Sari la conținut

bucuresti bicaz bucuresti


Postări Recomandate

imi promisesem sa ma abtin in a mai cheltui banii pe benzina prin romania in afara a 2 iesiri de sezon ...

transalpina si transfagarasan, insa excursia postata de alex imi aducea in drum 2 zone pe care vream sa le vad de sus...... lacul rosu si bicaz

 

asa ca m am hotarat sa mai dau o sansa frunzei"......

 

5.30 intalnire -5.40 plecare in tura ..............00.00 intrat in bucuresti 18.30 ore

 

981 km rulati de la 160-180 km/h prin bucuresti- buzau ( am mers la iepure dupa un bmw grabit) pana la 30 km/h pe malul lacului bicaz sa nu ne spargem dintii ........

 

pana la focsani iti patratesti cauciucul, vidra lepsa tg secuiesc te bucuri de padure si drum cu multe curbe insa .....nisip si balega cat cuprinde pe asfalt, unele zone chiar erau umede de la padure

 

tg secuiesc - baile balvanyos- bixad cu greu gasesti de mancat intre 10-12....... drum frumos prin padure dar rupt

 

bixad - ghiorghieni asfat ok dar multe localitati care te scot din ritm

 

gheorgheni -bicaz peisaje frumoase asfat asa si asa

 

bicaz - poiana largului (in jurul lacului bicaz) nu te poti bucura de priveliste ca e rupt asfaltul rau

 

poiana largului - topita peisaje super drum ok

 

topita - gheorgheni peisaje ok drum acceptabil

 

gheorgheni - brasov sec

bv - bucuresti sec

 

deci din 1000 km sa spunem ca 40% ai avea de bucurat ochiul si anvelopa. restul de 60% drept si masaj la amortizoare.....bani cheltuiti aiurea

 

in 18.30 ore faceam un thassos dus intors cu mancare, baie si o tura de insula la lalaiala....parerea mea

 

post-2209-0-73642600-1503304550_thumb.jpeg

post-2209-0-48547900-1503304572_thumb.jpeg

post-2209-0-09411600-1503304605_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai fost de ai prins lacul Sf. Ana asa pustiu ?

 

Eu am mers intr-o sambata (14 august) si mi-a lasat impresia de strand ieftin. Plin de bozgori iesiti la scaldat, aglomerat de nu se putea parca nicaieri (inclusiv pe drumul ce coboara la lac erau masini oprite stanga-dreapta), muulte masini cu numere de Ungaria, vreo 7 motoare din care 5 si ele cu numere de HU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto filmarea! Frumoasa tara noastra :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai devenit prea pretentios, cind ne-am plimbat pe la Ploiesti-Plopeni-Slanic acum 8 ani si am ramas fara frine la un k1200 lt iti placea Romania, acum te-ai invatat cu mizeria de Bulgaria si tiganii de greci, dar si eu am incercat si in afara de Albania, nu merita decit Romania, cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ ienachim ti-ai incalcat promisiunea si ai platit . Foarte bine descrise zonele . Eu unul iti multumesc ca m-ai luminat ( ma cam batea gandul sa dau o roata pe acolo ) pe mine dar poate si pe altii . Banii cheltuiti i-ai folosit intr-un scop oarecum caritabil .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai devenit prea pretentios, cind ne-am plimbat pe la Ploiesti-Plopeni-Slanic acum 8 ani si am ramas fara frine la un k1200 lt iti placea Romania, acum te-ai invatat cu mizeria de Bulgaria si tiganii de greci, dar si eu am incercat si in afara de Albania, nu merita decit Romania, cele bune.

fuck ... au trecut 8 ani???

man ideea este ca "FERICITI CEI SARACI CU DUHUL"

daca omul ajunge doar pana la mamaia , transfagarasan, moldovita si bran in viata asta da ROMANIA este superba

DAR daca scoate capul afara ...... PASS

 

un drum pana la bulgari unde marea este TURCUAZ si isi baga piciorul in ea de plaja romaneasca cu alge si rahati plutitori....

un drum cu moto pana in alpi austrieci si nu mai

vrea gropile si coada la semafor' de pe transfagarasan....

un drum pana in thassos si nu mai vrea ceafa cu carofi .....

firea umana ... nu cea de pa primarie.... vrea sa EVOLUEZE.... asta in cazul in care exista si un pic de IQ!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...