Sari la conținut

Cel Mai Rapid Scooter De 50 Cc


claudiu suzuki
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 244
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sal io` am un derbi gor 50 ... asa cum l`am luat de la fostu proprietar am mers cu el peste 114/h ... puteam mai tare da imi era frica .. ca nu aveam casca si eram si in oras am mers cu el cu 107 cu 2 pe el .. tot asa pe la 9000 de ture ... pana la 14000 de ture mai era mult :hug: . Acuma modificari ce am vazut io pe motor : toba arrow, ceva abtibilde malossi (deci posibil ceva kit), in rest nimik` ... niste vopsea dinaia spray foarte nasoala si niste fibra o folosit sa lipeasca carena :what:) .

 

 

Off topic : ce imi recomandati sa`mi iau ? saptamana asta care vine imi iau un scuter si nu stiu ce sa`mi iau. m`am plictisit sa tot schimb atata vitezele la gpr .... ii moarte de om cu motor de 50 cu viteze prin oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din proprie experienta

1.aprilia sr de 49 cmc-100 km/h

2.nrgmc3 de 49 cmc-85 km/h

3.jetforce tsdi de 49 cmc-80 km/h

din cate se vede am mers tot mai incet ;)

nrg mc3 85 km/h,a? :lol: ....eu am mers cu al meu cu 100 pe drum drept.... :smoke: :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am si eu o mica intrebare..am 16 ani ..sunt din ploiesti si vreau sami iau un scuter..pt inceput..kam de kare ar trebuia sami iau..adik (sa nu am probleme cu permisu) -(inca nu am permis :D ) .. ce scuter imi solocitatzi ? :welcome: ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peugeot TKR limitat 55 km/h :D mai am 130 km si il delimitez :welcome:) si inca vreo 2 luni de pus bani pt tunning kit 80etc ... Intrebare daca tot ii modific motoru sa fie mai puternic nu e normal sa umblu si la restu: frane, amortizoare etc ? :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peugeot TKR limitat 55 km/h :D mai am 130 km si il delimitez :welcome:) si inca vreo 2 luni de pus bani pt tunning kit 80etc ... Intrebare daca tot ii modific motoru sa fie mai puternic nu e normal sa umblu si la restu: frane, amortizoare etc ? :thanks:

Decat sa bagi bani in amortizoare si frane care cu si fara amortizoru stock nu iti foloseste la nimic, la frane nu prea ai ce sa modifici. (eu aveam brembo la scuter)

Mai bine bagi banii in variator,toba, carburator, filtru de aer, curea.....prostii d`astea costisitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gopop fighter 70km/h drum drept...si 70-80 chinuit la vale:))

 

PS:i`am scos limitatoru de la carb.... mai ramane sa`i pun un filtru aer si sa`i modific toba si sper sa merg cu 80+ :D

PS2:daca are cineva care vinde filtre aer sport noi ... prv me :welcome: cu tot cu pretz:P

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50cc 7CP

50km/h limitat(as vrea sa-i scot limitatoru da sa-i fac rodaju mai intai) :wink:

 

BUHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHA o avea NOS :rock:

:moto:

 

 

hai totusi sa nu mai radem de om si sa-i explicam : un scooter de 50cm3 are in jur de 4-5 cp nicidecum 7 mai ales SPORT SPRINTER care presupun ca-i chinezesc....

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BUHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHA o avea NOS :D

:lol:

hai totusi sa nu mai radem de om si sa-i explicam : un scooter de 50cm3 are in jur de 4-5 cp nicidecum 7 mai ales SPORT SPRINTER care presupun ca-i chinezesc....

 

Domne cand ai dreptate ai, ce sa mai ...

Daca puterea dezvoltata de motorasul din Sprinterul ala este intr-o nebuloasa totala ... un singur lucru este cert ... puterea variaza de la un motor la altul si de la un scuter la altul, asa ca s-ar putea sa ai surpriza sa compari doua scutere stock acelasi model, s-ar putea sa fi uimit :lol: :drink:

 

Parerea mea proprie si personala este ca are undeva sub 3CP, probabil vreo 2 :drink:

 

Costy & Reverse - Sunteti siguri ca "10 scutere" de-alea n-au mai mult de 14CP :lol: :rock: :moto:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :wink: :rock:

 

PS - Scuterul meu ar fi trebuit sa aiba cam 5CP, dar pot sa pun pariu ca in halul in care a ajuns acum nu mai are nici macar 2CP :wink:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai tare scuter de 49 pe care l-am avuy a fost un Piaggio typhoon '95 cu 90 pe bord delimitat care mergea 75 km/h cu 1 sau 2 persoane.Avea un prirten Typhoon beneton cu 120 pe bord care mergea 95 stock(din ziua cand l-a luat) dar dupa o saptamana de goarna mergea 90 (dupa bord)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba baieti eu am un AeroX , stie careva carei faza cu MBK, cica sunt indentice cele doua. In fine, am prins 60 pe drum cu gropi si trebuia sa ma tot feresc de gropi (romaia :moto: ), oricum aveam si am o gaura pe diametru la teva de esapament si face scuteru meu de zici cai tractor, si tind sa cred ca asta ii influenteaza si performantele.Deci prinde 70, cam asa.

 

 

P.S. am ceva polini pe el da nu stiu ce, ca asa l-am cumparat, cred ca teava de esap. e sport....... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu un piagio liberty am reusit performanta de 80 ( la vale .. ) si 75 in drum drept :rock: .. destul de bn .. ( am vreo 80 de kile :wink: ) .. iar cu un rs50 .. cam 100 si mai mergea .. da mi-a fost frica :lol: ..

 

acum nujtiu cat de exacte sunt vitezometrele .. :D .. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kymco agility are o eroare de cel mult 5km/h.. depinde de la kilometraj la kilometraj .. de ex la mine arata cam 65 cand la tata arata 60 (kawasaki kle)

asta am vazut in poza

 

si aici film cu vit max

.. o sa fac si la al meu .. sa vad k io poate sunt mai usor :lol:) calculati voi timpii.. parca minim 12 sec pana la 50 reali !! (55adik)

 

daca pui 2 persoane nu se poate vorbi de acceleratie pt k e imposibil sa o sesizezi :moto: iar la deal doamne ajuta k mereu scade in 40 :wink:

 

hai k devin ironic :rock:

 

 

PS: OOUUPS cred k vroiam sa postez la "in cat timp prindeti 50" .. :D) 50-65 tot aia e :lol:)

Editat de kidmeister
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am prins cu gopop 55km/h si cu sr u am prins kre k 100km/h k nu mere chilometraju da a mers unu p langa mn si mi-a zis kt am

 

 

io cu aprilia sr 50 am mers 95km/h shi inka urca acul de la km ,da ffff incet.....dak o mai tineam poate ajungea la 100-105km/h...eu cred k astea sunt limitele de vit la un scuter de 49ccm

post-20581-1183707193_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toba Giannelli Extra(singura modificare care dupa parerea mea nu influenteaza decat prin sunet si aspect) merge 90-92km\h pe o vreme frumoasa. Daca intervine vantul mai dam jos. :bounce:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...