Sari la conținut

Yamaha XT si Yamaha TENERE - 600/660


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am xt 600 si am reusit sa scot bujia doar cu o cheie facuta special. au bagat-o bine piticiii astia acolo.

 

Exista Chei facute special pt bujiile respective .

Daca te intereseaza astept un PM .

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o curiozitate. La alte modele (de ex. la F650) am vazut ca la pompa de apa, este un simering (de la axul care actioneaza palele pompei) care se schimba periodic. Nu mai stiu exact, cred ca am auzit de mai multe modele la care se face operatia, dar la F650 stiu sigur ca este. Ma intereseaza daca la XTZ 660 a avut careva probleme cu pompa de apa pana acum, daca a fost nevoie sa schimbe ceva. Ca fapt divers, a mea nu face figuri si nici n-am auzit sa faca. M-am uitat si la catalogul de piese si nu pare sa fie vreun simering pe acolo (sau nu zice nimic de el). Banuiesc, in caz de ceva trebuie schimbata toata pompa de apa, care costa (din ce-am gasit pe net) ~150-200 euro.

post-60128-1294075781_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o curiozitate. La alte modele (de ex. la F650) am vazut ca la pompa de apa, este un simering (de la axul care actioneaza palele pompei) care se schimba periodic. Nu mai stiu exact, cred ca am auzit de mai multe modele la care se face operatia, dar la F650 stiu sigur ca este. Ma intereseaza daca la XTZ 660 a avut careva probleme cu pompa de apa pana acum, daca a fost nevoie sa schimbe ceva. Ca fapt divers, a mea nu face figuri si nici n-am auzit sa faca. M-am uitat si la catalogul de piese si nu pare sa fie vreun simering pe acolo (sau nu zice nimic de el). Banuiesc, in caz de ceva trebuie schimbata toata pompa de apa, care costa (din ce-am gasit pe net) ~150-200 euro.

ce-i aia? :D pai tu compari aprilia cu yamaha?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Vand piese Yamaha xt 600: bord, CDI, furca, juguri, ambielaj, ghidon, cric. 0722675842

 

Din ce an este Yamaha?

Da-mi, te rog, un pret pentru ghidon, melcul vitezometrului de pe roata fata si ansamblul far/carena plastic/suport metalic (cu poza daca se poate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua domnilor. Ma numesc Cristi si sunt din Arad.

Ma intereseaza daca are cineva XT 660Z TENERE DIN 2008-2009, deoarece as vrea sa achizitionez unul si as vrea sa vad unul pe viu, pentru ca pe internet si in poze tot l-am studiat.

Daca se poate prin zona Aradului.

Va daresc numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce an este Yamaha?

Da-mi, te rog, un pret pentru ghidon, melcul vitezometrului de pe roata fata si ansamblul far/carena plastic/suport metalic (cu poza daca se poate).

Am doar ghidonul, bordul si jugurile cu iambele.

Mesaj completat

Am doar ghidonul, bordul si jugurile cu iambele.

Ghidonul, 70 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am doar ghidonul, bordul si jugurile cu iambele.

Mesaj completat

 

Ghidonul, 70 lei.

 

 

Deci pana la urma din ce an e motorul? Daca e din 97 si mai ai ceva plastice(in special carene fata ) te rog sa mi dai un semn...

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am doar ghidonul, bordul si jugurile cu iambele.

Mesaj completat

 

Ghidonul, 70 lei.

 

 

Deci pana la urma din ce an e motorul? Daca e din 97 si mai ai ceva plastice(in special carene fata ) te rog sa mi dai un semn...

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma din ce an e motorul? Daca e din 97 si mai ai ceva plastice(in special carene fata ) te rog sa mi dai un semn...

 

O zi buna!

1993. am un plastic stanga de pe rezervor, airscoop si mai am un rezervor complet, dar pentru modelul 2kf(1991).

Mesaj completat

Deci pana la urma din ce an e motorul? Daca e din 97 si mai ai ceva plastice(in special carene fata ) te rog sa mi dai un semn...

 

O zi buna!

1993.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua domnilor. Ma numesc Cristi si sunt din Arad.

Ma intereseaza daca are cineva XT 660Z TENERE DIN 2008-2009, deoarece as vrea sa achizitionez unul si as vrea sa vad unul pe viu, pentru ca pe internet si in poze tot l-am studiat.

Daca se poate prin zona Aradului.

Va daresc numai bine.

daca ai drum prin timisoara il poti vedea(eventual incerca )ptr info pe al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

E cineva interesat de ceva piese de xt 600? modelu 3tb 1991.

Motorul merge, are acte, itp expirat.

Daca gasesc sa dau cateva piese, il dezmembrez inca nu sunt 100% hotarat.

gtrt7.jpg

Mesaj completat

scuze, s-a blocat forumul pt ca mergea foarte greu si deaia a aparut de 3 ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva interesat de ceva piese de xt 600? modelu 3tb 1991.

Motorul merge, are acte, itp expirat.

Daca gasesc sa dau cateva piese, il dezmembrez inca nu sunt 100% hotarat.

gtrt7.jpg

Mesaj completat

scuze, s-a blocat forumul pt ca mergea foarte greu si deaia a aparut de 3 ori.

 

Din cate am vazut, sunt ceva XT-uri la dezmembrat si piese se gasesc... cine-o avut nevoie cred ca si-a luat deja. Era pe aici un user care de un an si ceva are aceleasi piese de XT la vanzare.

Si eu am dezmembrat un Tenere si chit ca am dat la preturi de nimic sau facute de cumparator, tot am ramas cu multe. In cazul meu, am iesit ok ca mi-am strans diferenta de bani pt alt motor si mi-au mai ramas niste piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza pe mine bordul (cele 2 ceasuri) ca ale mele nu mai merg s-au intepenit. Al meu e model 1995.

Merci

 

Din cate stiu (si se poate sa ma insel) '91-le are un singur ceas - kilometrajul si suportul diferit fata de cel din '95.

Editat de alex_xt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...