Sari la conținut

yamaha wr250r dual sport


ice97
 Share

Postări Recomandate

buna ,

stie cumva cineva care este inlocuitorul lui wr250r?stiu ca s-a produs intre anii 08-13 ..de ce wr250r?...cica schimb de ulei la 6000km(!?!?!),verificat supape si reglat la 25000km(?!?!?!),30cp,injectie,reglaj suspensii etc...honda crf 250l este mai slabuta plus ca nu se regleaza suspensiile..mai este un model de kawa,parca krf250,da nu am aflat mare lucru despre el..am gasit pe italia ceva ani 2008-2010,dar din cite mi-am dat seama si iatalianu ca si romanu"nene motoru meu de 10 ani si 70000km are defapt vreo 7-9000km",pus ca cei ce aduc din italia singurul criteriu dupa care imi par ca se ghideaza este norocu si sa fie frumos impachetata...3000 achizitie,2500daca ai noroc+500comision+2-300 inmatriculat,aproape 4000+multa bataie de cap,asa ca ma intrebam care o fi inlocuitorul la yamaha,modele noi sau 2-3 ani vechime?.. pt ce vreau:plimbari pe drumuri de munte(nu sarit din stinca in stinca sau traversat dunarea) ..mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa formulezi si tu mai clar ce vrei si foloseste fara sa iti fie rusine tasta de spatiu dupa virgula sau dupa ce pui punct unei propozitii.

 

Oamenilor le-ar fi mai usor sa inteleaga ce ai de spus si te-ar ajuta mai usor daca nu i-ar lua durerea de cap incercand sa descifreze ce ai scris tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha ha ha gîndeam in propozitii scurte,cu multe puncte si fara spatiu...si bineinteles mîncam după o zi de post negru.

nu am un enduro(doar juniorul are),doar un naked si ma interesa un dual sport ,cu care sa pot face otir de endureala pe lîngă junior.as mai corecta un pic textul, făt sa mor daca stiu cum sa măresc chenarul ala,sa vad ce am scris...asa ca imi cer scuze vis a vis de olimpicii de la limba română, care sint foarte scandalizati de comunicările mele în limbaj morse

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am apreciat sincer ca ai salutat, ca ce a venit dupa a fost de neinteles ,nici nu mai conteaza...Buna! :)) nu sunt o fosta olimpica la romana ,din pacate.. mie mi-ai facut ziua mai frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea merge sa faci o comparatie intre wr250 si crf250L, sunt diferente de autonomie si ergonomie si in special de directia pe care fiecare dintre producatori a gandit-o pentru motocicleta lui. in esenta Yamaha a creat o motocicleta redusa la esenta iar honda a creat o motocicleta pentru globetrotteri. cel putin asta e parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, Yamaha nu a scos un inlocuitor pentru WR250R.

 

Aici un comparativ cu modelele direct concurente: http://www.motorcycle-usa.com/2013/03/article/2013-250-dual-sport-motorcycle-shootout/

 

nu prea merge sa faci o comparatie intre wr250 si crf250L, sunt diferente de autonomie si ergonomie si in special de directia pe care fiecare dintre producatori a gandit-o pentru motocicleta lui. in esenta Yamaha a creat o motocicleta redusa la esenta iar honda a creat o motocicleta pentru globetrotteri. cel putin asta e parerea mea

Cred ca se refera la CRF250L, nu la adventure tourer-ul scos in 2017 (CRF250 Rally)

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut un nenea american intr-un test 250r vs wr250f,pe acelasi traseu ,contratimp. 250f ă iesit cu vreo 5 sec mai rapid,dar ținînd seama de lungimea traseului ,cred ca a fost nesemnificativă diferenta...daca pui in balanta întreținerea mult mai ok la 250r,zic eu ca r-ul merita..la kawa am găsit ceva review,unde iasa pe locu 2 intr-un vs. wr250r,crf250l si klx250..dar d.p.m.v.,nu prea lamuritor review-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti un Suzuki DRZ 400 E.E un dual-sport nitel mai puternic decat cele enumerate de tine.

 

Baga ochiul aci in link:

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/suzu/suzuki_drz400e%2006.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...