Sari la conținut

Cumpar Beta Alp 200


Postări Recomandate

Acum 2 ore, Kristian a spus:

ca o barfa, doar mie imi pare aberant de mare pretul, pentru modelul asta? furca normala, 200cc etc?

Asta e o jucarie ce ar trebui sa fie maaaxim 4000 euro cu totul, nu 4600 fara tva.....

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, Kristian said:

Adriene,ce apreciezi tu,e una,ce apreciaza initiatorul topicului,e alta. :)

Cine știe, cunoaște.:cheers:

Copyright @pepsi.

Asta e doar o mică demonstrație a ceea ce poate face o amărăciune de 16HP, cu motor în patru timpi, fără să fie abuzat.

My two cents: La ora asta nu exista ceva mai potrivit (atât în ce privește capabilitățile cât și prețul) cu care să te distrezi în off decăt asta, iar ca bonus e street legal.

 

OP: Succes, dar mă tem că nu mai există niciuna SH și relativ nouă la vânzare în România...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, dupre a spus:

Interesant e și noul Alp 4.0 de 350 dar cât timp e așa exotic și nu găsești la test măcar.. 

Cred ca are Oreste in Iasi. :)

 

Doar ca motorul nu mai e de Suzuki DR 350 ci este de la Zontes.

Racire cu radiatoare atat pentru apa cat si pentru ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.09.2024 la 15:12, Kagemusha a spus:

Cine știe, cunoaște.:cheers:

Copyright @pepsi.

Asta e doar o mică demonstrație a ceea ce poate face o amărăciune de 16HP, cu motor în patru timpi, fără să fie abuzat.

My two cents: La ora asta nu exista ceva mai potrivit (atât în ce privește capabilitățile cât și prețul) cu care să te distrezi în off decăt asta, iar ca bonus e street legal.

 

OP: Succes, dar mă tem că nu mai există niciuna SH și relativ nouă la vânzare în România...

 

Cum ți se pare furca față ? Mie mi se pare foarte tare, bine știu că este un trial dar și așa în unele cazuri, zici că nu amortizează deloc. Acum eu vorbesc de furca originală, nu știu cum e a ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.09.2024 la 15:12, Kagemusha a spus:

Cine știe, cunoaște.:cheers:

Copyright @pepsi.

Asta e doar o mică demonstrație a ceea ce poate face o amărăciune de 16HP, cu motor în patru timpi, fără să fie abuzat.

My two cents: La ora asta nu exista ceva mai potrivit (atât în ce privește capabilitățile cât și prețul) cu care să te distrezi în off decăt asta, iar ca bonus e street legal.

 

OP: Succes, dar mă tem că nu mai există niciuna SH și relativ nouă la vânzare în România...

 

Asa se pare! La câteva ieșiri pe an, nu rentează una noua.8

Am avut Beța asta mica acum cca 10 ani și am dat-o. Am avut ghinion. La căzături, pe coclauri, o ridicam, e usoara. Dar pe la Cabana Diham, am oprit sa admir un drum de tractor forestier, de scos bușteni. Am pus piciorul jos dar era o pojghita de noroi și a întrat piciorul pana la genunchi și capra peste mine. Nu am putut ieși de sub ea, nicicum

După un timp, când ma resemnasem ca ma mănâncă lupii noaptea, au trecut doi turisti. S-au chinuit sa ridice mobra  si nu puteau. Noroiul lipit era ca o ventuza. Cu greu, am scăpat. Și am dat-o. Acum am CRF 300 Rally dar nu întra unde merge Alp 200.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 hours ago, DIU 46 said:

Cum ți se pare furca față ? Mie mi se pare foarte tare, bine știu că este un trial dar și așa în unele cazuri, zici că nu amortizează deloc. Acum eu vorbesc de furca originală, nu știu cum e a ta.

Suspensia față originală. La greutatea mea (82-85 kg cu echipament și eventual rucsac) s-a comportat mai mult decât decent. Vorbesc numai din experiența proprie, nu am făcut off-road foarte dificil, doar șosea, pădure și pe malurile Argeșului.

 

15 hours ago, Constantin said:

Asa se pare! La câteva ieșiri pe an, nu rentează una noua.

Partea proastă e că nici în Europa nu se găsesc motociclete mai noi la prețuri decente. Eu aș cumpăra mai degrabă una nouă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Kagemusha a spus:

Suspensia față originală. La greutatea mea (82-85 kg cu echipament și eventual rucsac) s-a comportat mai mult decât decent. Vorbesc numai din experiența proprie, nu am făcut off-road foarte dificil, doar șosea, pădure și pe malurile Argeșului.

 

 

Eu sunt ușor și mai mic de statură, și suspensia a fost foarte tare, am schimbat uleiul cu unul mai puțin vîscos și acum este mai ok. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...