Sari la conținut

Magazin moto online www.4riders.ro


Super Zero 6 Forty
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Am lansat de curand magazinul online www.4riders.ro . Incercam sa aducem in lumea moto idei, concepte si produse noi. Produsele comercializate vor fi strict user oriented fara sa devina un amalgam de branduri si produse de acelasi fel. Vom incerca intotdeauna sa oferim cel mai bun raport pret calitate si sa nu facem rabat de la asta. 

Va asteptam sa ne vizitati!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta cu magazinul.

Manusile MECHANIX nu sunt in nici un caz manusi moto... sunt niste manusi tehnice, le primim si noi la munca gratis... in occident manusile astea se folosesc pe santiere, camionagii le mai folosesc dar si alte categorii de muncitori care lucreaza munca bruta cu mainile. Sunt mai bune decat cele de polartec dar cam atat. Se gasesc asemanatoare la magazinele de "Arme si munitii", sunt manusi "tactice"

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, piticot a spus:

Bafta cu magazinul.

Manusile MECHANIX nu sunt in nici un caz manusi moto... sunt niste manusi tehnice, le primim si noi la munca gratis... in occident manusile astea se folosesc pe santiere, camionagii le mai folosesc dar si alte categorii de muncitori care lucreaza munca bruta cu mainile. Sunt mai bune decat cele de polartec dar cam atat. Se gasesc asemanatoare la magazinele de "Arme si munitii", sunt manusi "tactice"

Si nu sunt certificate, conform euronorme, EC bla bla cat e standardul pentru echipamente de protectie moto. Ceea ce inseamna ca nu au fost testate in conditii de utilizare moto. Arata bine, dar cred ca mai bine e sa ramanem la ce este testat pt moto.

Daca au certificarea in cauza, atunci te rog sa specifici, eu nu am gasit pe site ul oficial mechanix nimic in acest sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut te rog sa imi spui cu ce sunt mai prejos fata de manusile de enduro si motocross sau manusile de strada? Nu pretinde nimeni ca pot tine locul manusilor race sau din piele. Ce primesti la munca sunt probabil cele mai subtiri manusi de la mechanix asta daca int-adevar primesti manusi mechanix, nu toata lumea isi permite sa faca asa ceva. Altfel, majoritatea au strat de piele in palma chiar mai bun decat manusile moto echivalente, paduri din D3O in palma, ceea ce inca nu am vazut la manusile moto echivalente, Protectie completa de pumn care coboara pe degete din material echivalent cu D3O care nu retine in miscare dar protejeaza la impact ceea ce de exemplu la manusile de motocross/enduro nu ai deloc. Alte manusi mechanix, vezi M-pact3 au protectie de pumn identica cu cele facute de firme moto sa spunem si sunt mult mai confortabile oferind aceeasi protectie.  Ca sa nu mai zic ca unele au strat antitaiere in palma ceea ce mai rar spre deloc vezi la moto, si te rog sa nu confunzi cu kevlarul.

Repet vorbin in comparatie cu manusi moto echivalente, nu pretinde nimeni ca sunt pentru circuit sau ca le foloseste Rossi. Daca nimeni nu le-a certificat de moto asta nu inseamna ca nu se pot folosi si pe motocicleta. Parerea mea este ca suntem greoi si cu o mentalitate obtuza la tot ce poate fi nou si la schimbare in general. Este bine sa citim si printre randuri.

 

Ps: Folosesc aceste manusi pe motocicleta de la inceputul sezonului trecut si ma dau cu mobra de vreo 20 de ani. M-am invartit in acest domeniu de vanzari moto de peste 15 ani si cred ca stiu cand recunosc ceva de calitate si util. Imi rezerv dreptul de a imi mentine parera poate ceva mai avizata decat a ta si iti recomand tie si  celorlalti sa deschida ochii si sa incerce ceva nou. S-ar putea sa aveti o surpriza foarte placuta.

Iarasi zic si ca daca baietii aia de la fortele speciale le folosesc in doar ei stiu ce conditii cred ca suntem safe si noi. Just saying!

 

O zi frumoasa si ride on!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne faci obtuzi in gandire. Eu am raspuns punctual, si tu ataci direct.

Nu ti-a contestat nimeni abilitatile-cunostintele in vanzari, si experienta anterioara pe subiect. Eu am specificat un fapt, o realitate. Nu sunt certificate moto. Sunt? Pai, nu. Conditiile de testare ale acestor manusi sunt diferite de conditiile de testare moto. NU spune nimeni ca nu au protectii, ca nu au aia sau aia. Atat am spus. Si tu te burici imediat. evident, ca o faci pentru ca vinzi asa ceva, si ai interes direct pe subiect. Dar o puteai face mai elegant :D

Eu raman obtuz, si prefer sa cumpar ceva ce este testat pentru exploatare normala. NU vorbim de race, de enduro nici nu comentez, ca nu cunosc.

Dar cu aceasta atitudine, eu nu te vad bine cu magazinul.

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai inteles gresit, ma refeream la atitudinea generala a noastra, me included. Este foarte greu sa iesim din tipare si sa acceptam alte lucruri. Nu am intentionat sa jignesc pe nimeni prin aceasta afirmatie. On point imi mentin parerea si cred ca fiecare face ce doreste. Crede-ma puteam alege sa vand ce brand de manusi doresc in acest moment. Am ales sa vin cu ceva nou si sa fac un pas inainte. Mechanix nu are vreun interes sa le certifice moto, piata asta pentru ei nu este reprezentativa. Poate o sa o fac eu asta cand o sa imi permit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si o lectura utila pe subiect:

https://www.webbikeworld.com/ce-certified-vs-approved/

Chiar acum, Super Zero 6 Forty a spus:

Ai inteles gresit, ma refeream la atitudinea generala a noastra, me included. Este foarte greu sa iesim din tipare si sa acceptam alte lucruri. Nu am intentionat sa jignesc pe nimeni prin aceasta afirmatie. On point imi mentin parerea si cred ca fiecare face ce doreste. Crede-ma puteam alege sa vand ce brand de manusi doresc in acest moment. Am ales sa vin cu ceva nou si sa fac un pas inainte. Mechanix nu are vreun interes sa le certifice moto, piata asta pentru ei nu este reprezentativa. Poate o sa o fac eu asta cand o sa imi permit :)

Evident ca nu sunt interesati. Cati muncitori exista, vs motociclisti? :D

Vise, sa certifici tu. trebuie proucatorul. SI costa de te indoaie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahhhhh....cât de sweet....kiss kiss hug hug :)). 

 

Eu zic să vă strângeți mâinile, unul cu mănuși Mechanix , celalalt cu Alpinestars :)) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Game de produse noi:

Lubrifianti Bel Ray

Rulmenti si simeringuri All Balls

Placute de frana Carbonne Lorraine si Brembo

Filtre de ulei si aer Hiflofiltro

Acumulatori Exide

 

Pentru orice alte marci de produse sau clase de produse care inca nu sunt pe site va rog nu ezitati sa intrebati pe mail contact4riders.ro@gmail.com

 

O zi frumoasa!

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...