Sari la conținut

Ajutor QJ motor 125 SVR


Costi ion
 Share

Postări Recomandate

Salut sunt noi îl lunea motoarelor așa ca am nevoie de niște ajutor asi dori sa schimb kitul lanț și nu știu ce kit îmi trebuie pentru ca cei de la reprezentanta m-au lăsat în așteptare știți cumva unde pot găsi modelul kitului sau dacă e vreo problemă dacă pun altceva model ( qjmotro 125 svr ) mulțumesc asflat uscat ✌🏻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipic pentru chinezării: nu găsești nicio piesă și nici nu ți se furnizează.

dacă știi lungime lanț și diametre și număr dinți la pinioane ai șanse să găsești echivalențe.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Costi ion a spus:

Salut sunt noi îl lunea motoarelor așa ca am nevoie de niște ajutor asi dori sa schimb kitul lanț și nu știu ce kit îmi trebuie pentru ca cei de la reprezentanta m-au lăsat în așteptare știți cumva unde pot găsi modelul kitului sau dacă e vreo problemă dacă pun altceva model ( qjmotro 125 svr ) mulțumesc asflat uscat ✌🏻

Nu stiu unde poti gasi modelul kitului,dar stiu de unde poti lua un manual de gramatica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Costi ion a spus:

Salut,  sunt nou în lumea  moto așa ca am nevoie de niște ajutor! ași  dori sa schimb kitul lanț și nu știu ce kit îmi trebuie pentru ca cei  de la reprezentanta m-au lăsat în așteptare , știți cumva unde pot găsi modelul kitului sau dacă e vreo  problemă dacă pun alt model ( qjmotro 125 svr ) mulțumesc asfalt uscat . ✌🏻

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Costi ion a spus:

 

Salut.

Sunt nou in lumea moto,asa ca am nevoie de ajutor.

As dori sa schimb kitul de lant si nu stiu ce model imi trebuie.Cei de la reprezentanta m-au lasat in asteptare.Motocicleta este un QJ motor 125 SVR.Stiti cumva unde pot gasi modelul kitului sau daca pot pune alt model similar?

Multumesc,asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian changed the title to Ajutor QJ motor 125 SVR
7 hours ago, Costi ion said:

Salut sunt noi îl lunea motoarelor așa ca am nevoie de niște ajutor asi dori sa schimb kitul lanț și nu știu ce kit îmi trebuie pentru ca cei de la reprezentanta m-au lăsat în așteptare știți cumva unde pot găsi modelul kitului sau dacă e vreo problemă dacă pun altceva model ( qjmotro 125 svr ) mulțumesc asflat uscat ✌🏻

Pe lantul pe care il ai, trebuie sa scrie ceva pe zale, un numar, un cod. Curata 2,3 zale si vezi ce scrie. Dupa care, numeri cate zale are lantul actual si revii cu info. Lantul chinezesc nu e o avere, dar si tine putin. Eu am pus echivalentul la pas, lungime un DID cu siguranta. Am gasit unul la un pret bun si l-am scurtat parca. Important e pasul, probabil un 520. Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, ENEOS a spus:

Toate lanțurile cu 5 au același pas, între 520, 525 și 530 diferă lățimea. 😉

Fiind 125 cc,iti spun sigur ca lantul e 428,nu 5 sute si ceva.Asa am la Van Van si Suzi DR 125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

in manualul motocicletei gasesti specificatiile tehnice, inclusiv ale lantului si pinioanelor.

https://www.motor-x.com/oem/v-srv-125-2

Pe site ul asta gasesti schemele explodate, coduri piese.

Din ce vad, codul de producator al lantului este 60310L870003, si e 428-134.

Pinion spate 60002U510000.

 

Le iei pe rand si le cauti. Dar cu asta te ajuta mecanicul, nu cauti tu de nebun piese. De unde ai cumparat motocicleta?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...