Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

rugaminte ptr posesorii de vn-uri de 1500

nu cunosc prea multe despre acest model...ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

ma gandesc sa imi iau unul dar nu stiu despre el prea multe...ma puteri ajuta cu amanunt despre dezavantaje vs avantaje?

aa...sa mai spun ca ma intereseaza modelul clasic 98...multumesc anticipat!

 

Am eu un clasic din 2002 :P Am luat in 2007 si de atunci ulei si benzina am bagat. Eu zic ca dezavantaje nu are. Constructie simpla, fara inteligenta artificiala etc. Un singur carburator. Stabila ca trenul.... Raspunde prompt la acceleratie etc... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare!

 

Dragi vulcanisti, ajutati un confrate caruia i s-a stricat alarma la motocicleta. Aveam montata o alarma Merlin 2000 care dupa 6 ani si-a dat obstescul sfarsit. Va rog,daca stiti, pe unde as putea gasi una la fel pentru ca tare bine mi-ar prinde sa inlocuiesc doar modulul de comanda si sa nu fiu nevoit sa montez alt model de alarma. Aveti cunostinte de unde as putea gasi eu pe cineva care are/vinde alarme moto si mai ales felul asta de alarma? Va multumesc!

 

Si ca tot veni vorba, voi ce fel de alarme aveti voi montate pe motoarele voastre?

 

Asfalt uscat!

 

L.E. manualul: http://www.directeddealers.com/manuals/og/merlin/122M.pdf

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Dragi vulcanisti, ajutati un confrate caruia i s-a stricat alarma la motocicleta. Aveam montata o alarma Merlin 2000 care dupa 6 ani si-a dat obstescul sfarsit. Va rog,daca stiti, pe unde as putea gasi una la fel pentru ca tare bine mi-ar prinde sa inlocuiesc doar modulul de comanda si sa nu fiu nevoit sa montez alt model de alarma. Aveti cunostinte de unde as putea gasi eu pe cineva care are/vinde alarme moto si mai ales felul asta de alarma? Va multumesc!

 

Si ca tot veni vorba, voi ce fel de alarme aveti voi montate pe motoarele voastre?

 

Asfalt uscat!

 

L.E. manualul: http://www.directedd...merlin/122M.pdf

 

 

Hai noroc

 

Uite,am gasit din prima.Chiar ma mir c-am gasit,avand in vedere ca-i model de-acu' 6 ani...De la astia am mai cumparat de vreo 4-5 ori.probabil ca te duce cu transp. cu tot,la vreo 80 $ :

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Kawasaki-Ninja-ZX6-ZX600-MERLIN-2000-COMPLETE-ALARM-SET-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2c46b9952dQQitemZ190165128493QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca as vrea sa evit sa cumpar dupa e-bay.com, chiar ieri s-a finalizat cazul cu un vanzator din state pe care l-am raportat la "customer support" pentru ca zicea ca mi-a trimis pachetul acum doua luni dar care nu a ajuns nici in ziua de astazi. Mai degraba e-bay.de dar acolo n-am gasit.

O sa fie ultima solutie e-bay.com.

 

Merci!

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca as vrea sa evit sa cumpar dupa e-bay.com, chiar ieri s-a finalizat cazul cu un vanzator din state pe care l-am raportat la "customer support" pentru ca zicea ca mi-a trimis pachetul acum doua luni dar care nu a ajuns nici in ziua de astazi. Mai degraba e-bay.de dar acolo n-am gasit.

O sa fie ultima solutie e-bay.com.

 

Merci!

 

 

Stai linistit,c-am mai patzit-o si eu...In fine,la cateva sute de achizitii,e normal sa se mai intample si de-astea.Si aveam si tracking #.Si de la acelasi vanzator,mai cumparasem si-au venit fara probleme,chiar lucrri mai valoroase.Ala din link,este singurul existent.M-am uitat cu cautare "worldwide",si-am verificat si manual,pe ebay-urile mai importante.Cum ziceam - vrei un model vechi.Apropo de intarzieri cu transportul :am primit un pachet,cu intarziere de 5 luni...Niste cizme Uggs,pe care le-a folosit don'soara,cu un sezon intarziere :grinbandit: ...

La noi,nu stiu dac-ai avea vreo sansa sa gasesti.oricum ,sunt o gramada de insi,care monteaza alarme.O sa ai de intrebat,nu gluma...:crack:

 

 

 

Na c-am gasit-o si la noi ...!Si evident,pretzul e...dublu!!

http://www.shopmania.ro/alte-accesorii-auto/p-alarma-moto-merlin-2000-6725465

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fine, daca nu gasesc aici, comand si basta, dar intai caut aici.

 

5 luni? Eu mi-am luat gandul dupa doua... ma mir ca nu ai uitat de ele. Banii i-ai recuperat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fine, daca nu gasesc aici, comand si basta, dar intai caut aici.

 

5 luni? Eu mi-am luat gandul dupa doua... ma mir ca nu ai uitat de ele. Banii i-ai recuperat?

Nu stii cat au ras de mine,lucratoarele de la Vama,cand au vazut ce fatza am facut,cand am deschis pachetul cu Ugg-sii aia...Dap,bineinteles c-am recuperat banii - traiasca Paypal-ul !

 

Apropo...alarma asta a ta - am gasit-o aici,si cu 700 ron !!! ...RO,.tzara tuturor tzeparilor...

 

Drept sa fiu,in locul tau,cu ocazia asta,as trece la una mai smechera - un Scorpio,ceva...Una cu senzor de perimetru si pager...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare se vand urmatoare accesorii de pe un VN800.

 

Suport numar lateral cu stop frana - 200 Ron

Far original cu cozoroc - 150 Ron

Protectie rezervor piele naturala - 130 Ron

Parbriz Flyscreen cu prindere pe furca - 180 Ron

Pentru contact Radu 0723583261

post-66031-0-18312500-1312631011_thumb.jpg

post-66031-0-84708000-1312631027_thumb.jpg

post-66031-0-61679200-1312631168_thumb.jpg

post-66031-0-53170800-1312631179_thumb.jpg

post-66031-0-72218900-1312631197_thumb.jpg

post-66031-0-26619200-1312631203_thumb.jpg

post-66031-0-18684900-1312631213_thumb.jpg

Editat de Radu83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca zona? Unde poate fi vazut?

 

 

Judetul Harghita. Dar pot sa fac un drum spre tine daca vrei. Ne intalnim la mijloc undeva.... Discutam detaliile pe PM sau mail. csaba.marton@gmail.com.

 

Sau 0745473343 Csaba

 

Si ca zona? Unde poate fi vazut?

 

Se pare ca linkul nu e ceea ce am dorit eu.

 

Link nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motor exceptional pe care il are domnul @phoenix27 , si eu zic ca e super pret!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, eu as prefera din Bucuresti, pt ca stau extrem de prost cu timpul. Si cum nu ma pricep la mecanica, ar trebui vazut de cineva, dar acel cineva sta si mai prost cu timpul. ultumesc oricum de oferta.

 

Plus, chestie de preferinte aici, l-as prefera cat mai aproape de original

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, eu as prefera din Bucuresti, pt ca stau extrem de prost cu timpul. Si cum nu ma pricep la mecanica, ar trebui vazut de cineva, dar acel cineva sta si mai prost cu timpul. ultumesc oricum de oferta.

 

Plus, chestie de preferinte aici, l-as prefera cat mai aproape de original

 

Hmm. Tu stii. Bafta in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca acolo vine un furtun prin care emisiile din blocul motor sunt culese si trimise in filtrul de aer. In spatele carcasei filtrului de aer, in partea de jos mai este un stutz la fel. (Acolo intra furtunul). Poti sa nu mai pui deloc futunul, mai ales ca daca culci motorul pe acolo o sa-ti vina ulei direct in filtrul de aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand furca fata, fara jug, de Vn 800 classic si kit conversie curea, cu cureaua nefolosita. Avantaje: scapi de curatat lant, e bun pt. cei care prefera cuplu in turatii joase si turatii mai mici la viteza de croaziera, plus un consum mai redus. Dezavantaje: pierde din top speed. Cine vrea detalii sa dea PM. Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand furca fata, fara jug, de Vn 800 classic si kit conversie curea, cu cureaua nefolosita. Avantaje: scapi de curatat lant, e bun pt. cei care prefera cuplu in turatii joase si turatii mai mici la viteza de croaziera, plus un consum mai redus. Dezavantaje: pierde din top speed. Cine vrea detalii sa dea PM. Toate cele bune!

poate dai si tu niste preturi, macar informative

unii nu sunt interesati, dar pot deveni daca pretul atrage :)

si cand spui furca fara juguri, defapt te referi la cele 2 jambe complete, corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...