Sari la conținut

Are cineva Bmw f650 CS Scarver?


napoleon
 Share

Postări Recomandate

Ma bate gandul sa achizitionez un motor, si Scarverul e pe lista de posibile achizitii. Problema e ca nu am incalecat pe niciunul, prin zona sunt cam rare.

As dori sa schimb impresii cu cineva care are modelul asta, eventual sa ma lase in sha un minut, sa-mi fac o idee. Am vazut unul parcat langa Trei G Moldovei, si cam atat.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aveti cu omul??? A intrebat nu a dat cu parul ...

 

Trasmisie pe curea, nu necesita aceeasi intretinere ca lantul, nu se unge, nu lasa mizerie, se poate spala si atat.

 

Motor injectie 650 cmc, ca la F650 GS, nu carburatie, monocilidru, consum mic 4-5%, cuplu mare de la turatie joasa.

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut parte de Scarver un an cam asa.

1.86m si atuncea 75-80 kg.

Folosit clar in oras mult, niste plimbari dar si strabatut europa cu multe autostrazi.

Nu m-am plans niciodata de confort. Este decent la capitolul asta.

Cuplu si putere pt oras este perfect. Pe dn e placut dar nu trebuie evident sa crezi ca poti sa depasesti ca si cu un gixer sau hornet.. na.

Pe autostrazi am tras tot timpu mai mult decat ar fi vrut monocilindru ala de el, dar nu a facut nici o figura. La viteze destul de mari pt el se comporta exemplar pentru ceea ce este.

 

Insa unde m-am bucurat tot timpul de Scarver si ceea ce imi aduc aminte tot timpul cu placere era manevrabilitatea..! Fre atu cu scarita in sensul giratoriu sau pe drumuri strans virajate era foarte usor.. as indrazni sa zic ca, cbiar prea usor evident depinde si de gumele pe care le folosesti.

Foarte economica la consum. Am profitata cat am putut de gaura aia in loc de rezervor sa bag plasa de cumparaturi. In combinatie cu top casul, mergeam cu moto la supermarmet in loc de masina.

Intretinere usoara si ieftina.

Partea de cacao e ca la bracaj maxim gen manevre pe loc imi loveam degetele mari de barele alea de-a lungul gaurii.. nu a mers sa ridic ghidonul ca imi stateau mainile aiurea.

Aceleratie mm ok, ecatu de pe loc era bun daca trageai de ea.

Frane decente, fara emotii.

 

Cam asta imi aduc amunte de ea acuma.

De placere oricand as mai face un drum cu ea.

 

De frumoasa.. ce pot sa zic.. e un pic mai speciala asa in felul ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O motocicleta decenta. Singura chestie nasoala dpdv estetic la ea e gaura din locul "rezervorului" (vorba vine, rezervorul e sub sa). Dar pentru aia exista un capac aftermarket care o face mai... normala :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O motocicleta decenta. Singura chestie nasoala dpdv estetic la ea e gaura din locul "rezervorului" (vorba vine, rezervorul e sub sa). Dar pentru aia exista un capac aftermarket care o face mai... normala :))

uite aici cum arata cu #gaura# astupata ...https://www.olx.ro/oferta/bmw-f-650-cs-scarver-IDazrR1.html#886db2bdc9

Editat de banat rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt impresii.

Eu folosesc moto mai mult in oras, si iesiri scurte in weekend, ma gandeam ca un monocilindru face treaba asta daca unii merg pana in Mongolia pe un monocilindru.

In gaura aia vad ca se monteaza un fel de top case de 10 litri, mai pui acolo niste manusi , cagula, etc. Conceptul asta a aparut mai nou si la Honda nc700, doar ca acolo poti sa bagi chiar o casca. Daca as avea buget , spre nc 700 m-as indrepta. La actuala moto am loc sub sha sa-mi las portofelul, si cam atat.

Sper sa gasesc una sa o incalec, altfel nu pot sa-mi fac o idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat eu pe așa ceva, am 1,80 și 88 kg. Nu e rău deloc. Parbrizul e cam de formă. Cel pe care am stat eu avea ABS. In rest, motor Rotax, destul de fiabil. După ER5 nu e o alegere rea, deși puterea e cam tot pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...