Sari la conținut

Caut piese pentru Dinli DL700


Fabyan_10
 Share

Postări Recomandate

Acum 18 ore, Fabyan_10 a spus:

Am căutat la toate cele mentionate si mi s-a spus că nu mai au piese 

Atunci probabil ai cam 💩🏳! Mai există ebay sau import de la mama China, asta dacă nu cumva între timp marele producător nu s-a reprofilat pe producția de cărucioare pt copii sau păpuși gonflabile.

 

Acum 17 ore, Speedy.K a spus:

Ne-am gandit da, odata ce ti-ai luat Dilibau d-asta...

:crack: :goodposting:

Acum 16 ore, MotoS Garage a spus:

eu nu inteleg efectiv de ce si-ar lua cineva orice kakat din asta chinezesc...

bani, pt că, la o primă vedere cel puțin, e mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

39 minutes ago, ENEOS said:

bani, pt că, la o primă vedere cel puțin, e mai ieftin.

 

de obicei pentru ca e mentalitatea aia ca lucrul nou e lucru nou. si, in general, sunt de acord cu treaba asta. dar nu cand vine vorba despre chinezarii. acum astept sa vina un fermecat anume sa imi explice cum kakakove merge la dakkar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, MotoS Garage a spus:

kakakove merge la dakkar

Ăla ar putea merge pt că modelele de Dakar, în general cele destinate competițiilor, au în comun cu cele de serie cel mult forma. Vrea constructorul să câștige notorietate - bagă cașcaval în niște prototipuri, poate nici măcar făcute de el. Mă surprinde că mai există oameni care se gândesc că dacă x a mers bine în Dakar/whatever atunci și ce cumpără ei din showroom-ul mărcii x obligatoriu e 3.14zdă.

Doar că dili n-am auzit să fi participat nici la vreun campionat regional de motocositori. 🫣

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.01.2024 la 12:06, ENEOS a spus:

Atunci probabil ai cam 💩🏳! Mai există ebay sau import de la mama China, asta dacă nu cumva între timp marele producător nu s-a reprofilat pe producția de cărucioare pt copii sau păpuși gonflabile.

 

:crack: :goodposting:

bani, pt că, la o primă vedere cel puțin, e mai ieftin.

Avand in vedere ca am avut de ales intre polaris de 570 si acest model nu cred ca s-a pus problema de bani

problema acestor atv-uri sunt piesele greu de gasit,in schimb au motoare de lunga durata

Pentru informarea voastra,inainte sa dati cu parerea ca sunt chinezarii ar fii ok sa cititi de pe marele "gogu" cum spunea cineva mai sus

Dinli este o frima taiwaneza,sunt de acord ca exista dinli care sunt chinezarii si care nu si merita banii,in schimb centhor-ul este un Dinli canadian nu unul chinezesc/taiwanez

Eu am intrebat ceva,nu a cerut nimeni parerea nimanui,sunt banii mei mi-am luat un lucru care eu cred ca este ceva pe placul meu si va multumesc pentru timpul acordat in care imi spuneti sau intrebati de ce dinli si nu can am 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este forum si se discuta. :)

Iti asumi cand intri pe un forum si astfel de pareri scrise.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

33 minutes ago, Fabyan_10 said:

au motoare de lunga durata

Arborele cotit nu face parte din motor? Cat de mult a durat, in kilometri sau ore? Intreb ca sa tin topicul sus.

In principiu sunt de acord ca taiwanezii fac lucruri bune si trainice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, Fabyan_10 a spus:

au motoare de lunga durata

De aia acum îi cauți vilbrochen, i-a trecut durata aia lungă? 🤭

Sau durata lungă se referă la timpul până faci rost de piese? :huh:

Văd că ești mai documentat despre dili decât majoritatea dintre noi, nu înțeleg de ce ți-ai mai făcut cont pe un forum (moto) că să întrebi de un atv despre care știi mai multe decât noi?!? :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, ENEOS a spus:

De aia acum îi cauți vilbrochen, i-a trecut durata aia lungă? 🤭

Sau durata lungă se referă la timpul până faci rost de piese? :huh:

Văd că ești mai documentat despre dili decât majoritatea dintre noi, nu înțeleg de ce ți-ai mai făcut cont pe un forum (moto) că să întrebi de un atv despre care știi mai multe decât noi?!? :what:

Si crezi ca mai intra pe aici?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Fabyan_10 a spus:

Avand in vedere ca am avut de ales intre polaris de 570 si acest model nu cred ca s-a pus problema de bani

problema acestor atv-uri sunt piesele greu de gasit,in schimb au motoare de lunga durata

Pentru informarea voastra,inainte sa dati cu parerea ca sunt chinezarii ar fii ok sa cititi de pe marele "gogu" cum spunea cineva mai sus

Dinli este o frima taiwaneza,sunt de acord ca exista dinli care sunt chinezarii si care nu si merita banii,in schimb centhor-ul este un Dinli canadian nu unul chinezesc/taiwanez

Eu am intrebat ceva,nu a cerut nimeni parerea nimanui,sunt banii mei mi-am luat un lucru care eu cred ca este ceva pe placul meu si va multumesc pentru timpul acordat in care imi spuneti sau intrebati de ce dinli si nu can am 


Nici noi nu te-am intrebat daca gasesti piese pentru chinezarie, dar totusi ai facut un opic pe tema asta. Deci suntem chit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 08.01.2024 la 16:32, Microbec a spus:

Arborele cotit nu face parte din motor? Cat de mult a durat, in kilometri sau ore? Intreb ca sa tin topicul sus.

In principiu sunt de acord ca taiwanezii fac lucruri bune si trainice.

8900km,iar la ore nu m am uitat

La 08.01.2024 la 16:34, ENEOS a spus:

De aia acum îi cauți vilbrochen, i-a trecut durata aia lungă? 🤭

Sau durata lungă se referă la timpul până faci rost de piese? :huh:

Văd că ești mai documentat despre dili decât majoritatea dintre noi, nu înțeleg de ce ți-ai mai făcut cont pe un forum (moto) că să întrebi de un atv despre care știi mai multe decât noi?!? :what:

8900km eu zic ca e mult peste orice alt producator chinezesc(CF Moto)

La 08.01.2024 la 16:57, Kristian K a spus:

Si crezi ca mai intra pe aici?

 

Intru intru, nu cred că sunt obligat să am un anumit timp petrecut pe forumuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, Fabyan_10 a spus:

8900km eu zic ca e mult peste orice alt producator chinezesc

Am auzit că la astea nici nu se schimbă uleiul, ci motorul cu totu'! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Fabyan_10 a spus:

...

Intru intru, nu cred că sunt obligat să am un anumit timp petrecut pe forumuri

Normal ca nu esti obligat,majoritatea ce va faceti cont pentru o intrebare-topic,dispareti ulterior ca si fecalele ecologice-n iarba.In rest nicio contributie la acest forum moto. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...