Jump to content

Imbunatatire sunet motor 2t

razvanppn
 Share

Recommended Posts

La 2T .....poti doar sa-l strangi de c....  roti ....dar ma tem ca o sa sune mult mai subtire . Nu prea ai ce sa-i faci .  

Scoate untul din el si data viitoare ia un 4T daca te coafeaza atat de mult acest aspect 

Bafta 

Pune si tu un pet la spite, cum fac copii pe biciclete, daca tot vrei sa devii complet insuportabil pe moto...pfff

125 în 4 timpi + burlan, this îs ză șit! Când aud zgomote sinistre prin oraș sigur apare și unul d'ăsta aplecat ca mm 93 și deplasându-se cu 40 km/h într-o hărmălaie demnă de mai mult... 🤬

Edited by ENEOS

Singurele motoare in 2 timpi chiar și monocilindru care au un sunet magnific sunt cele din gama Detroit (Lanz sau multe altele). Dar e altă mâncare de pește, altă construcție. În cazul tău, nu ai ce să îmbunătățești.

uite un exemplu:

Acum 47 minute, ENEOS a spus:

125 în 4 timpi + burlan, this îs ză șit! Când aud zgomote sinistre prin oraș sigur apare și unul d'ăsta aplecat ca mm 93 și deplasându-se cu 40 km/h într-o hărmălaie demnă de mai mult... 🤬

Acum cateva zile, eram in masina in pasajul Victoriei, era gol ,eu pe banda 1. Se aude maaaare harmalaie, de zici ca vine o herghelie de diavel uri :)) aveam maxim 60, eram chill. trece pe langa mine o flasneta de 125 sportiva, cu ceva lindab in loc de toba finala, cu ceva ce nu se poate descrie in cuvinte, cand vine vorba de zgomot. Si cel mai funny, cred ca avea....65? 

2t orice ai face se aude urat a drujba, eu am avut o gilera dna de 70 cu toba ceva șmecherie de la malossi stage 6 pro nuj cum, era și omologata, cap coada din motor pana la finala și tot urat se auzea 

Cum zic oamenii mai sus, 125 4t rupe pe sunet 😂