Sari la conținut

Casca Touratech


otravel
 Share

Postări Recomandate

La 29.06.2020 la 22:28, otravel a spus:

A folosit cineva casca de la Touratech?Cum se comporta la viteza, ploaie etc...

 

Stiu doar de Touratech Aventuro Mod, care era de fapt un Schubert E1 (deci adventure flip-up) rebranduit. O casca de aproape 2kg dar care parea apreciata de utilizatori (bine, daca iti place genul asta de struto-camila). Si imi pare ca Aventuro Carbon (model dual-sport) era un Nexx X.D1.

 

In fine, nu vad de ce te-ai uita asa ceva (sunt overpriced orice ai zice - Aventuro Mod costa ~900$ acum cativa ani).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Touratech Aventuro mi-a trecut si mie prin mana .

Este facuta de Schuberth dupa modelul E1 (de fapt se potriveste sistemul de comunicatie si viziera de la E1, C3 Pro, C3)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc celor cu raspunsuri la obiect. Am un SH 5 de la BMW. Chiar daca unii vor zice ca platesti sigla bla,bla,bla, merita toti banii.Silentioasa,confortabila,materiale de calitate. Acum este cam uzata si vreau sa o schimb.Sistem 7 de la BMW am vazut ca are unele probleme cu etansarea la apa si de aceea vreau sa ma orientez spre altceva. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 01.07.2020 la 12:22, otravel a spus:

Am un SH 5 de la BMW

 

Pai si ce legatura are cu Touratech ? Vezi review-ul asta despre Sytem 7. Si mai jos pe topic e si un update al posesorului.

 

Daca vrei flip-ul bun, incearca un Neotec 2, e cam cea mai pe val acum. Iar pentru adventure uita-te la Arai XD4 sau Klim Krios Pro (astea le "tatonez" eu de pe la inceputul anului si pana la urma am sa cumpar una din ele).

Editat de ovi_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...