Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

salut mi-am lua un sissy bar pt vn 800 ( asa sper :cheers: ) numai ca-mi lipseste prindere dintre sissy bar si dracia aia de tine aparatoarea. poate careva sa ma ajute ( unde sa gasesc sa fac comanda sau sa o taie careva "profesional" )

mai jos am poza cu piesa care ma intereseaza

 

multam,

bujie

post-14057-1204900324_thumb.jpg

Editat de Bujie...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hehe

 

Am jucat putin cu photoshop. Iata ce a iesit. Zoli o sa aiba lucru cu asta.

ei chiar arata bine in sfarsit un desen care imi place

pacat cas nu a fost ideea mea

:D si eu vreau pe motorul meu ceva in directia asta dar inca nu stiu ce .

sunt in perioada de pus la treaba imaginatia

felicitari sis tare curios cum va arata pe motor

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe

 

Am jucat putin cu photoshop. Iata ce a iesit. Zoli o sa aiba lucru cu asta.

Interesanta combinatie de culori si tribal, sper sa iti iasa bine!

Apropo am primit mail-ul tau!Oricum deja vine primavara usor usor si iesim la o "bere"! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, care stiti pe unde-si tine VN800-le filtrul de benzina (daca o avea asa ceva) si cum se curata/schimba acesta? Nu am probleme, dar acus fac 15.000 km si ma gandeasc ca o trebui facuta operatiunea asta odata si odata. Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu tot cu sarmanul rezervor? :D . no, sa-ti traiasca. daca ai nevoie de ajutor cu rezervorul ala, da un semn, lucreaza profi un nene tinichigiu de la Mercedes.

 

A mai intrat un VN de 900 in Bucuresti :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man vreau eu crash dar trebuie sa se potriveasca pe vn-ul de 1500

zaha

Imi pare rau, dar crashurile mele sunt pentru VN800 Drifter. Daca vrei pot sa-ti dau adresa magazinului de unde au venit (GB), preturile sunt OK.

 

Am montat aproape totul pe motocicleta, mai trebuie sa lucrez la aspectul seii si sa ii adaptez un claxon goarna cu pompa, in rest.....duduie ca un tanc....este un vis. Multzumiri lui Zoli :crack:

post-3102-1204608098_thumb.jpgpost-3102-1204608167_thumb.jpgpost-3102-1204608248_thumb.jpg

no asata problema nu credeam sa o am cu vulcanul de 1500 , de fapt nu e o problema ,oameni buni nu suna de loc e totul original pe ea

tare as vrea sa golesc tobele dar nu stiu cum se face ca la vn 800 era simplu dar aici e o gaura mica de iesire.

daca cumva stiti cum se face si a-ti auzut pe undeva va rog sa ma anuntati si o sa incerc ceva .

ma gandeam la niste tobe goale dar tin mult la aspectul astora de pe motor pentru ca sunt un puc mai masive.

si sper sa mai am bani sa cumpar si un crashbar ca parca ar fi loc in rest e superburmeaza sa vad cat consuma dar trec peste asta pt ca merita.

zaha

post-7936-1205436042_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare zaha, te rog pe viitor sa scrii cat mai inteligibil, mi-a fost chiar greu sa citesc textul tau.

 

Iti urez plimbari placute cu moto si asfalt uscat!

si la tine atentie la gramatica in rest asfalt uscat

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu tot cu sarmanul rezervor? :crack: . no, sa-ti traiasca. daca ai nevoie de ajutor cu rezervorul ala, da un semn, lucreaza profi un nene tinichigiu de la Mercedes.

Da, kiar ashi avea nevoie de ceva ajutor.Problema este ca nu stiu daca pot sa ma apuc sa-l repar.Idiotul care a intrat in fratimiu, are nr de Italia, nu are asigurare shi nici nu sa prezentat la politie.La gasit politzia dupa 2 saptamani....numai ca a venit cu un avocat...etc.Trebuie sa ma judec.In sfarshit, vreau sa-i schimb toata culoarea, sa vopsec tot.Da-mi te rog un nr de tel al tipului.....sa vad cum ma pot intzelege.Multzam f.

Editat de TzuTzuNet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-30013-1206091703_thumb.jpgpost-30013-1206091654_thumb.jpgpost-30013-1206091596_thumb.jpgpost-30013-1206091527_thumb.jpg

Gata,sunt proprietar. Din punct de vedere tehnic ar trebui sa fie perfecta. 12.481,5 km / Inspectie si reparatii la ATELIER GERMAN AUTORIZAT - am chitanta: 644,67 € / cauciucuri noi BRIDGESTONE !!! / TĂV (inspectia de stat) facuta in 18.03.08.Are 41 KW, greutatea maxima 435 kg - numai nu stiu cat cantareste ea, banuiesc vreo 230 kg.

Luni plec dupa ea si sambata sunt acasa. :rusinica:

Nu ma intrebati de pret ca mi-e rusine.Cred ca asta inseamna gentleman agreement sau afacere cu un neamt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-30013-1206091703_thumb.jpgpost-30013-1206091654_thumb.jpgpost-30013-1206091596_thumb.jpgpost-30013-1206091527_thumb.jpg

Gata,sunt proprietar. Din punct de vedere tehnic ar trebui sa fie perfecta. 12.481,5 km / Inspectie si reparatii la ATELIER GERMAN AUTORIZAT - am chitanta: 644,67 € / cauciucuri noi BRIDGESTONE !!! / TĂV (inspectia de stat) facuta in 18.03.08.Are 41 KW, greutatea maxima 435 kg - numai nu stiu cat cantareste ea, banuiesc vreo 230 kg.

Luni plec dupa ea si sambata sunt acasa. :crack:

Nu ma intrebati de pret ca mi-e rusine.Cred ca asta inseamna gentleman agreement sau afacere cu un neamt

NICE !!!!!!!!!!! :rusinica: :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-30013-1206091703_thumb.jpgpost-30013-1206091654_thumb.jpgpost-30013-1206091596_thumb.jpgpost-30013-1206091527_thumb.jpg

Gata,sunt proprietar. Din punct de vedere tehnic ar trebui sa fie perfecta. 12.481,5 km / Inspectie si reparatii la ATELIER GERMAN AUTORIZAT - am chitanta: 644,67 € / cauciucuri noi BRIDGESTONE !!! / TĂV (inspectia de stat) facuta in 18.03.08.Are 41 KW, greutatea maxima 435 kg - numai nu stiu cat cantareste ea, banuiesc vreo 230 kg.

Luni plec dupa ea si sambata sunt acasa. :rusinica:

Nu ma intrebati de pret ca mi-e rusine.Cred ca asta inseamna gentleman agreement sau afacere cu un neamt.

frumusel motorul ,sa il stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme.

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Barukanistilor.....de acum incolo ma innumar si eu printre voi , posesori de Vulcan, il am de putin timp este modelul japonez de 400cc, dar vin la voi cu o rugaminte , sa ma indrumati sau daca puteti sa ma ajutati sa imi cumpar si eu kit-ul de lant ,sau poate doar lantul(pinion mic 18 dinti si foaie spate 62 dinti), ptr k nu gasesc mai pe nicaieri decat pe e-bay............astept si eu un raspuns ptr vn 400 Vulcan din '95(poze voi pune cand il voi repara k acum este pe capra ;)) multumesc !!!!

 

Cosmin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Barukanistilor.....de acum incolo ma innumar si eu printre voi , posesori de Vulcan, il am de putin timp este modelul japonez de 400cc, dar vin la voi cu o rugaminte , sa ma indrumati sau daca puteti sa ma ajutati sa imi cumpar si eu kit-ul de lant ,sau poate doar lantul(pinion mic 18 dinti si foaie spate 62 dinti), ptr k nu gasesc mai pe nicaieri decat pe e-bay............astept si eu un raspuns ptr vn 400 Vulcan din '95(poze voi pune cand il voi repara k acum este pe capra ;)) multumesc !!!!

 

Cosmin

Salut si bun venit! Incearca la Louis, sau cauta-l pe userul Rider in The Sky, el a avut VN400, poate stie el mai multe. De asemenea, firmele Tomina si Kaore (au username cu aceste nume aici pe forum) aduc motociclete din Japonia, poate pot ele sa iti puna un kit la transport. Dar ca regula generala, e bine sa schimbi tot kitul pentru ca lantul nou se uzeaza mai rapid daca e pus pe roti uzate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...