL.MULTUMESC ANTICIPAT :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ARE CINEVA SA MA AJUTA SI PE MINE CONTRA COST CU O GARNITURA DE CHIULOASA PENTRU SIMSON SPORT 250CC SI UN STOP DE SPATE ORIGINAL.MULTUMESC ANTICIPAT :blink:

 

Salut. Cred ca am eu una , daca esti aproape de Bucuresti poti vevii sa o vezi . O sa incerc sa-i fac si o poza mai tarziu daca am timp .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare nu stiu daca postez bine dar as fii interesat de o comunista indiferent de marca dar modificata frumos cu bun gust,ori platesc pentru ea pretul cerut ori ofer o masina la schimb.astept ofertele voastre.multumesc

Mesaj completat

salutare nu stiu daca postez bine dar as fii interesat de o comunista indiferent de marca dar modificata frumos cu bun gust,ori platesc pentru ea pretul cerut ori ofer o masina la schimb.astept ofertele voastre.multumesc

Salut nergall. Te-ar interesa un Minsk, productie 91, intretinuna, si cu cutie de viteze nou nouta care arata cam asa....

p.s. Pretul este de aprox 20 mil (~500 E) (dak esti interesat si dispus, putem purta cu cea ma mare placere o discutie, 2, 3, ..., despre aceasta bucatica de istorie)

Andrei - Ploiesti.

post-19222-1270758749_thumb.jpg

post-19222-1270758775_thumb.jpg

post-19222-1270758814_thumb.jpg

Editat de Marmotzell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand ptr. un prieten,banda adeziva de la 4CR care din greseala a comandat 2 cutii de la dealer si i sa adus 2cuti x 10 pachete.

 

4CR Stripping Tape pre-taiata din care se pot desprinde fasi de 2 si 6 mm

1rola x 25mm x 14m-pret 65lei>disponibile 7/buc

post-19117-1270293580_thumb.jpg

 

Banda de contur verde

1rola x 3mm x 55m-pret 16 lei>disponibile 6/buc

post-19117-1270293617_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Un prieten are de vanzare o Jawa 638, an productie 1990, 2500 km reali, unic proprietar, totul original, parbriz GIVI, topcase, crash-bar, stare perfecta.

Locatia: Bucuresti

Pentru detalii: Paul - 0726042544

Poze:

post-7549-1270825124_thumb.jpg post-7549-1270825102_thumb.jpg post-7549-1270825077_thumb.jpg post-7549-1270825041_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare:Bobine de inductie de Jawa 2 buc, una de Ij releu regulator de Ij pentru dinam releu regulator de Jawa,dinam MZ Ts, Jawa 350, Ij si Simson.Acumulator neformatat ci electrolitul aferent. Toate pentru tensiunea de 6V

2q0klz7.jpg

wsl81v.jpg

Pret, negocieri pe PM

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor celor ce merg pe comuniste..

Am de vanzare 2 JAWA TS 350, ani de fabricatie 1989, respectiv 1990. Ambele au problemele mecanice dar care mi s-a zis ca se pot rezolva. Cea din 1990 este inmatriculata, cealalta nu are acte (eventual pentru piese). Pretul este negociabil si se stabileste la fata locului :blink: . Nu sunt interesat sa fac o afacere, ci sa le dau cuiva care este interesat de asa ceva, si care, evident se pricepe. Pentru cei interesati motoretele se afla in Bucuresti, mai multe detalii la numarul de telefon 0769044624- Andrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...