Sari la conținut

Moto + Cort. Maine 3 August


renucs
 Share

Postări Recomandate

Maine vreau sa plec spre munte sa scap de caldura asta. Daca mai sunteti doritori sunteti bineventi. Planul meu e sa merg pe transfagarasan (sau alta directie racoroasa si cu peisaje frumoase) de dimineata de la 6 sa prind racoarea zilei, iar apoi sa gasesc un loc de instalat cortul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ca mai exista si alte orase in afara de bucale. Deci din Bucuresti plec, bre!

Alte orase?! Mai exista o tara intreaga in afara de groapa aia de gunoi numita "capitala".

In fine, drumuri bune sa ai, departe de canicula oraselor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la Scarisoara, dai o tuica paznicului si poate lasa sa pui cortul pe ghetar. Glumesc, desigur, nu cred ca o sa gasesti racoare pe undeva.Poate la Praid, sau Cacica dar dupa ce iesi de acolo tot cald e. Saptamana trecuta (si nu era atat de cald) am fost cu cortul in Fagaras, pe acolo pe unde zici tu. Am dormit cu cortul deschis, neinvelit si tot n-am gasit racoare. De pe la ora 8 dimineata incepe urgia. Bun venit in lumea noua ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt locuri faine in vaile prin jurul Borsecului...racoare, parau de munte... ce trebuie mai mult??? :)

Capitala....numai capitala exista pt. tine, renucs? Da' mai deschide-ti unghiul de vedere, altfel ramai asa cum esti acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine vreau sa plec spre munte sa scap de caldura asta. Daca mai sunteti doritori sunteti bineventi. Planul meu e sa merg pe transfagarasan (sau alta directie racoroasa si cu peisaje frumoase) de dimineata de la 6 sa prind racoarea zilei, iar apoi sa gasesc un loc de instalat cortul.

Vezi sa fii atent la mos martin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucurestiul e clar o hazna, am spus in sens ironic intrebarea daca mai exista alte orase. M-as muta maine intr-un oras mai linistit, dar in bucale se misca banii. M-am "cazat" la cort intr-un camping si ascult ritmuri orientale saltarete (fara voia mea) de la niste concetateni cu numere de iasi. Temperatura e ok dupa apus. Santé si likuri "la toata lumia" de la munte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...