Sari la conținut

Calendar intruniri moto 2020


pitesti2010
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate cel mult pe la sfârșitul lui august. Și sunt optimist. Și eu visam Albania și Macedonia, dar se vede treaba că nici prin țară nu ne mai plimbăm prea curând. De întruniri nici nu poate fi vorba deocamdată pentru minim trei luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, iulianserban a spus:

Poate ar trebui sa mai asteptam pana sa punem lacatul ala. Poate prindem una-doua in august, cine stie... incerc sa fiu optimist:) 

Stii care e diferenta intre un 8imist si un pesimist?

 

 

Nu e niciuna, pesimistul e doar mai bine informat! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e inchis la DDMan, nu pot cumpara lacatu'

deci mai asteptam :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________

La 07.04.2020 la 12:35, john17 a spus:

 

Ma felicit ca n-am facut ca anul trecut cand am platit cazarea pt Seawolves in februarie!

eu am dat avansul pt Hayabusa Pan European Meeting 2020.....

....m-au convins in februarie colegii sa platesc avansul :)

hahahahahahaha.....

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Uitati de intruniri anul asta. Chiar daca se vor linisti/ridica restrictiile, sigur vor ramane cele privind aglomerarile de persoane, implicit evenimente. Va fi un an cel putin curios, la cum a inceput... Sa ne bucuram cand ne vor lasa sa mobrim fara declaratie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Adrian M. said:

vor ramane cele privind aglomerarile de persoane, implicit evenimente.

 

Sper sa nu, ca am bilet la Sabaton :D

Bine, decat dead mai bine @home

Vedem ce-o mai fi. Cel mai mult ma distreaza lumea care "nu exista covid dom'le. vor sa ne omoare cu vaccinuri", apoi ma enerveaza aia pe care ii doare in plua: eu cu masca, ei, fara, tusesc la 30 cm de tine, că ce pixda lor. Buna treaba si cu 2500 brut la cine lucreaza 2 sapt cu 2 sapt. Interesant ca aia care lucreaza zilnic, "esentialii" or sa primeasca decat multumiri, ca daca ies zilnic sa mearga la serviciu sint mai putin expusi.

Va zic asa, ca stiu ca erati curiosi :)

Si cu intrunirile... daca nu esti siulfs, ca sa faci bani, sau incepator (pe mobra), nu prea mai au farmec. Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, VyXxer a spus:

 

Si cu intrunirile... daca nu esti siulfs, ca sa faci bani, sau incepator (pe mobra), nu prea mai au farmec. Parerea mea!

Eu nici ca incepator, n-am prins gustul lor. Da, poate cu gasca, daca mergi, cort, nebunii , e altceva. Fiecare cu ce i place. Oricum, 90% uitati de ele anul asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buuuun, gata, m-am prins.

Haterii de vestuta si intruniri sunteti cei care ne spuneti sa uitam de ele. Ok.

Banuiam eu ceva dar acum e clar.

Prefer sa raman optimist sau prost informat cum zicea un coleg, una la vara cu cortu' tot o prind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu despre ce vorbesti dar eu nu sunt in rahat ..... deci n-am din ce sa ies.

Cat despre gestionarea acestei "situatii" cred ca sunteti toti de acord ca suntem liberi sa avem fiecare opinia lui. Si e chiar sanatos sa fie asa.

Dar nu asta e subiectul discutiei de aici....

Eu voiam sa aud parerile / opiniile colegilor despre ce mai prindem anul asta din intruniri / evenimente.

 

Daca esti diabetic, ai 120 kg si 1.54 h, suferi de inima etc., nu te obliga nimeni sa participi si este chiar indicat sa stai acasa cuminte pana trece pericolul.

Eu sunt tanar, sanatos si vreau sa petrec cu barbosi, chei, rockeri si nu numai. Si daca ma prinde vreun virus si ma omoara, aia e, nu mai am ce comenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu-s în vreun club de vestute, dar fără ele nu ar fi întruniri organizate, campanii de conștientizare etc. La întruniri mă duc pentru: concerte (unde plm mai vezi Iris, Compact, Cargo, Vița de vie cu 40 lei?!), regăsiri cu prietenii, băute etc. Și să am un motiv în plus pentru a ieși la drum, deși e posibil să fie urât în acea zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucian, parerea cu vestutele e strict personala si nu ma grabeam sa o expun daca nu stiam ca mai e lume care gandeste la fel, din experiente trase petrecute la astfel de intruniri. Uite, la Ramnicu Sarat se facea foarte misto, de exemplu. A, ca porma a intrat si nea Nicu in nus ce club... dar se putea si inainte/fara asta. 

Mobrismul e foarte misto daca invarti roata, de preferinta nu cand esti mahmur. Dar eu is mai batran, na. Serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am mai ieșit de o lună jumătate și tu îmi zici de învârtit roată?! 😂😂😂 O sui pe stander sau o agat de troliu, atât. Sau mă dau prin curte și prin livadă.

 

Cât despre condus mahmur sau beat... no way!

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Lucian_M a spus:

Și eu aș prefera, dar soția nu-i de acord. Și nici nu rămâne acasă, află de întruniri înaintea mea și mergem împreună (nici accidentul nu a oprit-o de la plimbări).

Nu le putem avea pe toate :)))))

Eu n-am vestuta dar sunt de acord cu ce ai zis mai sus.

Nu-mi pasa cat de comerciala a ajuns orice intalnire din asta, de la seawolves la man .... am prins si seawolves cu o mana de oameni am fost si anul trecut cand ziceai ca e balci, important e ca am fost mereu cu prieteni si ca am intrat in bula mea de distractie.

La cate am fost pana acum n-am vazut o data batai cu sape, greble si lopeti si indiferent cat am baut totul s-a terminat cu bine.

Si vreau sa mai merg si anul asta, chit ca o sa avem alte "reguli"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, Sinner® a spus:

Buuuun, gata, m-am prins.

Haterii de vestuta si intruniri sunteti cei care ne spuneti sa uitam de ele. Ok.

Banuiam eu ceva dar acum e clar.

Prefer sa raman optimist sau prost informat cum zicea un coleg, una la vara cu cortu' tot o prind.

Ce am spus eu si ce ai inteles tu :))

Tocmai, cum spui si tu mai sus,  intrunirile sunt fun daca mergi cu bula ta. N-am treaba cu vestutele, fiecare cu ce l doare. am fost la cateva, am vazut ca nu i de mine.  Mie nu imi place inghesuiala, de aici problema cu intrunirile.   Si daca tu vrei sa speri ca prinzi, e ok :D Dar cum virusul minune n-are momentan vaccin, si vor mai fi niste episoade de imbolnaviri, greu de crezut ca vor da drumul la inghesuiala. Repet, sa ne bucuram cand ne vor lasa sa circulam fara declaratia minune.... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

App de intalnirea Seawolfs: tot incerc sa-mi anulez rezervarea de la Phoenicia dar nu am reusit cu toate ca incerc de la inceputul pandemiei. Noi nu mai vrem sa participam si vrem sa ne recuperam banii pe camera dubla. Mai e careva care a luat teapa asta?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...