Sari la conținut

Accident Popesti Leordeni - GSX-R cu Matiz


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 408
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator goe 75

e amuzant ca uni isi mai pierd vremea cu expertii astia de pe forum,mai ales astia cu 1-2 sezoane si care abia stiu sa mearga cu motorul

Lasa bre ca SONYC e deja veteran ca are permis din 2014.

 

Muhahahaha!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa bre ca SONYC e deja veteran ca are permis din 2014.

 

Muhahahaha!

 

Gogaie, lasa-l poe sonyc, zi-mi de flacaul ala care s-a tavalit pe contrasens. Era un as? Era mediocru? Avea doar doua sezoane la bord? Ca omul parea bazat, cand a trecut pe langa mine, nu doar ca avea viteza dar era in accelerare.

 

post-95358-0-44265500-1507962657_thumb.jpg

 

post-95358-0-15542500-1507962668_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Pwlatre81

 

Ala e din specia ta ,va intelegeti mai bine doar intre voi.

 

Cum adica e din specia mea? Ca eu am prevazut ca va face buba si asa s-a intamplat, adica daca eram eu pe mobra in locul lui nu faceam accident in ziua aia. Eu te intreb pe tine carele esti cel mai tare motocicist din Romania, pwla mea, poate si de pe glob... ce fel de motociclist era flacaul ala?

Editat de petre81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia "Asule" este ca nu postezi fotografia, am inteles bine, da? In cazul asta lasa-ne pe noi astia care ne dam pe strada in linistea noastra, nu te deranjam cu absolut nimic.

 

Nu voi comenta mai mult, in lipsa argumentelor ajungi, clasic si trist, la aceste apelative dragute. Spor in toate "ma frend", iti trimit maine o poza de pe TF, poate vezi si tu astfel muntele anul asta.

mult succes azi pe transfagarasan..

post-545-0-24688600-1507964745_thumb.png

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa mergi si incet acolo unde nu trebuie. sunt unii care merg pana in mongolia, sau la prypiat, pe doua roti. sunt la fel de tampiti ca cei care ii dau tare pe unde nu trebuie, pentru ca se expun unor pericole inutile, pe care ar putea sa le evite daca ar merge doar pana la piata victoriei.

» Post actualizat in 14 Oct 2017 07:20

ultimul exemplu e colegul sonyk, incepator care merge (incet) azi spre transfagarasan..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

Si Vinales tot din 2014 are permis =)))

Cica nu l-ar fi ajutat daca baga experienta de genul ala pentru ca aia care vin de pe circuit sunt deranjati de trafic.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu stimabile , exagerezi din nou asa cum faci tot timpul, dincolo de bun simt.

Daca urmarea unul din noi sa spuna asa ceva o spuneam direct pt ca suntem oameni dintr-o bucata nu fetite rusinoase cum pareti voi.

Ce a ajuns sa fie rusinos este modul insistent in care tot incercati sa va impuneti ca ce este prudent pentru voi este prudent pentru toata lumea.

Nu colegu,ce iti aduce tie sentiment de siguranta se poate ca mie sa-mi aduca plictis si deconcentrare ,care ma pune in pericol.Daca nu te duce capul sa intelegi ceva atat de simplu ...imi pare rau pentru tine.Forta sa fie cu tine!

» Post actualizat in 11 Oct 2017 16:55

Merg prudent si imi doresc ca toata lumea sa mearga prudent dar am trecut de faza in care sa judec totul doar dupa abilitatile mele . Atunci cand ies la plimbare si nu mai pot sa tin pasul cu cel din fata nu inseamna automat ca ala este inconstient .Pur si simplu avem praguri diferite de confort si sentiment de siguranta .Nu iti pierzi rangul daca reconosti asta ,doar te pui in pozitia in care luciditatea si sinceritatea fata de tine iti mai dau o sansa la viata.

» Post actualizat in 11 Oct 2017 17:01

Dar nu ,in clubul marilor moralisti nu exista asa ceva ...realitatea este schimonosita si torturata ca sa se potriveasca mesajului plin de exagerari si sa ridice in slavi valoarea mesagerului.

Ma doare la basca de mister SONYC.

Ai mai sus citat cu ce am spus eu.

Din momentul ala nu am mai spus nimc ,doar le-am mentinut interesul sa tot comenteze.Practic le-am dat destula franghie sa se spanzure singuri si nu au ezitat sa o faca.

Au distorsionat ce am spus si inventat tot felul de baliverne,exact asa cum am spus ca le place sa faca.

In plus ,s-a mai scos la lumina si mizeria din sufletele unor indivizi care nu se sfiesc sa doreasca altor motociclisti sa-si rupa mainile si picioarele ...

Nu pot sa spun doar in cateva cuvinte ce inseamna a fi motociclist dar sa-ti doresti ca un altul sa fie ranit ,pentru orice motiv ,categoric nu te face unul.

Macar in lumea celor care merg la circuit fiecare isi stie locul,in lumea moralistului online incepatorii sunt zei si caracterele josnice sunt oameni de treba ,doar pentru ca se asocieaza cu un mesaj bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In plus ,s-a mai scos la lumina si mizeria din sufletele unor indivizi care nu se sfiesc sa doreasca altor motociclisti sa-si rupa mainile si picioarele ...

 

 

In Sparta mamele soldatilor le faceau aceasta urare care de fapt insemna ca le doreste sa se intoarca acasa fie si ranit in loc sa moara onorabil pe campul de lupta.

 

Adica eu ti-am urat sa nu mori chiar daca nu sunt ma-ta.

Editat de petre81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

 

 

Adica eu ti-am urat sa nu mori chiar daca nu sunt ma-ta.

Chiar daca te porti ca o femeie ,nu as fi putut sa te confund pentru ca nu ai inteligenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beinbruch cu "B" mare ca e substantiv

 

Si de fapt este Hals- und Beinbruch. Mai vine un - dupa Hals.

 

Uite domnule ca sunt si oameni culti pe forum si care stiu de astfel de urari. Numai Gogaie saracu' habar n-are...

 

Am scris de pe telefon si n-am mai activat Caps-ul in propozitie, de liniuta chiar nu stiam.

Editat de petre81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite domnule ca sunt si oameni culti pe forum si care stiu de astfel de urari. Numai Gogaie saracu' habar n-are...

 

Am scris de pe telefon si n-am mai activat Caps-ul in propozitie, de liniuta chiar nu stiam.

Tu ii urezi sa isi rupa gatul si sa isi rupa piciorul. In limba romana ii spui simplu "Sa iti rupi gatul si piciorul"" si se subintelege ca sa si le rupa pe amandoua desi nu ai scris explicit despre picior.

 

Limba germana este foarte generoasa la constructia de substantive noi prin alipirea a doua substantive sau mai multe.

 

In germana ar veni "Halsbruch und Benibruch"' si atunci ca sa fie mai pe scurt folosesti varianta "Hals- und Beinbruch"

 

Liniuta arata ca nu este vorba de substantivul Hals (gat) ci de unul compus care are aceeasi compunere ca si cel care urmaza, adica vei adauga la terminatie substantivul Bruch si ai Halsbruch.

 

Uite un exemplu de substantiv compus ramas si in limbajul tehnic mioritic. Evident cu ceva modificari: subler. El provine de la nemtescul Schiebleher in traducere directa lera cu impingere. Si de la Schieblehre pina la subler a fost doar un pas :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite "Asule" o fotografie de pe TF unde am ajuns in weekend, "incet" evident :)) O postez ca sa nu zici ca sunt un tip neserios, unde mai pui ca iti mai clatesti si tu oleaca ochisorii obositi de la atatea curbe de circuit :))

 

post-69084-0-27752700-1508131457_thumb.jpg

 

 

PS. Inteleg foarte bine nuanta, inteleg ca esti, cum zicea pustiu' Goe, un "agarici". Inainte sa imi ceri o fotografie cu guma spate, esti "obligat" din punct de vedere moral sa o pui pe a ta, ca sa vada toti "agaricii" cum merge un "AS", te luam drept etalon boss in cazul in care ti-a scapat ideea. De ce? Pentru ca te dai "AS", de aia! Eu nu m-am batut cu pumnul in piept, n-am oferit sfaturi si nici n-am jignit pe nimeni, tu in schimb o dai in balarii la greu. Nu e cazul sa iti fie rusine de rusinea mea, nu tin textele astea "Asule", cine are cap sa gandeasca o face, punct, indiferent de ce spunem noi pe aici. Daca e cineva care se smiorcaie, ei bine "Asule", tu esti acela. Auzi texte, sa caut fotografii cu guma ta, da' cine esti tu boss? Concurezi in MotoGP cumva? Daca raspunsul e nu, si stim toti ca asa e, asteptam cu interes poza cu Libertatea. Tu nu doar emiti pretentii de cunoscator in ale motociclismului, dar si in sfera psihologica. M-ai si citit, auzi, stiam eu ca nu va posta poza inca dinainte sa ii cer :)) Pe bune? Respiri aerul de pomana "Asule".

 

Uite, ca sa nu o lungesc, ca imi pierd timpul cu tine, pune fotografia "etalon" sau retrage-te in "glorie". Fapte, nu vorbe "Asule"!

 

Am insa asa o vaga impresie ca nu o vei face, nu inainte insa de a ma mai "alinta" putin. E ok, daca insisti sa ai ultimul cuvant, iti dau voie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bani mei merg pe Asul ca te pisha oricand la orice ora pe orice traseu/circuit...

Yeeeees, it's on! Faceti pariurile. La casa de pariuri "Gradinita". Nu de alta, dar acolo va incadrati unii.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...