Sari la conținut

Metale mai usoare sau mai grele


andrei111

Postări Recomandate

Primele piese rock ascultate ever prin 91 au fost Metallica - Seek and destroy si Pantera - walk....ppffffffffffff....atunci am stiut ca asta e calea cea buna :peace:

 

The sleeping beauty e probabil in top 5 la favorite...

 

Muzica veche e cea mai tare...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chiar, care a fost primul vostru concert mai serios? Al meu a fost Monsters of Rock în 1991 la Budapesta cu Queensrÿche, Mötley Crüe, Metallica in deschidere la AC / DC, asa cum se cuvine.

 

Eu nu m-am dus la concerte mari cu trupe foarte cunoscute (ex. Metallica, AC/DC) pentru ca nu imi plac aglomeratiile si, sincer, nu ma dadeam in vant dupa formatiile respective.

 

Am inceput cu TopT unde, in 97-98 chiar au venit trupe faine de pe plaiurile noastre (Negura Bunget, God, Dies Irae, Grimegod, Abigail samd).

Apoi am tot fost pe la concerte asa mai underground (ex. Rotting Christ in Underworld samd) sau pe la Artmania la Sibiu (Anathema, My Dying Bride samd).

 

De ceva ani imi mai bat capul doar cand apare ceva pentru care merita sa ma obosesc (ex. Ihsahn la Artmania, Wintersun la Arene).

 

Inca nu am fost la Rockstadt si chiar imi pare rau, insa nu mai am timp/dispozitie pt excursii de genul asta cu cortul si tambalau prin padure..

 

M-as duce la un festival mare de pe afara, insa cred ca doar pentru Emperor m-as mobiliza (iar un LIVE cu ei e foarte putin probabil sa mai fie) ;)

 

 

Mno, sa si ascultam ceva:

 

 

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce scoruri sunt pe OLX la bilete :)))))

Ce mi-ar placea sa ramana fraierii cu ele!

 

Au luat-o razna total. Bilete care erau intre 200 si 300 de lei acum sunt intre 800 si 1000, poate si mai mult? Se pare ca nici nu mai e vorba de muzica ci de bisnitareala unor gandaci umani ahtiati dupa profit rapid. Si eu sper sa ramana cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am inteles niciodata punk-ul ca miscare. Muzica lor mi se pare oricum o mizerie. Ca metalist nu prea ai cum sa asculti punk. Se bat cap in cap. Dar na, gusturile fiecaruia..

Referitor la biletele la Metallica, mi se pare incredibil ce se intampla. Da, sint de acord, lăsând la o parte ce gen de metal ascultam fiecare, e probabil cel mai rezonant nume din tot ce inseamna rock.

Dar aici am impresia ca se face o bisnitareala ordinara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

behemoth-ul pare cam "lame"...probabil o clona proasta a celuilalt album

 

Bai, asa am zis si eu iniital, insa dupa ca am terminat de ascultat parca as vrea sa-l mai bag de cateva ori, poate se mai decanteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, asa am zis si eu initial, insa dupa ca am terminat de ascultat parca as vrea sa-l mai bag de cateva ori, poate se mai decanteaza.

» Post actualizat in 11 Oct 2018 19:49

Proaspata:

 

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://ambilet.ro/tc-events/bilete-haggard-la-bucuresti/

Am vrut și eu să iau bilete la Haggard, și s-au vândut toate! :(

Daca aveți vreunul sau mai multe la vanzare, dati-mi și mie, va rog, un semn. 0765252569-Bart. Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Metale mai usoare sau mai grele
  • Kristian K pinned this topic
  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...