Sari la conținut

Cod culoare kawasaki


Postări Recomandate

Salutare tuturor. Mi-am luat si eu acest er-6n din 2006 si as dori sa aflu codul de culoare al cadrului . Am tot cautat, am intrebat pe grupurile cu posesori er-6n , insa degeaba pana acum. Am gasit codurile doar pt carene, insa nu si pentru cadru. Ar fi super daca m ar putea ajuta cineva sau ar sti unde sa intreb :))

post-94136-0-08721600-1491030568_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cadru ai un dop ce astupa teava in lateral. Scoate-l si mergi cu el la magazinul de vopsele de pe Grivitei langa Pravalia Mare Sergiana. Acolo au si cataloage si mostre de culoare. Eu am facut acolo de mai multe ori si le-a iesit bine nuanta.

 

 

Ps. Zic de capac ca stiu ca inca nu ai carnetul 😁 Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cadru ai un dop ce astupa teava in lateral. Scoate-l si mergi cu el la magazinul de vopsele de pe Grivitei langa Pravalia Mare Sergiana. Acolo au si cataloage si mostre de culoare. Eu am facut acolo de mai multe ori si le-a iesit bine nuanta.

 

 

Ps. Zic de capac ca stiu ca inca nu ai carnetul 😁 Spor!

Merciii :)). Noroc ca mai am un capac, ca celalalt lipseste.

 

Eu nu cred ca e revopsit cadrul :/... si doar am vazut f multe modele din 2006 in combinatia asta... :))

Incep sa fiu f confuz

 

 

App eu am ajuns la 2 reziltate crescent gold, insa ala a fost cred ca folosit pe o vitezana prin anii 2000 si metallic gold 794 parca... acum nu stiu sigur :))

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista standuri unde se prepara vopsea care au in dotare spectrofotometru,mergi cu o o mostra si iti face exact nuanta care ai nevoie,chiar daca vopseaua este imbatranita sau decolorata ti-o scoate identic.

Editat de b86dtm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...