Sari la conținut

Limitare motocicleta A1


laelaebucalae
 Share

Postări Recomandate

Va salut, am venit ce acest cu o intrebare, pot sa limitez o motocicleta de 650cc pt A1 16 ani?

Motocicleta este un BMW F650ST din `98, si as vrea sa stiu daca se poate face acest lucru. In primul rand nu vreau sa vand motocicleta pt a lua un 125 etc pt ca este amintire mostenire etc de la tata, si in al 2 lea rand as lua vreo 1000 si cv de euro pe ea, si chiar nu doresc sa mi iau un aspirator de la myria:)).

Cine stie ceva legat de acest subiect va rog din suflet sa lasati un reply aici.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

b) categoria A1:

1. motociclete cu cilindree maximă de 125 cmc, cu puterea maximă de 11 kW şi cu un raport putere/greutate de cel mult 0,1 kW/kg;
2. tricicluri cu motor cu puterea maximă de 15 kW;

Pune mana si citeste codul rutier, o sa iti raspunda la multe intrebari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, robert23mg a spus:

b) categoria A1:

1. motociclete cu cilindree maximă de 125 cmc, cu puterea maximă de 11 kW şi cu un raport putere/greutate de cel mult 0,1 kW/kg;
2. tricicluri cu motor cu puterea maximă de 15 kW;

Pune mana si citeste codul rutier, o sa iti raspunda la multe intrebari

:eek:

 

Are 16 ani.... tu chiar crezi ca e in stare sa proceseze informatia de acolo?

 

:lol:

 

@OP: mergi boss cu ea asa, ca nu prea stiu militienii ce si cum cu cilindreea si kiloWatii/kilogram. Mobra e mica si fasneata, deci e pacat s-o "strici". PLM. in 5 ani o sa ai dreptul legal sa mergi cu ea, dar te descurci tu. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Lucian_M a spus:

Sau, daca nu vrea sa astepte, vinde fierul actual si ia unul conform categoriei. Nu-i mai simplu si mai corect?

Ai sarit peste partea asta:

 

" In primul rand nu vreau sa vand motocicleta pt a lua un 125 etc pt ca este amintire mostenire etc de la tata"

 

Nu stiu cum iei un A1 care sa fie si amintire de la taica-sau si pentru unii conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...