Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Ahoi tuturor!!!

Ce parere aveti despre KAWASAKI VN 1500 Vulcan Classic!!!

Pro si contra si daca sunteti amabili detailiati!Se pare ca am ocazia sa i-au ori un drag star classic(e in stare mai buna si are multe accesorii) , SUZUKI VL 800 VOLUSIA (stare buna si accesorii) ori un VN 1500 Classic (care e mai putin dotat la accesori)!Si rog sa-mi spuneti ce probleme pot aparea la VN 1500 Classic!

Multumesc Anticipat!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da ma, la multe chestii au in inch, dar culmea de cele mai multe ori se potrivesc sculele noastre in milimetri. na ca te-am linistit :friends:

Cu cat se marita VTX-ul ala?

 

P.S. nu mai visa la mistreti din astia ca te manca lupii in bucuresti.

 

Si eu m-am cam saturat sa biciclesc cu 800-le, asa ca o sa trec cel mai probabil pe VTX 1300 (75 CP, 123 Nm) ca are doar 300 de kile si e mai buna de oras decat vacile mari. Am ochit una din State, vine cam in 2 saptamani, dar iata ce vreau sa va intreb: astea aduse din State au suruburile in inch? Foxule, a ta parca e din State...

 

Apropo, ca tot si-a deschis Paula pravalie langa mine, am vazut live un Intruder C1800 si chiar m-am dat putin cu el. Parca nu mi s-a parut ca are cuplul la fel de teapan ca M1800-le lui Circel. L-o avea mai mic? Nu e acelasi motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am cam saturat sa biciclesc cu 800-le, asa ca o sa trec cel mai probabil pe VTX 1300 (75 CP, 123 Nm) ca are doar 300 de kile si e mai buna de oras decat vacile mari. Am ochit una din State, vine cam in 2 saptamani, dar iata ce vreau sa va intreb: astea aduse din State au suruburile in inch? Foxule, a ta parca e din State...

 

Apropo, ca tot si-a deschis Paula pravalie langa mine, am vazut live un Intruder C1800 si chiar m-am dat putin cu el. Parca nu mi s-a parut ca are cuplul la fel de teapan ca M1800-le lui Circel. L-o avea mai mic? Nu e acelasi motor?

si la a mea tot din state e dar se potriveste orice lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, ca tot si-a deschis Paula pravalie langa mine, am vazut live un Intruder C1800 si chiar m-am dat putin cu el. Parca nu mi s-a parut ca are cuplul la fel de teapan ca M1800-le lui Circel. L-o avea mai mic? Nu e acelasi motor?

 

E acelasi motor, bicicleta e diferita. Intreaba-l pe Circel si ce patimeste cu el acuma. E cam trist ca la o mobra de 11,000 de oiro din 2007 care abia face in curand (sper) 15,000 km sa fii nevoit sa schimbi discul de frana ca se balangane (cica defect de fabricatie), ambreiajul ca e consumabil care s-a consumat de tot cam repede, cauciucurile stoc care patineaza ca-n prima zi si sa speram ca asta sa fie tot!

 

Cat despre Veta, toate cele bune (mai putin suspensiile laterale) dar sa fie 1800R! Dublu disc fata versus monodisc, injectie versus carburatie, vezi matale la fata locului, pe Dorobanti cum stau lucrurile. In plus la second, diferenta nu mai e atat de mare intre 1300 si 1800.

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, baieti!

Sper sa nu cobesc, dar cam asta din poze ar fi (are si hypercharger). E un baiat din Sibiu care aduce mai multe, inclusiv un Indian Chief (e si el pe bikeshop)

 

Alte detalii aici:

VTX:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...004-109113.html

 

Indian:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...000-109106.html

 

Dar apropo! Culoarea nu-mi place, o voi face negru mat. Intrebare: pot sa o vopsesc si apoi sa o inmatriculez, ca sa nu ma duc la RAR si la Politie de 2 ori?

post-13533-1213428818_thumb.jpg

post-13533-1213428853_thumb.jpg

Editat de sorinavram
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, baieti!

Sper sa nu cobesc, dar cam asta din poze ar fi (are si hypercharger). E un baiat din Sibiu care aduce mai multe, inclusiv un Indian Chief (e si el pe bikeshop)

 

Alte detalii aici:

VTX:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...004-109113.html

 

Indian:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...000-109106.html

 

Dar apropo! Culoarea nu-mi place, o voi face negru mat. Intrebare: pot sa o vopsesc si apoi sa o inmatriculez, ca sa nu ma duc la RAR si la Politie de 2 ori?

daca ai tupeu poti incerca, te duci cu ea vopsita.

oricum suna inainte la RAR si spunele si a doua intentie ceea de schimbare a culori, ca poate le poti face pe amindoua odata(nota de identificare si schimbarea culori) si atunci mergi cu mobra vopsit in culoare dorita, cu ocazia asta va fi trecuta in talon culoarea neagra, ca daca mergi dupa ce ai luat nota de dentificare implicit inmatriculata, schimbatul culori nu mai implica si schimbatul talonui, ci doar se trece in registrul lor.

pentru nota de identificare parca era 70 lei ceea de schimbare a culoarei era de 6 lei si se trece in registru nuti mai schimba talonul asta daca e deja facut talonul.

 

 

INdianul e crima! nu am zis ca honda e mai prejos.

eu voi mai visa mult la ele, da mai bine nu!

il citeam printre altele pe AWD ca a incercat mistretul de 2000, in sinea mea ma distram, in sensul ca eu ma auto conving sa nu urc pe nici o mobra, si daca mi se ofera ocazia, in afara de a mea,banuiesc ca ati inteles mesajul.

incerc sa ma multumesc cu ce am,fara ami mai face rau de unu singur :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbarea culorii IMPLICA si schimbarea talonului. Am experimentat asta dupa ce am vopsit Vulcanul. As telefona la RAR sa intreb, dar ma tem sa nu mi se spuna la telefon ca e OK sa le fac pe amandoua deodata, iar cand ajung la fata locului sa ma trezesc ca nu pot s-o inmatriculez tocmai pentru ca am schimbat culoarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbarea culorii IMPLICA si schimbarea talonului. Am experimentat asta dupa ce am vopsit Vulcanul. As telefona la RAR sa intreb, dar ma tem sa nu mi se spuna la telefon ca e OK sa le fac pe amandoua deodata, iar cand ajung la fata locului sa ma trezesc ca nu pot s-o inmatriculez tocmai pentru ca am schimbat culoarea.

 

inregistrezi ce ti se spune prin telefon :cheers: si daca fac figuri i trimiti undeva.

mie mi s-a spus prin telefon ca nu se schimba talonul.

mi s-a parut ciudat, mama lor de incompetente :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbarea culorii IMPLICA si schimbarea talonului. Am experimentat asta dupa ce am vopsit Vulcanul. As telefona la RAR sa intreb, dar ma tem sa nu mi se spuna la telefon ca e OK sa le fac pe amandoua deodata, iar cand ajung la fata locului sa ma trezesc ca nu pot s-o inmatriculez tocmai pentru ca am schimbat culoarea.

 

 

Daca nu schmbi culoarea nu ai motiv a te duci la RAR... "orice modificare ce survine la un vehicul trebuie trecuta in talon" si cu asta se ocupa RAR...

 

intai vopsesti moto si dupa te duci la RAR...fara nici o problema..."

1.faci programare(iti trebuie seria de la cartea moto, culoarea vehiculului detinatorul si cine se prezinta cu motorul la RAR

2.acolo completezi un formular pe care bifezi modificarea ce trebuie facuta

3.dupa ce RAR trece in josul pag pe carte noua culoare atuni te duci la politie

4.faci o fisa de inmatriculare cu viza de la primarie pt moto

5completezi cererea de inmatriculare

platesti taxe (talon) dupa o zi iei si talonul nout :)

 

toate astea pt culoare :cheers:

 

Asa ziceam si eu cu viteza de croaziera, dar dupa ce am mers cu ala de 2000 si la 120 la ora era turata ca al meu la 70, am zis ca "ba, ca cam asa ceva ar trebui sa mearga o motoreta".

In schimb da, iti dau perfecta dreptate la capitolul manevrabilitate, nu poti face cu mistretul de 2000 ce poti face cu purcelusul asta de 800. Cred. Sau cel putin nu-i asa fun.

 

 

nu e kiar asa de rau sa dai vn de 800 pe ceva mai mare...este adevarat ca nu te bagi cu dragstaru de acum 1100 cum faceam cu vn-ul, dar de manevrabilitate nu scade cu nimic... fac 8-uri printre masini :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau ceva cu care sa fac 16-uri !!!

Sugestii?

 

* role? :blink: (faci dublu 8-uri!)

 

bre, cand scoti purceaua aia la pascut? Am chef de duca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu schmbi culoarea nu ai motiv a te duci la RAR... "orice modificare ce survine la un vehicul trebuie trecuta in talon" si cu asta se ocupa RAR...

 

intai vopsesti moto si dupa te duci la RAR...fara nici o problema..."

1.faci programare(iti trebuie seria de la cartea moto, culoarea vehiculului detinatorul si cine se prezinta cu motorul la RAR

2.acolo completezi un formular pe care bifezi modificarea ce trebuie facuta

3.dupa ce RAR trece in josul pag pe carte noua culoare atuni te duci la politie

4.faci o fisa de inmatriculare cu viza de la primarie pt moto

5completezi cererea de inmatriculare

platesti taxe (talon) dupa o zi iei si talonul nout :blink:

 

toate astea pt culoare :D

Starule, stiu asta ca am facut-o la VN. Intrebarea mea este daca pot face modificarea de culoare SIMULTAN cu prima inmatriculare. Adica sa fie trecuta in talon din prima si modoficarea de culoare. Sa nu ma duc de 2 ori la RAR/politie. Aceasta-i intrebarea, ca sa citez din clasici ai literaturii universale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, baieti!

Sper sa nu cobesc, dar cam asta din poze ar fi (are si hypercharger). E un baiat din Sibiu care aduce mai multe, inclusiv un Indian Chief (e si el pe bikeshop)

 

Alte detalii aici:

VTX:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...004-109113.html

 

Indian:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...000-109106.html

 

Dar apropo! Culoarea nu-mi place, o voi face negru mat. Intrebare: pot sa o vopsesc si apoi sa o inmatriculez, ca sa nu ma duc la RAR si la Politie de 2 ori?

Mie mi s-au parut fantezist de ok preturile practicate de baietii din Sibiu,si din aceasta cauza i-am suspicionat de...blat,adica anunturi puse la misto...Mai pune si tu detalii dupa ce ti-o preiei de la ei...Seriozitate...etc...Am de gand sa apelez si eu...dar sunt mai Toma Necredinciosu...Ms :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, eu am. Sunt astea din poza, eu nu mai am nevoie de el pt ca il fac bobber. daca te intereseaza da-mi un tel si vorbim - 0722513475- Marius

 

salut, cine are de vanzare niste crashbaruri pt un vulcanel de 800 classic?
Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-au parut fantezist de ok preturile practicate de baietii din Sibiu,si din aceasta cauza i-am suspicionat de...blat,adica anunturi puse la misto...Mai pune si tu detalii dupa ce ti-o preiei de la ei...Seriozitate...etc...Am de gand sa apelez si eu...dar sunt mai Toma Necredinciosu...Ms :D

Orice informatie relevanta va fi facuta publica. De bine sau de rau. E in interesul tutror sa-i incurajam pe cei seriosi si sa-i indepartam pe tepari.

PS Cand mi-am luat Vulcanul, le-am facut o reclama desantata celor care mi l-au adus in conditii excelente, ca era sa-mi iau warn pe forum. Si pana in prezent, nu stiu sa se fi plans cineva de ei (cei doi fiind bogdan.c si Brujo Lirico).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi fac un crashbar pentru Vulcan750.

 

Mi-au zis baietii din Ghencea sa le aduc un model (poza) ca sa le fie mai usor cu designu si sistemul de prindere.

 

am cautat pe ebay dar nu am gasit pentru 750 sau n-am stiut eu sa caut.

 

any help?... daca are cineva de vanzare, ar fi si mai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice informatie relevanta va fi facuta publica. De bine sau de rau. E in interesul tutror sa-i incurajam pe cei seriosi si sa-i indepartam pe tepari.

PS Cand mi-am luat Vulcanul, le-am facut o reclama desantata celor care mi l-au adus in conditii excelente, ca era sa-mi iau warn pe forum. Si pana in prezent, nu stiu sa se fi plans cineva de ei (cei doi fiind bogdan.c si Brujo Lirico).

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Starule, stiu asta ca am facut-o la VN. Intrebarea mea este daca pot face modificarea de culoare SIMULTAN cu prima inmatriculare. Adica sa fie trecuta in talon din prima si modoficarea de culoare. Sa nu ma duc de 2 ori la RAR/politie. Aceasta-i intrebarea, ca sa citez din clasici ai literaturii universale.

 

 

da o poti face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hihi,

la tine au ajuns drag-urile alea? Pana acu le-a contabilizat lupalb, subsemnatul, vantul, oz si toi. Chiar ca fac turul tarii! sa le stapanesti sanatos!

 

foarte frumos oz-ule, ce tobe-s astea? apropos i-am innebunit pe toti cu drag-urile tale :crack: :crack: :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tobele originale. :crack: si ..te suporta lumea?

Am cativa care se uita urat dupa mine....dar deocamdata nu m-au oprit( evident politia) :crack: :agree: :lol:

 

Hihi,

la tine au ajuns drag-urile alea? Pana acu le-a contabilizat lupalb, subsemnatul, vantul, oz si toi. Chiar ca fac turul tarii! sa le stapanesti sanatos!

de cand alergam eu dupa ele............ :crack: sa ma "vada" si pe mine lumea.........

Editat de samurai_jack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...