Sari la conținut

Azi Trebuia Sa Mor


zahei
 Share

Postări Recomandate

Zahei, Doamne-ajuta ca nu ai patit nimic si sa stii ca nu imi este foame, dar responsabilitatea este a ta si nu mai incerca sa dai vina aiurea...

Cand ti-am citit postul mi-am adus aminte de Dorin de la Gloria, parca au fost aceleasi momente...pacat!

Bafta si sa dea Domnul sa nu mai ai parte de astfel de situatii si sa te lovesti de gaborii care vrea spaga, desi consider ca esti un pic subiectiv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bine c-ai scapat intreg. Mie mi-a intors peste axul drumului (tot pe Bucuresti-Ploiesti) o caruta, fiind in masina la vro 140 km/h. Am fumat 2 tigari instant dupa ce l-am evitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fraţilor, voi aţi auzit de zone damnate.....DN 1..eu NEVER-EVER viteză!

Până la podul de la ieşire, şi mai ales acolo, ştim de ce.....60-70, apoi viteză doar dacă am SUPER LIMITE de securitate....şoferii au înnebunit definitiv.

Noaptea....viteza maximă este determinată de distanţa la care poţi vedea, recte reacţiona şi lua o decizie. Dobitocii de pe şosele te pot UCIDE cu zâmbet tâmp pe buze :ph34r:

 

 

Eşti băftos, nu forţa nota, plăcerea de a merge cu motorul trebuie să ţină cât mai mult!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! nici nu stii cata placere-mi face sa te salut!

ti-ash fi strans si mana! daca ajungeai la Andrei si Retardo!

si cand mai ai iesiri d-astea ! mai zi-mi ! ca poate o pereche de ......ce vrei tu ........ in plus ! nu strica!

ai grija omule! si abia ashtept sa mergem laolalta!!!

iar "Azi nu trebuia sa mor! DOAR SA INVATZ CEVA! " ! AR FI MAI POTRIVIT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zahei, Doamne-ajuta ca nu ai patit nimic si sa stii ca nu imi este foame, dar responsabilitatea este a ta si nu mai incerca sa dai vina aiurea...

Cand ti-am citit postul mi-am adus aminte de Dorin de la Gloria, parca au fost aceleasi momente...pacat!

Bafta si sa dea Domnul sa nu mai ai parte de astfel de situatii si sa te lovesti de gaborii care vrea spaga, desi consider ca esti un pic subiectiv!

1. inca o data: n-am zis ca muream nevinovat. singura mea vina a fost ca m-am bazat pe faptul ca un autobuz RATB plin cu calatori - care nu-i asa are de respectat un traseu - nu are nici un motiv sa treaca peste banda continua ca sa intoarca in mijlocul lui DN1 si n-am luat mana din gaz cand am trecut pe langa el -lucru pe care il fac de obicei. de fapt nu prea eram atent la trafic asa cum am si marturisit mai devreme. eu personal cred ca m-a cautat moartea vineri seara si n-a avut noroc. acum cand revad firul evenimentelor imi aduc aminte gtraba ciudata cu care am plecat de acasa. nu mai aveam stare. parca ma tragea atza intr-acolo. brrrrr :ph34r:

 

2. oh, da, omule, aveti o voame vorace, ca de vampir. nu va mai satura Dumnezeu. colegii tai voiau sa ia spaga de la soferul care a vrut sa ma omoare. sunteti de сacat. chiar daca o sa facem cunostinta vreodata la arc sau in alta parte si chiar daca esti baiat bun, n-am sa uit niciodata ca esti politist la circulatie, deci in consecinta un spagar nenorocit :( nici macar sa nu incerci sa ma contrazici. daca imi ia cineva carnetul la tine vin sa-l recuperez. dau spaga, evident.

 

3. pentru ceilalti: vreau sa va zic ca n-am invatat nimic din intamplarea prin care am trecut. stiam deja ca atunci cand mergi pe motor trebuie sa fii atent 110%. si totusi mi-a zburat mintea aiurea. a fost fatalitate. multumesc pentru mesajele de suport, am visat doua nopti la rand impactul care se producea si m-am trezit din cauza zgomotului facut de oasele care mi se rupeau. astept cu interes noaptea care vine.

 

p.s.: sambata am iesit si m-am plimbat vreo 300 de km asa de nervi. la sfarsitul zilei m-am declarat multumit si cu spaimele depasite :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este , fiecaruia ne vine din cand in cand randul sa vedem moartea de aproape, depinde de norocul fiecaruia daca mai traim sa o mai vedem odata.Tot ce putem face e sa incercam sa reducem la minim sansele de a ne vedea cu dansa...adik SA NU MAI MERGEM CA NEBUNII PE DN 1. :(

170 kmh nu e o viteza sanatoasa pe nici un drum din tara, si in nici un caz pe CEL MAI CRIMINAL dintre ele... RATB-isti sau pur si simplu soferi tampiti sunt multi....mult mai multi decat noi, de ajuns sa ne termine pe toti chiar daca fiecaruia i s-ar lua permisul dupa "fapta".Oricum, bravo ca te-ai tinut de capul militienilor sa-i ia permisul, chiar daca asta inseamna ca ala nu mai are din ce trai... oricum eu stiam ca legal se ia permisul pt intors pe linie continua numai daca a rezultat un accident...ori acuma din fericire nu a rezultat decat o sperietura... :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

sal , ma numesc gabriel si sunt mai nou pe aici , dar sa stii ca ma bucur ca nu ai patzit nimic urat , si de fiecare data cand citesc treburi de astea , gen ''accident urat de tot langa suceava '' ,imi cam piere cheful de HAYABUSA , si incepe sa imi placa si Dnepr-ul meu , asa cum e el. inca o data itzi spun . DRIVE SAFE , DRIVE FOREVER

P.S._trebuia_sa_i_tragi_una_din_fundul_gradinii_sacului_de_matze_de_la_volanul_autobuzului_.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti sigur ca i-au luat carnetul?

cel care completa procesul verbal in timp ce scria i-a spus celuilalt: "completeaza-i tu dovada". nu sunt sigur ca i-au luat carnetul. dar atunci despre ce dovada era vorba? in fine, conteaza mai putin asta, am inteles ca oricum soferii RATB isi recupereaza rapid carnetele, pentru ca sunt interese mari la mijloc, se da spaga organizat, din partea regiei :ph34r: important e ca s-a ales macar cu amenda, la ce salarii au soferii RATB l-am ars destul de nashpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Bine ca n-ai patit nimic.

 

Cunosc senzatia asta de "fatalitate": desi sunt constient de pericolele din trafic, de cate ori sunt cu nevasta-mea in spate imi propun sa merg incet. Vineri la intrarea in Timisoara de pe Lipovei, vad o rabla de mercedes care astepta sa faca stanga (sa-mi taie calea). Contrar "principiilor", mergeam destul de tare pentru zona respectiva (80 km/h) Ma dau spre dreapta sa ma vada bou. Bou nu vede ca vorbea la celular cu cotul la orizontala. Nevasta-mea strage din copase de-mi sareau ochii din cap, ma infig cu mana in frana si trec prin spatele boului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupalb:

Cred ca multi dintre voi aveti de fapt o problema de atitudine si RESPONSABILITATE. Spaga este oricum condamnabila, dar una e sa o iei de la unul care a parcat aiurea, chiar si de la unul care merge cu 62 km/h intre arc si piata scanteii fara sa faca prostii, si cu totul altceva este sa o iei de la cineva care cu buna stiinta (intoarcerea pe banda continua nu este un act intamplator sau neintentionat!) a pus grav in pericol viata altora.

 

Este o mare, mare diferenta intre gresala neintentionata (ex. esti in coloana, se merge la pas, si te prinde rosu in intersectie, sau mergi cu 115 afara din localitate in conditii bune de trafic, sau in fata la palatul regal tu esti pe banda 1 si in stanga pe banda 15 incepe sa traverseze un pieton si tu nu ii dai prioritate, etc. etc.) cu grad redus de periculozitate, si gresala premeditata extrem de grava (ex. intoarcerea pe banda continua fara asigurare).

 

Foarte multi politisti sunt de-a dreptul IRESPONSABILI pentru ca manifesta atitudini binevoitoare fata de indivizi care fac greseli din categoria a doua.

 

Pe de alta parte, am vazut deseori la circa de politie, politisti care se trag de sireturi cu infractori cu catuse la maini, ba chiar ii invata trucuri in vederea apararii in justitie. Banuiesc ca fac asta ca sa se pazeasca de eventuale razbunari din partea acestora, dar atitudinea extrem de prietenoasa pe care am vazut-o eu este absolut revoltatoare.

 

Asa ca domnule Lupalb, atata vreme cat nu o sa deveniti RESPONSABILI in exercitarea meseriei, nu sunteti altceva decat COMPLICI ai acestor nemernici, si vinovati cot la cot cu ei de ceea ce se intampla. Si sa nu va mirati ca in acest fel va atrageti oprobiul, DISPRETUL si batjocura populatiei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DragosKTM:In mare parte ai dreptate!Atat spun si nu mai vreau sa mai comentaz privitor la acest subiect!Din moment ce multe cadre ale Politiei sau Jandarmeriei nu sunt decat fosti militieni, mentalitatea acestora nu se va schimba!

Am vrut sa-ti raspund la acest post deoarece ai pus degetul pe rana si ai prezentat o situatie care e adevarata, fara a infiera in mod inutil prin discutii sterile!

Jos palaria(sau casca :ph34r: ) pentru maturitatea celor postate de tine!

Zahei:e cumva nevoie sa-ti pictez(vorba lui Cox) sau nu citesti cele postate cu atentie--nu sunt agent de circulatie(nu am fost si nici nu voi fi nici macar agent), ti-am explicat in doua cuvinte in alt post cu ce ma ocup!M-au enervat fazele de genul--e politist, facem stiri, traiasca senzationalul si coniacul Unirea!- si de aceea am raspuns mai mult ironic, dar e bine ca au fost multi care au raspuns-unii bikeri cu cravate manuiesc bine tastatura de la birou fara a avea habar de cum arata un motor decat din filme!Ma mir ca nu mi-au cerut poze sa-si completeze colectia de poze cu motoare din yahoo!

Intreaba-l pe Spider pe cate benzi s-a plecat de la nunta!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coane Zahei,

 

1. bine c-ai scapat, ai avut un inger pazitor cu tine, asa ca du-te si aprinde o lumanare !

2. exact o asemenea secunda de "visare" m-a adus si pe mine acum 7 ani in "zbor planat" pe Autobahn, din fericire fara alte urmari decat de ordin financiar. Si n-a interesat pe nimeni ca soferul din fata mea s-a suit pe frane fara vreun motiv intemeiat.

3. Fara echimapent complet n-as fi scapat intreg sau chiar de loc ! Aviz amtorilor de pantaloni scurti si shlapi pe motor !

4. Norocul/soarta/sansa joaca un rol bine determinat in viata oricaruia dintre noi.

5. Du-te si mai aprinde o lumanare !

6. Mi-a placut cum ai descris situatia

7. Si inca o lumanare pentru fostii motociclisti care nu mai sant printre noi !

 

Sayonara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si n-a interesat pe nimeni ca soferul din fata mea s-a suit pe frane fara vreun motiv intemeiat.

In noul cod rutier (varza rutiera ar fi un nume mai bun) este specificat ca se interzice franarea brusca fara motiv intemeiat. Desigur, asta lasa loc la o interminabila disputa, nevoia de marturii garla ca altfel nu ai pe ce te baza, si asa mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ma chema Gabi sunt si eu un nou venit pe acest forum , ma bucur ca nu a-i patit nimic si sa dea domnu sa nu mai ai parte de asemenea faze de stupiditate din partea soferilor "profesionisti" nici o data , doar astia de pe autobuze cica dau o groaza de teste psihologice si trebuie sa aiba ceva ani de experienta sa conduca un autobuz si daca astia conduc in halu asta de la incepatorii de pe tico sau alta conserva ce sa le mai cerem trebuie sa fim fericiti ca nu se dau dupa noi cu masina sa ne calce iar cu politisti FOARTE BINE buna prezenta de spirit din care toti avem de invatat iar noi astea cu comunistele trebuie sa stam pe ganduri daca mai scoatem "batranele doamne" la plimbare la ce frane grozave pun rusii , ceva in genu asta am patit si eu doar ca era un (cuvant urat) cu o raba de 16 tone care desi a vazut ca vin cu viteza 70-80 (mult pt o comunista) mi-a taiat calea ,va dati seama ce emoti am avut , frana doar pe spate pe tambur total ineficienta noroc ca era campu mare si am avut unde sa ies de pe drum , dobitocu din raba s-a uitat la mine si a dat din umeri fara sa opresca , plin de boi :ph34r:

 

NUMA BINE "DRIVE SAFE, DRIVE FOREVER"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
doar astia de pe autobuze cica dau o groaza de teste psihologice si trebuie sa aiba ceva ani de experienta sa conduca un autobuz

salut, bine ai venit pe forum.

 

un prieten da chiar azi pt. D (autobuz). are C de multi ani, dar in viata lui nu s-a urcat sa conduca un camion. norocul poporului e ca da numa asa, "sa-l aiba". banuiesc nu e o exceptie, asa ca ochii cat cepele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Azi m-am intalnit shi eu cu autobuzul lui Zahei :baubau:

 

Veneam pe DN1 dinspre Ploiesti banda 1 cu doar 60 la ora si cu ochii 'n paispe ...

RATB-istul venea dinspre Bucuresti pe banda 1 ... cu o miscare eleganta de volan taie 3 benzi si intra la Prisma ... prin fata mea la mai putin de 50 m ...

 

Ce bine ca aveam doar 60 la ora .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca aveam doar 60 la ora .....

Asta trebuie scrisa cu font mare,rosu si cu majuscule...poate unii dintre noi (se stiu ei cu musca pe caciula :baldy: ) baga la cap.Sper, pentru binele lor. :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...