Sari la conținut

Accident Foarte Grav Balta Doamnei Prahova (2 decedati)


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

ala cu experienta e mai constient de pericolele care pot aparea pe drum si de cat de vulnerabil esti pe doua roti. ala cu experienta stie cat de important este sa ai vizibilitate.

ala care de-abia a început crede ca e ca la masina, ca bagi frana+ambreiaj si ai salvat situatia.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala cu experienta e mai constient de pericolele care pot aparea pe drum si de cat de vulnerabil esti pe doua roti. ala cu experienta stie cat de important este sa ai vizibilitate.

ala care de-abia a început crede ca e ca la masina, ca bagi frana+ambreiaj si ai salvat situatia.

amice, pericole sunt la tot pasu! daca ai experienta ramai pe rotile tale si cu asta basta. ma rog, mai sunt si cazuri in care nu prea ai ce face dar sa lasam asta. noi vorbeam de condusul noaptea. sunt multi facotri de luati in seama, si mai ales unde conduci noaptea. daca plec la mare din Bucuresti nu vad sa fie vreo problema majora ptr un biker experimentat. cred ca e mai periculos sa mergi la munca in Bucuresti dimineata pe trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

 

In cazul in care ti-a scapat din vedere, experienta, in opinia unora de pe aici, motociclisti de tastatura de altfel, nu se dobandeste prin adunarea unor km, neah. Experienta se dobandeste prin ofrande si laude aduse "zeilor" motociclismului. Ahh, sa nu uit desigur de vizualizarea videoclipurilor cu accidente. Si nu in ultimul rand, cel mai bun sfat, stai dreaqu acasa, asa sigur nu patesti nimic :crack:

 

Cum bine ai punctat, daca n-ai tartacuta pe umeri ti-o iei indiferent de anotimp, starea drumului sau daca e ori ba lumina afara. Dar eu zic sa nu iti bati capul.

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cam asta ramane, de stat acasa. Noaptea e percol, pe ploaie interzis, pe A e haos, pe DN e nenorocire, in oras trafic si in padure ursi!

 

Pai si ei ce crezi ca fac? Copilul asta de oferea sfaturi, cred ca inca o mai face, xael, si-a luat-o in plina zi (vara). Culmea, nu l-a incomodat nimeni si nimic. Dar cand nu ai inclinatie catre asa ceva, dai cu capul de copac, iti umpli organismul de metale si apoi te retragi pe o functie de "profesor" pe forum, stii ce zic? :crack:

 

Lasa-i in lumea lor, hai sa fim sanatosi si sa invartim roata.

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

daca esti mai roaker rebel si cu 3 neuroni in cap, ti o iei si ziua, si noaptea, in orice anotimp....

ZZ, de unde-ai scos-o p-asta frățioare?! 😕
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai postat pe forumul asta demult dar tocmai am vazut postarea la sotia lui pe Facebook legat de el. O singura data l-am intalnit pe om, in Ploiesti, era cu aparatul foto in mana si tot isi faceau poze, m-am dus la el si l-am rugat daca imi poate face si mie niste poze cu motorul. Atunci omul mi-a spus ca este si el motociclist si ca da, cu, cea mai mare placere imi va face cateva poze.. Dupa ce mi-a facut pozele am facut schimb de adrese de mail parca si a doua zi cand eram la munca mi le-a trimis... tot respectul pentru el.

 

Odihneste-te in pace frate!

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
La 04.05.2018 la 1:59, Amendatu` a spus:

Unul dintre ei se numea Ionut Apostol si mi.a fost camarad de arme in armata.Avea 33 de ani si era casatorit,nu avea copii.Prea tanar.....Drum lin frate!!! :(

post-67389-0-13424500-1525388129_thumb.jpg ....iubitul meu cumnatel din păcate,da,el era..a trecut un an si inca nu mi vine sa cred,doar cand ma uit la sor'mea realizez ca el nu mai este..pentru ca nici ea nu mai e deloc cum era inainte si nimic nu i mai readuce zâmbetul pe buze! Dumnezeu sa te odihnească în pace Johnny 🙏 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...