Sari la conținut

12. Monster Energy British Grand Prix 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 46 minute, Method a spus:

... din cauza unei masive și duble erori făcută de el sub presiunea exercitata de Q.

 

Iar la revenirea sa,Marquez va avea mult de furca cu acest Q imperturbabil în fața lui pana acum.Eu sincer abia aștept sa vad confruntarea.

Unde ai citit chestia asta cu presiunea? MM forteaza ca nebunul de cand il stiu. Chiar si cand nu pune nimeni presiune pe el.  De cele mai multe ori, cadea in FP. Atunci s-a intamplat in cursa, ca asa este el, ambitia lui nu are limite si cateodata ii depaseste talentul. So, de unde ai tras concluzia cu presiunea? Ti-am spus, teoria asta trebuie aplicata cu grija... daca spui ca Aleix a pierdut titlul datorita presiunii si a lipsei de experienta in lupta la varf, este ok, dar cu un sextuplu campion mondial la clasa mare, care intamplator se numeste MM... hmmm, cred ca trebuie acceptata cu muuuulte rezerve. Nu cred ca exista vreun pilot de pe grila actuala care sa puna presiune pe el, cred ca el singur pune presiune pe el insusi. Dar cred ca fantoma lui inca mai pune presiune pe multi. 

 

Eh.. poate sa revina si de pe Marte.. chiar daca se reface, nu va mai fi ca nou niciodata. Plus ca a pierdut doi ani de cariera, care inseamna o pierdere enorma, din toate punctele de vedere. Cand a facut pocinogul, era intr-o forma incredibila.. parea ca o sa mai ia pe usor inca 3-4 titlusi si sa doboare  toate recordurile cunoscute. Acum, insa, a pierdut momentumul... ceilalti au evoluat, el a stagnat, ca sa nu spun ca a involuat. Deci Q chiar nu va avea nici un stres. dar stii cum este, MM exista ca sa ne contrazica. Sa vedem.. :) Si cum spuneam mai sus.. fantomita MM inca bantuie prin paddock.. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Marcelino pare foarte in forma :

"I will be in Austria for some important meetings about the future."

My main goal and a realistic goal is to try to race this year, maybe at the last two or maybe just Valencia.

Before I ride next year’s bike, I need to do at least one race."

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...