Sari la conținut

Stare drum Obarsia Lotrului - Petrosani


Ribo
 Share

Postări Recomandate

Tot asa. Promisiuni, vrajeli, inceputuri glorioase, s-au oprit iar inainte sa inceapa.

Portiunea rupta-fara asfalt, e tot asa-aia cca 20 km.

Minutul 25 încolo. Vad ca au tras cu lama, tot e ceva. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Ribo a spus:

Mda...vazusem filmarea asta dar tot speram ...sa nU :)))

la anul poate :)

Ar fi misto, ca te duci pe Defileul Jiului, Obarsie, Transalpina, Bucuresti. Intr o zi :D

Bine, merge cu orice si pe portiunea aia, dar incet, cu grija, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost eu anul trecut, erau asfaltati primii 2-3 km de la obarsie, am zis ca m-am scos insa...

E practicabil cu orice acaret cu 10-15 km / ora si cu clantanit dintii in casca. Cu enduro touring este parfum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu SUV e chiar fun drumul. Cu masina normala mergi mai incet (gen 15-20 km/h ora maxim) si o sa fie ok.

 

Eu cand am fost in vara, din ce tin minte erau cratere mari, dar pe langa ele suprafata era foarte "fina", adica fie pamant tasat, fie beton nespart. Cu alte cuvinte, daca ocolesti gropile, esti safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

image.thumb.png.d360b8756ae76ae5d5efdaf6d0db9542.png

DN7A e super de la Brezoi până după Obârșia Lotrului atât cât ține județul Vâlcea, pe urmă este extraordinar pentru motoare dual-sport și adventure 😛

Trecut anul ăsta de 2 ori. Cheile alea sunt superbe și le poți admira în voie la pas, traficul fiind inexistent :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand sunt sub 0grade , cheile sunt minunate,datorita ghetarilor ce se formeaza,cu cat e mai frig,cu atat sunt mai spectaculoase,drumul este cat de cat reabilitat , cel putin in ultimii 20ani se poate circula cel mai decent,am fost acum doua zile

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul nu a fost asfaltat inca este in lucru de 5 ani, dar s-a pietruit, este practicabil cu orice moto/masina, am fost in 2017 cu un Porsche pe coborire si  in septembrie anul acesta pe urcare cu un cruise Yamaha 1300 Royal Venture, este un peisaj super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...