Sari la conținut

Bucuresti - Valea Zanelor (28.09.2018) (798 km)


SONYC
 Share

Postări Recomandate

Ma bate gandu'

 

Traseul e asta, de neclintit:

 

post-69084-0-33322800-1537912117_thumb.jpg

 

Plecare la ora 08.00 fix pe ceas, pauza doar pentru vizitarea castelului de lut, alimentare si pisu'

 

In rest, apa, paie si bataie!

 

Daca vrea sa mai vina cineva, cu drag, atat timp cat poate sustine un ritm alert de mers. Cunosc in intregime traseul si nu opresc pentru fotografii sau povesti, ies strict pentru a pedala.

 

Totul tine de vreme, acu' pare perfecta, dar ca si femeia, e schimbatoare..

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Porumbacu - Valea Zanelor nasol... mai bine bagi un TF dacat sa dai 5 lei sa vezi un santier...

Să își pună cauciucuri de iarnă atunci:

 

https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/video-zapada-viscol-si-vant-puternic-pe-transfagarasan-imaginile-surprinse-in-aceasta-dimineata-1002386

» Post actualizat in 26 Sep 2018 05:23

Auzisem că se lucrează și între Bran și Râșnov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se lucreaza intre Bran si Rasnov. A nins pe TF. Probabil ca a nins si pe TA (daca se gandeste sa se intoarca pe acolo). Eu as alege zonele cu altitudine joasa pentru ultimele plimbari de toamna.

In afara de asta, voie buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN perioada asta a anului 800 km sunt greu de facut sa te intorci pe lumina...chiar sunt curios cat sa si pedalezi de mult sa ajungi in timp util.

Da de mancat nu se mananca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Targoviste - Sinaia iti blestemi zilele, e ff prost drumul...

 

Am parcurs drumul asta de vreo 10 ori, nu e de pus genunchiul jos, in rest insa, merge foarte bine.

 

Porumbacu - Valea Zanelor nasol... mai bine bagi un TF dacat sa dai 5 lei sa vezi un santier...

 

Am tot mers pe Transfagarasan, m-am plictisit, prefer santierul, macar e o noutate.

 

Se lucreaza intre Bran si Rasnov. A nins pe TF. Probabil ca a nins si pe TA (daca se gandeste sa se intoarca pe acolo). Eu as alege zonele cu altitudine joasa pentru ultimele plimbari de toamna.

In afara de asta, voie buna!

 

Sa lucreze baietii, eu nu-i deranjez. Cum spuneam, traseul e de neclintit. Nu ma sperie doi fulgi de nea, atat doar ca altul e obiectivul acum, nu TF, nu TA.

 

La mine nu sunt ultimele plimbari, eu pedalez si la temperaturi cu minus.

 

Iși pune praz și slănina la pachețel.

 

Care e faza cu prazul si slanina? Imi scapa ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prazul e ceva special pentru unii. Întreba cineva mai sus de mâncare, unde se mănâncă? Și am dat varianta cu prazul și slănina la pachet.

» Post actualizat in 26 Sep 2018 08:07

Era cu volan pe dreapta? :))))

Nu stiu ce mobra ai si ce standarde, dar prin mai am injurat in barba drumul ala de la volanul unui Rav4...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am parcurs drumul asta de vreo 10 ori, nu e de pus genunchiul jos, in rest insa, merge foarte bine.

 

 

Am tot mers pe Transfagarasan, m-am plictisit, prefer santierul, macar e o noutate.

 

 

Sa lucreze baietii, eu nu-i deranjez. Cum spuneam, traseul e de neclintit. Nu ma sperie doi fulgi de nea, atat doar ca altul e obiectivul acum, nu TF, nu TA.

 

La mine nu sunt ultimele plimbari, eu pedalez si la temperaturi cu minus.

 

 

Care e faza cu prazul si slanina? Imi scapa ideea.

 

Am inteles. De fapt tu ai prezentat traseul si intentia dar, de fapt, vinzi tractor putin folosit. Nu voiai feedback de la cineva sau alea... e ok. :10:

Editat de Alexandru Boros
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce mobra ai si ce standarde, dar prin mai am injurat in barba drumul ala de la volanul unui Rav4...

 

Detin o Honda Hornet PC41

 

Cat despre standarde, mobra e dedicata asfaltului bun, nu macadamului, si asta caut. E insa aproape imposibil in Romania de gasit asa ceva, si apoi ma gandesc ca din acest motiv exista suspensie fata/spate, sa lucreze.

 

Am avut placerea de a avea la un moment dat ca si masina de serviciu o Toyota Rav4. Garda la sol generoasa, amortizoarele moi, nu trebuia sa simti denivelarile.

 

Prazul e ceva special pentru unii. Întreba cineva mai sus de mâncare, unde se mănâncă? Și am dat varianta cu prazul și slănina la pachet.

 

 

Apai ce sa zic, Ribo e in lista de ignore de luni bune, nu vad ce scrie. Acum insa am inteles raspunsul tau.

 

Se mananca acasa, dimineata, ciorba, friptura, limonada. Apoi doar benzina.

» Post actualizat in 26 Sep 2018 08:23

Am inteles. De fapt tu ai prezentat traseul si intentia dar, de fapt, vinzi tractor putin folosit. Nu voiai feedback de la cineva sau alea... e ok. :10:

 

Maestre, daca cauti cearta, nu ti-ai gasit omul.

 

Am prezentat traseul in ideea in care poate mai vrea cineva sa pedaleze prin locurile de mai sus. Nu in ultimul rand, am scris negru pe alb faptul ca ruta e de neclintit, corect? Cine vrea, si poate, e binevenit. Motociclistii de tastatura cred ca pot gasi alt topic pe care sa abereze, sunt atatea.

 

Las povestile despre bisnita imaginara pe mainile tale, vad ca ai talent.

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Targoviste - Sinaia iti blestemi zilele, e ff prost drumul...

 

Nu stiu ce mobra ai si ce standarde, dar prin mai am injurat in barba drumul ala de la volanul unui Rav4...

Confirm. L-am facut acum vreo 3 sapt cu MT-07 si GSX-S si pot sa spun ca nu m-as mai duce pe acolo... Nu rupi motocicleta in 2 (daca mergi, literally, legal...viteza mai mare oricum nu ai unde sa prinzi la cum e drumul), dar este foarte prost si din cauza asta foarte obositor. Orice alta varianta ar fi mai ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e un super erou ma tractoristule :D . Merge pe -grade dar da ignore la cine-l ia la plua pe forum:)))

Ai dreptate Ribo!! Bine, eu nici nu am motocicleta... eu ma dau pe motor cu sagetile si cu SPEIS de pe tastatura :)) Si, eu chiar vand tractor :))

 

» Post actualizat in 26 Sep 2018 08:23

 

Maestre, daca cauti cearta, nu ti-ai gasit omul.

 

Am prezentat traseul in ideea in care poate mai vrea cineva sa pedaleze prin locurile de mai sus. Nu in ultimul rand, am scris negru pe alb faptul ca ruta e de neclintit, corect? Cine vrea, si poate, e binevenit. Motociclistii de tastatura cred ca pot gasi alt topic pe care sa abereze, sunt atatea.

 

Las povestile despre bisnita imaginara pe mainile tale, vad ca ai talent.

 

Ei, vezi? te bag in seama si o arzi cu tocuri iei personal. Mi se pare ca esti cam ... UITE, iarta-ma! e postul tau, ma opresc aici. Ma ierti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, vezi? te bag in seama si o arzi cu tocuri iei personal. Mi se pare ca esti cam ... UITE, iarta-ma! e postul tau, ma opresc aici. Ma ierti?

 

Nivelul glumelor tale este chiar mai jos decat cel de autobaza. Maturizeaza-te.

» Post actualizat in 26 Sep 2018 09:21

O fi vrand sa fie motoveterean dar de tanar...

 

Ce vreau e sa invart roata, pe drumuri publice, nu pe forum, spre deosebire de unii de pe aici.

 

E in regula, vina imi apartine. Trebuia sa stiu ca e o greseala sa postez o tura de motocicleala pe un forum, chipurile, despre motocicleala.

 

Daca vrea cineva sa vina, imi trimite mesaj. Aici nu mai am nimic de adaugat.

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Stai linistit ca citeste tot .S-a dat de gol cu alte ocazii.

 

Daca tot sunt liber poate ma bag si eu doar ca sa ma cracanez de ras de skilul lui fitza asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Potoliti-va ca nu e chiar asa... imediat va face si pe voi imaturi si va cere sa va maturizati! :crack: :crack: gata cu glumele astea, "sub nivelul de autobaza" :)) In apararea mea... mie chiar imi place sa stau de caterinca cu colegii de autobaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mai bine stai tu potolit Goe, nu sunt bune ambitiile astea. Nu vezi ca e tatuat si ca rupe 69? Se lasa naiba cu flegme pe ciucurel si nu e bine. Lasa gladiatoru' in pace.

Hai mai paulynos ,chiar asa fragil par ,sa ma impresioneze un tatuaj si fizele de icepator pe care le are in cap?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...