Sari la conținut

Care Este Cea Mai Bun Sportbike ?


madpitbull
 Share

Postări Recomandate

depinde unde mergi mai mult in oras sau afara

singur sau cu pasager(a)

daca mergi afara-pana la ce distante si pentru cat timp(adica bagaj)

depinde ce ai mai condus

is multi factori hotaratori

acum am vazut ca mergi si prin state - trebuie sa ti cont si pe ce fel de drumuri mergi,ce stil de condus ai

o hayabusa nu intra in aceasi clasa ca un r1 sau zx10r sau gsxr1000 sau cbr1000(mv agusta ii ceva special)

alternativa la hayabusa ai hondaxx1100,zx12r si zzr1400 in state parca ii comercializat ca zx14r(din cate stiu eu)

la ce nivel au ajuns cu tehnica toate firmele,eu zic sa iti iei ce iti place si ce consideri ca ii pt tine, si mai ales ca nu iti pui problema

banilor.....ca sa mergi cu ele sa se strice nu cred ca ai sanse,doar daca mergi pe pista sau nu ii faci intretinerea ca la carte(rodaj,consumabile schimbate la timp,reviziile facute cand zice constructorul)

Editat de cratoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU inteleg rostul intrebarilor de acest gen, macar posteaza un poll :crack:

 

Viteza? Pantera a zis bine, Y2k dar cred ca nu la asa ceva te asteptai.

 

Da si tu mai multe detalii, genul acesta de intrebari nu pot reprezenta nici macar o incercare de cercetare de piata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU inteleg rostul intrebarilor de acest gen, macar posteaza un poll :lol:

 

Viteza? Pantera a zis bine, Y2k dar cred ca nu la asa ceva te asteptai.

 

Da si tu mai multe detalii, genul acesta de intrebari nu pot reprezenta nici macar o incercare de cercetare de piata...

Stai linistit au inteleso altii

 

 

depinde unde mergi mai mult in oras sau afara

singur sau cu pasager(a)

daca mergi afara-pana la ce distante si pentru cat timp(adica bagaj)

depinde ce ai mai condus

is multi factori hotaratori

acum am vazut ca mergi si prin state - trebuie sa ti cont si pe ce fel de drumuri mergi,ce stil de condus ai

o hayabusa nu intra in aceasi clasa ca un r1 sau zx10r sau gsxr1000 sau cbr1000(mv agusta ii ceva special)

alternativa la hayabusa ai hondaxx1100,zx12r si zzr1400 in state parca ii comercializat ca zx14r(din cate stiu eu)

la ce nivel au ajuns cu tehnica toate firmele,eu zic sa iti iei ce iti place si ce consideri ca ii pt tine, si mai ales ca nu iti pui problema

banilor.....ca sa mergi cu ele sa se strice nu cred ca ai sanse,doar daca mergi pe pista sau nu ii faci intretinerea ca la carte(rodaj,consumabile schimbate la timp,reviziile facute cand zice constructorul)

Da ai dreptate o sa ramin la Busa asta i-mi place acum am un zx9r o sa-l vind si-mi cumpar Busa si in legatura cu condusul afara sau oras aici distantele sunt foarte mari si nu exista afara sau oras cel putin unde sunt eu Arizona unde nu este iarna folosesti motoru tot anu :crack: fac zilnic cam 200km si nu nu am pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti un chopper facut de O.C.C. :grinbandit:

Nu sunt foarte inebunit dupa ei aici in state au ajuns ca o telenovela :bigstar: prefer Martin Brothers fac motoare mai misto dar eu caut ceva sport.

Am fost la un dealer si am vazut niste motoare si trebuie sa ma decid intre:

1. Busa

2.Kawasaki ZZR 1400

3.suzuki gsxr 1000 k7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit eu despre motoarele care te intereseaza se pare ca Busa nu mai are nevoie de reclama pentru ca si-a dovedit plusurile de-a lungul timpului.

 

ZZR1400 a venit tare anul trecut si se pare ca bate Busa, dar am citit ca se incalzeste foarte tare si carena e facuta in asa fel incat vine caldura pe tine. Vorbesc doar din citite. E si mai scump, Busa sigur o gasesti cu cel putin 20% mai ieftina.

 

Cica la Busa iti trebuie insa actiuni la o firma de cauciucuri, vorbeste lumea!

 

Daca esti mare si inalt astea sunt optiunile, daca incapi pe un 1000 atunci ia-ti unul de 1000!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit eu despre motoarele care te intereseaza se pare ca Busa nu mai are nevoie de reclama pentru ca si-a dovedit plusurile de-a lungul timpului.

 

ZZR1400 a venit tare anul trecut si se pare ca bate Busa, dar am citit ca se incalzeste foarte tare si carena e facuta in asa fel incat vine caldura pe tine. Vorbesc doar din citite. E si mai scump, Busa sigur o gasesti cu cel putin 20% mai ieftina.

 

Cica la Busa iti trebuie insa actiuni la o firma de cauciucuri, vorbeste lumea!

 

Daca esti mare si inalt astea sunt optiunile, daca incapi pe un 1000 atunci ia-ti unul de 1000!

Pai sunt destul de inalt si cam 100kg si in leg. cu zzr14 nici gind daca zici ca ma loveste cu caldura :grinbandit: este destul de cald aici unde sunt 45-50 C

 

 

Pot sa te intreb cati ani ai?

30

 

Parerea mea e ca pt Romania nu ar fi prea practica busa asta. Un miar ar fi mai mult decat suficient...parerea mea

Spre norocul meu (in privinta strazilor) nu sunt in Rominia si aici strazile sunt super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...