Sari la conținut

B 808 BAB Gura Humorului


andutzu_85
 Share

Postări Recomandate

De jumate de ora in Gura humorului,Suceava

M-a sunat un prieten,riderul se pare ca e din Bucuresti si e teafar

» Post actualizat in 30 May 2017 15:05

Din spusele prietenului care m-a sunat avea numarul B 808 BAB

post-79035-0-10291600-1496155783_thumb.jpg

post-79035-0-22080700-1496155869_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De jumate de ora in Gura humorului,Suceava

M-a sunat un prieten,riderul se pare ca e din Bucuresti si e teafar

» Post actualizat in 30 May 2017 15:05

Din spusele prietenului care m-a sunat avea numarul B 808 BAB

Din ce se vede, ala cu Fordul a vrut sa iasa cu spatele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles fordul a facut stanga sa intre in parcare

Daca a facut stanga din banda 2 fara sa se asigure atunci e vinovat, daca a facut din banda 1 dar nu a semnalizat asta e cam greu de demonstrat fara o camera de bord, caz in care vina cel mai probabil va pica pe motociclist pentru nepastrarea distantei.

 

Oricum ar fi e pacat, din ce se vede colegul avea ceva bagaje dupa el, probabil avea in gand vreo iesire ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a facut stanga din banda 2 fara sa se asigure atunci e vinovat, daca a facut din banda 1 dar nu a semnalizat asta e cam greu de demonstrat fara o camera de bord, caz in care vina cel mai probabil va pica pe motociclist pentru nepastrarea distantei.

stanga este peste linia dubla continua, nu prea mai conteaza din ce banda pleci; dreapta e aia la care conteaza pe ce banda esti pe sensul tau ;)

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce m-a sunat un prieten cu o ora in urma si mi-a spus...se pare ca fordul a facut stanga sa intre in parcare si a taiat calea

Riderul,ok pe picioarele lui

» Post actualizat in 30 May 2017 17:10

In doua ore 4 accidente ...din care unul mortal...o fi ceva in aer???

post-79035-0-86410500-1496164170_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca e ok rider-ul..
Si da, pacat de cel care si-a pierdut viata in cursul acestei zile. :(

Voiam sa ies si eu cu motoreta in scurt timp, dar.. mi-a trecut.

Este si maine o zi.

 

Doamne Ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca fordul a facut stanga sa intre in parcare si a taiat calea

 

 

Bai, unde mama naibii se uita astia???? Chiar e asa greu sa te asiguri cum trebuie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuzele mele. din "graba"

 

 

Update:

 

Din pacate, motociclistul este in stare foarte grava, cu sanse minime de supravietuire. Urmeaza sa intre in operatie la spitalul Universitar

Astazi a fost o zi nebuna cu accidentele.

Mai stii ceva de motociclist?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate sunt multe accidente cauzate de neacordarea de prioritate din partea soferilor de autoturisme. Este lesne sa dam vina pe ei ca nu s-au asigurat cum trebuie insa noi ca motociclisti nu putem influenta prea mult acest aspect. Ceea ce putem face noi este sa fim mai vizibili pentru ceilalti participanti la trafic. Eu am luat in calcul sfaturile cu privire la siguranta de pe acest forum si din alte surse si port o vesta peste geaca ce are o culoare ce ma face vizibil. Stiu ca nu arat atat de badass cu ea peste echipamentul meu dar am observat ca se cam bagau cu tupeu soferii de pe strazile laterale intr-o zi cand am mers sa alimentez si am uitat-o acasa. Mi-am dat seaa de lipsa ei numai cand am ajuns la statia peco.

Ar trebui sa luam in considerare si ceea ce tine de noi pentru a evita sa primim eternul" nu te-am vazut".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pe de alta parte trebuie sa apreciem ca motociclistul mergea suficient de prudent incat accidentul sa nu se soldeze decat cu pagube materiale.

Si daca mergea mai prudent nu se intampla deloc ,doar ne dam in speculatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca este omul ok.

Il salut si eu cu aceasta ocazie pe idiotul din brasov care era cu o domnisoara in spate si care considera ca strada este circuit. Sexy domnisoara, blugi mulati, spate gol... Sper sa nu pateasca nimic, niciunul dntre ei! Stiti expresia: "tampit motorizat"?

Editat de sebibv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Eu sunt 100% sigur ca este un CBF SA, judecând după baza rezervorului și designul la îmbinarea dintre el și carene. Am vrut sa scriu și acum câteva ore, dar nu mi s-a părut relevant atunci.

Și, după cum este culcat, este un 600. 1000-le ar fi stat mai ridicat de spate din cauza tobei stânga.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...