Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bah, tobele alea au deschis mintea unora spre loud pipes, asa ca mai usor cu piesele de muzeu. Dupa ce am mers cu ele juma de an si le-am inlocuit cu cele normale in asteptarea V and H, ma simteam in kuru gol cand ma inghioldeau masinile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, ma faceti sa salivez. Unde pot sa vad poze cu tobele alea, ca m-ar cam interesa.

 

Binee, am vazut poze cu tobele, acu zicea vulpea desertului cum ca ar fi facute de un cuplu de germani priceputi la toate cele, cum ii cheama pe germani si unde pot sa vad detalii despre? :) Cica lupul cel alb ar sti, asa-i lupule?

Editat de Puc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hihi, asta i-am spus shi eu. sa vezi declaratii de dragoste la vecini si mancarimi in degete la politai

 

nu ai prea nevoie de detalii,le iei .. le pui sus si o sa iti dea detalii nenea militian sau vecinii :D

 

shi tu Brutus le tradezi? :)

 

Bravo, Ozule...super tare a iesit.Cum se aud tobele alea? Cu dragurile de la tine .....mi-am furat-o...Asa ca dau anunt: vand dragpipes pentru vn 800,sunet super tare, pretabile pt amenda la politie....Dar cu astea sigur va aud conservarii (chiar tresar nervosi sau buimaciti pt ca nu stiu ce-i ataca) :) :D :D Pret 350 lei plus taxele postale.Vorbesc serios.
Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sinteti de rasul universului cosmic,cu tobele alea....va e asa frica ca veti fi opriti de politie si amendati pentru asa ceva?nu pot sa cred...

sau vreti doar sa fiti cetateni model!?buahahaha

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma fi-ti-ar colegii de ras, cu urlatoarele alea nu m-au oprit niciodata, si nici cu astea de acu.

In schimb pt nr. ala lateral, adevarat pericol pentru siguranta in trafic :) am fost tras pe dreapta de politai de mai mult de 10 ori. da-i dupe aia munca verbala de convingere. :)

 

Unde dracu ai fost oprit mah, ca nici eu si nici foxdesertu nu am fost opriti, si doar treceam numa pe langa ei.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma fi-ti-ar colegii de ras, cu urlatoarele alea nu m-au oprit niciodata, si nici cu astea de acu.

In schimb pt nr. ala lateral, adevarat pericol pentru siguranta in trafic :D am fost tras pe dreapta de politai de mai mult de 10 ori. da-i dupe aia munca verbala de convingere. :)

 

Pt nr lateral am fost si eu tras pe dreapta luni...si nu pt ca este pus in lateral, ci ca este montat invers :D . Politistul vroia sa-l montez pe lung ( ca sa zgarii toate masinile cand trec printre ele) :)

post-17477-1222968255_thumb.jpg

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sinteti de rasul universului cosmic,cu tobele alea....va e asa frica ca veti fi opriti de politie si amendati pentru asa ceva?nu pot sa cred...

sau vreti doar sa fiti cetateni model!?buahahaha

Pe bune s-au pus astia pe noi.LA noi chiar a avut loc o intalnire cu seful Politiei unde ne-au avertizat ca daca ne prind cu tobe modificate sau artizanale ne ard...asa ca...Oricum tobele sunt de belea, colegii ma tineau mereu la coada grupului ...si m-a disperat nevasta...cica a surzit domle'...auzi. :)

 

Si intr-adevar loud pipes save lifes...asta o spun cu mana pe inima.

Editat de samurai_jack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hihi, pai asha e pus si nr meu. Da-i cu legislatia comunitara care prevaleaza in fata celei nationale shi cu precedentele deja existente in UE pe aceasta tema. Nu conteaza ca noi merem dupe codul francez unde principiul precedentului nu e valabil. Putini politisti se pricep la asta.

 

Pt nr lateral am fost si eu tras pe dreapta luni...si nu pt ca este pus in lateral, ci ca este montat invers :rock: . Politistul vroia sa-l montez pe lung ( ca sa zgarii toate masinile cand trec printre ele) :rock:
Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt nr lateral am fost si eu tras pe dreapta luni...si nu pt ca este pus in lateral, ci ca este montat invers :blbl: . Politistul vroia sa-l montez pe lung ( ca sa zgarii toate masinile cand trec printre ele) :rock:

:rock: chiar da bine!

 

Schimbarea culorii IMPLICA si schimbarea talonului. Am experimentat asta dupa ce am vopsit Vulcanul. As telefona la RAR sa intreb, dar ma tem sa nu mi se spuna la telefon ca e OK sa le fac pe amandoua deodata, iar cand ajung la fata locului sa ma trezesc ca nu pot s-o inmatriculez tocmai pentru ca am schimbat culoarea.

uite ca eu am schimbat culoarea si sa trecut doar in cartea de identitate, talonu mi-a ramas tot ala, nu stiu cum e in Bucuresti da aici am rezolvat rapid schimbatul culori la mobra.

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hihi, pai asha e pus si nr meu. Da-i cu legislatia comunitara care prevaleaza in fata celei nationale shi cu precedentele deja existente in UE pe aceasta tema. Nu conteaza ca noi merem dupe codul francez unde principiul precedentului nu e valabil. Putini politisti se pricep la asta.

 

În drept civil "ne ghidam" dupa sistemul francez, in ceea ce privete meliția rutiera, elvețienii e îndrumătorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'na seara! baieti, am nevoie de un mic ajutor. Am un Vulcan de 400, acum 3 saptamani am avut un necaz, un "istetz" n-a mai avut loc pe shosea si s-a suit pe mine. Eu am scapat destul de lejer (cateva julituri, cateva vanatai) insa motorul n-a fost la fel de norocos.

Am asigurarea omului, am bagat motorul in service insa primul mare "hop" este ca nu reusesc sa gasesc piese pt. el. Fiind un model care se fabrica pentru japonezi e de inteles ca se gasesc mai greu piese.

Am sunat la Tomina le-am spus necazul, au zis ca in principiu se poate face comanda... De aproximativ o saptamana ma rog de ei sa-mi trimita pe mail o factura proforma cu pretul la piesele cerute sa ma pot duce cu ea la asigurator, sa-mi dea OK-ul sa pot sa ma apuc de reparatia motocicletei. Ii sun zilnic sa le aduc aminte, imi zic ca au factura, doar sa o puna pe mail dar nu sunt la birou in momentul respectiv... mi se par cam neseriosi sincer...

Anyway... sa nu ma mai lungesc... imi poate recomanda cineva un alt magazin de unde pot lua aceasta factura proforma?

Ideea e ca mai mult ca sigur piesele sunt destul de scumpe iar reparatia se va incadra la categoria "Dauna Totala", dar eu tot am nevoie de aceasta factura proforma. Oricum, chiar si asa va trebui apoi sa comand niste piese pt. reparatia propriu-zisa.

so.... any idea? (un numar de telefon.... o adresa... un nume de firma.... orice!)

 

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in traducere mai libera, care e treaba cu elvetienii?

 

În drept civil "ne ghidam" dupa sistemul francez, in ceea ce privete meliția rutiera, elvețienii e îndrumătorii.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai vulpoiule, se vede ca nu te-ai uitat la Heidi... si nici eu...

Ce-mi plac glumele mele...

De fapt, cred ca toata tara asta va intra in masterat la Academia lui Florin Salam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da, m-am uitat in timp ce fugaream marmotele ;) . nu intelegeam legatura intre politaii nostrii mandrii ca brazii si Helvetia ;)

 

Mai vulpoiule, se vede ca nu te-ai uitat la Heidi... si nici eu...

Ce-mi plac glumele mele...

De fapt, cred ca toata tara asta va intra in masterat la Academia lui Florin Salam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hihi, pai asha e pus si nr meu. Da-i cu legislatia comunitara care prevaleaza in fata celei nationale shi cu precedentele deja existente in UE pe aceasta tema. Nu conteaza ca noi merem dupe codul francez unde principiul precedentului nu e valabil. Putini politisti se pricep la asta.

 

 

Foxule, mata ai zis de codul francez, ca noi ne ghidam dupa el, eu ti-am spus ca al nostru cod rutier e de fapt o copie palida a celui elvetian.

Priceput-ai?

 

Bine, tu te-ai referit la principiul jurisprudenței, eu am zis de codul rutier, si asa am încurcat capra cu varza. Sau vulpea cu lupu..alb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti posesorii de vulcan...Prietenii imi spun Dan, locuiesc in Bucuresti, casatorit si doi copii si sunt de aproximativ o luna detinatorul unui VN 8oo Classic de care sunt indragostit cu mai mult timp in urma. Am citit cu interes ultimele 50 de pagini cu discutiile voastre si mi-ar place sa cred ca ori de cate ori as avea nevoie de un sfat sau de un ajutor, l-as putea gasi la voi

ASFALT USCAT TUTUROR !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre posesorii de Vulcan 800!

 

Sa-l stapanesti sanatos si la cati mai multi km impreuna!

 

Ceva poze?

 

merci mult...o sa pun si cateva poze in urmatoarele zile

 

cine ma lamureste si pe mine cum sta treaba cu bujiile? as vrea sa stiu ce model sa folosesc ptr. motorul meu, care sunt cele calde si cele reci si in ce sezon se folosesc fiecare dintre ele...sau e mai bine sa folosesc unele care fac fata si cand e mai rece si cand e canicula ? De unde imi recomandati sa le cumpar in Bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...