Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Cunosc magazinul, dar inca nu am cumparat nimic de la ei... asa ca astept parerile voastre, si ce marci recomandati.

Chiar de doua saptamani mi-am luat baterie de la ei (www.bbmoto.ro) daca vrei detalii ma gasesti pe mss!

Sunt foarte multumit de serviciile lor!Deja am luat multe produse de la ei! :bigstar: asa ca ti recomand cu caldura! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

 

Rog cunoscatorii sa ma indrume catre un magazin in buc. de unde pot sa-mi iau scut termic (asa ceva) pt. niste tobe custom care se incing rau de tot?

 

Multumesc si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde pot gasi si eu un cauciuc Dunlop 140/90-16 71 H D404,e cauciucul recomandat de producator

 

uite aici:

http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cf...rradreifen.html

 

sfatul meu,verificat,e sa-ti iei mai lat putin si mai scund:

 

http://www.mynetmoto.com/motorradreifen_de..._71h_d_404.html

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avut, deja donat. vezi pe ebay cu putin noroc sau mai bine pui banda pe galerii.

 

 

Fratilor, unde pot gasi si eu niste "aparatori"pentru galerii la vn 800?Daca nu gasesc sa cumpar originale merg macar facute? :bigstar:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se dau urmatoarele date: Kawasaki VN800 Classic, Dacia Logan MCV si o intoarcere fara asigurare. Cine ghiceste scorul final?

 

 

1-0 ptr VN :finger:

 

Detalii:

S-a trezit azi de dimineata unu cu un Logan MCV sa intoarca pe Grivitei fara sa se asigure. Norocul meu ca l-am vazut relativ din timp si am realizat ca vrea sa intoarca, dar eu nu l-am vazut vreo secunda sa intoarca capul sa se asigure. Am franat cat am putut, fara sa rup aderenta, ca eram pe liniile de tramvai (abia cand mai aveam 2 m de Logan a inceput sa fuga spatele), dar mi-am proptit VN-ul in portiera lui stanga. Se uita la mine ca la masini straine, neintelegand ce caut eu in portiera lui. Rezultatul: el 100 ron si cateva puncte amenda, eu asigurarea lui. VN-ul: crash-bar indoit, schimbator viteze indoit un pic, aripa fata zgariata si ghidonul deplasat un pic in fata (m-a saltat un pic din sa la impact, motiv ptr care m-am si lovit la tibie sub protectii, de crash-bar). Loganul: portiera fata stanga indoita binisor si pragul infundat si ala binisor.

 

Multumesc celor 2 motociclisti care au oprit si m-au ajutat (un baiat din TRUST si un endurist). :bigstar:

 

A fost prea minor ca sa deschid topic la accidente si prea a rezistat eroic VN-ul ca sa nu va spun de el.

 

Am scapat de data asta...

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man imi pare rau sa aud asta...doar ce l-am admirat la "ursu" vineri.Bafta la reparat...Desi am observat o imbunatatire majora in ceea ce priveste conduita conservarilor avem si bube...din pacate.Bine ca esti tu ok :bigstar:

Editat de turbogixxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mare prostie daca cumpar o baterie cu 16 Amperi? in carte scrie 14, iar daca trebuie sa comand, dureaza 2 saptamani...

Nu lua mai mare ca iti arzi instalatia electrica!

Apropo fain motor ai, ce bine ca am reusit sa ne intanim, sper sa ne intalnim mai des!(si pe vreme mai fain)

Bafta

 

Se dau urmatoarele date: Kawasaki VN800 Classic, Dacia Logan MCV si o intoarcere fara asigurare. Cine ghiceste scorul final?

 

 

1-0 ptr VN :finger:

 

Detalii:

S-a trezit azi de dimineata unu cu un Logan MCV sa intoarca pe Grivitei fara sa se asigure. Norocul meu ca l-am vazut relativ din timp si am realizat ca vrea sa intoarca, dar eu nu l-am vazut vreo secunda sa intoarca capul sa se asigure. Am franat cat am putut, fara sa rup aderenta, ca eram pe liniile de tramvai (abia cand mai aveam 2 m de Logan a inceput sa fuga spatele), dar mi-am proptit VN-ul in portiera lui stanga. Se uita la mine ca la masini straine, neintelegand ce caut eu in portiera lui. Rezultatul: el 100 ron si cateva puncte amenda, eu asigurarea lui. VN-ul: crash-bar indoit, schimbator viteze indoit un pic, aripa fata zgariata si ghidonul deplasat un pic in fata (m-a saltat un pic din sa la impact, motiv ptr care m-am si lovit la tibie sub protectii, de crash-bar). Loganul: portiera fata stanga indoita binisor si pragul infundat si ala binisor.

 

Multumesc celor 2 motociclisti care au oprit si m-au ajutat (un baiat din TRUST si un endurist). :bigstar:

 

A fost prea minor ca sa deschid topic la accidente si prea a rezistat eroic VN-ul ca sa nu va spun de el.

 

Am scapat de data asta...

In primul rand bine ca esti sanatos!Sper sa nu mai ai parte de conservari dinastia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, cam aceiashi poveste, numai ca idiotul cu mashina a intrat in fratimiu shi la dat jos. Mai rau este ca nu avea asigurare tampitul shi acum trebuie sa-l dau in judecata.Am fosta la constatare la UnitedMotors a doua zi dupa accident shi a reieshit 2.600 E .....Ala cu mashina nici macar nu sa prezentat la constatare, l-au gasit dupa 1 saptamana. Putzin ma intereseaza ca i-au facut dosar.....pe mine ma interesa sa-mi scoata motorul tzipla cum a fost.Al meu este din 2007 VN de 900. Acum o rugaminte am, stie cineva pe unde pot sa-mi trag o infundatura in rezervor in Bucuresti la un pretz mai rezon ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, cam aceiashi poveste, numai ca idiotul cu mashina a intrat in fratimiu shi la dat jos. Mai rau este ca nu avea asigurare tampitul shi acum trebuie sa-l dau in judecata....

 

 

man, arunca o privire aici: http://www.fpvs.ro/ Poate scapi de alergat in instanta. Bine totusi ca fratele tau e ok, ca vorba aia, fierul se repara (desi stiu ca te doare sufletul de el).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre Vulcanistii de 800, ce tobe aftermarket aveti, si de unde le-ati luat? Ce surse recomandati (la bani cat mai putini, evident)?

Imi trebuie tobe ... (exclus draguri).

 

uite eu am de la Marving tobe goale. Eu le am din Italia, dar am vazut ca exista si la Louis ceva asemanator si sunt la oferta acum. Da click pe semnatura mea sa vezi un filmulet pe youtube cu ele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut un drifter de 1500 la S.M.A.E.B. pictat tot de zoliart.

Sa ne cunoastem.:rusinica:

apropo de asta schimb kawasaki va 1500 cu kawasaki vn 800 astept oferte

zaha

 

schimb deci vn 1500 cu vn 800 si evident diferenta,astept oferte

post-7936-1209715267_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de asta schimb kawasaki va 1500 cu kawasaki vn 800 astept oferte

zaha

 

schimb deci vn 1500 cu vn 800 si evident diferenta,astept oferte

Dar de ce? Si poate dai si niste date despre motor. La o prima vedere, arata bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...