Sari la conținut

Accident grav Botosani


arhshine
 Share

Postări Recomandate

Pentru a masura frana e nevoie de un utilaj cu abs care are senzori de turatie la roti. Masuratul cu linia pe asfalt e subiectiva, majoritatea franand cu ceva timp inainte de frana.

Eu pun la dispozitie device-ul de masurat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator goe 75

Hai ca divetisment nu este niciodata prea mult...Vreau sa inteleg cum e posibil sa franezi inainte de frana.


» Post actualizat in 01 Jul 2017 09:06

Device-ul ala este un secret?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca divetisment nu este niciodata prea mult...Vreau sa inteleg cum e posibil sa franezi inainte de frana.

» Post actualizat in 01 Jul 2017 09:06

Device-ul ala este un secret?

:funny:

My bad, vroiam a scrie inainte de linie.

Nu este un secret este o placa ardiuno cu un datalogger shield cu un SD card si programat de mana sa interpreteze ce citeste.

 

http://www.ebay.de/itm/ATMEGA16U2-Version-Uno-R3-MEGA328P-Board-mit-USB-Kabel-kompatibel-fur-Arduino-/291688508374?hash=item43e9fd6bd6:g:7zkAAOSwux5YNl17

 

http://www.ebay.de/itm/Arduino-Data-Logger-Shield-Module-for-Uno-and-R3-uses-SD-Card-/272658667431?hash=item3f7bb917a7:g:YsMAAOSwo4pYHGZU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Aha , deci la Olimpiada este suficient un arbitru care sa decida validarea unei incercari de saritura sau ...orice rahat ,dar la noi nu merge ca noi suntem paralimpici.


» Post actualizat in 01 Jul 2017 09:46

Bai vere ! adica tu te numesti motociclist dar cand te uiti la o motocicleta care este la 1m de tine si face o franare maxima ,tu nu poti sa spui exact de unde a inceput franarea sau macar cu o aproximare de 1m?


» Post actualizat in 01 Jul 2017 09:50

Beculeee !! auzi la astia!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te opreste nimeni sa folosesti metoda ta si apoi sa compari rezultatele. E ca la un examen, tu ai impresia ca ai facut de un 10 si apoi vine nota profesorului :)))

Ca bonus, poti cu jucaria aia de arduino sa faci muult mai mult de atat (antiwheelie, inclinometru -similar cu deviceul de pe yamaha R1, etc)

Editat de ettore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Inca o chestie domnilor-

 

Eu daca ma bag la o chestie d-asta o fac pentru a-mi satisface curiozitatea ,deci nu vad nici un avantaj in a ma trisa pe mine.

Imi aduc aminte foarte bine ca am facut test la 40 si la 50 dar nu imi aduc aminte sa fi facut la 60.Am facut predictia ca de la 60 pot in 10 ca o ghiceala pe baza experientei respective.

Nu am nici o problema cu a incerca si a esua .II desconsider doar pe cei care sunt prea lasi ca sa incerce.


» Post actualizat in 01 Jul 2017 10:05

Facem si cu datalogger.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...