Sari la conținut

Zona Pantelimon


ruud914
 Share

Postări Recomandate

da da ok o sa imi fie foaaarte rusine :) pai ce vrei domne vreau si eu sa merg dar e urat din partea voastra ca mergeti in timpul saptamanii cand lumea e la munci ..pai cum? :)

alooo metalu .. tu tii cu lupu??

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deci cum spuneam. Maine, sambata, plecare pe Cheia-Siriu, ne strangem in benzinaria Agip Otopeni, chiar inainte de aeroport. Intre 9-9,30 se beau cafele, tigari , se pune benzina, apoi la 9,30 plecarea.

 

Se merge Buc-Valeni, apoi Cheia, se mananca la Il Refugio si apoi in Sacele se taie direct spre Siriu fara intrare in BRasov. De pe Siriu dupa baraj se face dreapta la Cislau si se ajunge iar la Valeni, nimeni nu are chef de Buzau-Urziceni.

Asta e optiunea 1.

 

Se poate renunta la mancatul la Il Refugio si mers in Brasov, mancat acolo si apoi intoarcere pe Siriu, varianta 2.

 

P.S. Roxynel, daca plecati in grup la Rasnov si mergeti pe Cheia va asteptam sa mergem impreuna. Asta daca va convine ora si traseul, evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai se pleaca de azi .. eu nu stiu ce fac pt ca monsteru cu care merg tre sa-l dau inapoi pt weekend si-l iau iar sapt viitoare :) a mea nu e gata pt ca inca nu am dus-o nicaieri.. si motoreta care trebuia sa o iau pt weekend asteapta sa is e faca itp .. deci nu am cu ce merge incolo .. motoreta de imprumut are careva? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nea' Niko, vezi ca afara e cam naspa. Vremea s-ar putea sa nu fie tocmai ok pentru Cheia-Siriu. Hai mai bine maine dimineata la mine, mai schimbam un lichid de frana, mai o garnitura, mai un far... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fie frumos tot weekendul bre :P niko chiar vrei sa-ti zic ce mai vreau? e chiar asa de greu?:) iti imaginezi si tu ..pai dupa serv cred ca ma pun sa desfac mobra sa vad ce are .. diseara la rond o sa vin cu ducattiul presupun .. mai vine careva?

insa daca nu o fac pe a mea si nu gasesc alta mobra pt weekend maine dim o sa iau un chopper sa merg cu el ..sa vdm daca stiu sa merg cu asa ceva ca e extrem de grea si de lata si n-am mai condus ever asa ceva :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P niko chiar vrei sa-ti zic ce mai vreau? e chiar asa de greu?:) iti imaginezi si tu ..

 

Pot sa spun eu, vreau eu sa spun ce vrea Roxynel! Pot sa gandesc cu glas tare?!?!?! :bounce: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa spun eu, vreau eu sa spun ce vrea Roxynel! Pot sa gandesc cu glas tare?!?!?! :bounce: :crack: :crack:

Ia sa auzim, ca nu imi imaginez!Se plimba in fiecare weekend, in Grecia a fost, bani de piese noi si cauciucuri n-are dar umbla in continuare, are prieteni destul de nebuni sa-i dea motoru sa plece cu el :eek: , merge la toate intrunirile, ce mai poa sa vrea fata asta? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce facem aici, ori ne dam matrimoniaci, ori nu?!?!

 

:crack:

 

ce mai poa sa vrea fata asta? :lol:

ROTFL!!!!

 

Probabil ca isi doreste un weekend de odihna sa-si traga sufletul, undeva, departe de lume si de motoare, intr-o casuta linistita... Nah, ca am spus-o si pe asta! :crack:

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca asta isi doreste!Niste kinetoterapeuti sa-si revina si ea, sa-i mai puna ligamantele la loc, sa prinda slujba de dimineata la o manastire, linste, d-astea! :lol:

 

P.S. Eu nu scot motorul ca nu avem ce face cu el la rond ca tot nu plecam nicaieri de acolo, il las sa se odihneasca pentru maine, poate trec cu conserva, la cat veniti pe acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine am mai fost si prin alte parti da nu mai conteaza :))

sa stii ca am nevoie si chiar imi doresc putina liniste ..dar nu-mi vine sa ma rup nici de nebuniile zilnice :)

si sa stii ca am schimbat guma spate si placutele si fata si spate schimbat ulei furca uleiul si filtrul de ulei .. i-am facut si carburatia .. am grija si de fata mea :)

iar prietenii imi dau mobrele ca stiu cum merg cu ele .. app aseara m-am dat si cu un sv .. incepe sa-mi placa v2-ul :rolleyes:

hai ma adu motorul stam juma de ora asteptam lumea si dupa mergem la plimbare ..

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare mi-e ca aduc mobra doar ca sa ma uit la ea ce frumoasa e, dar hai, daca zici tu ca se face si o plimbare ma conformez! :moto: Tot la ora 8 ramane adunarea?

 

 

si sa stii ca am schimbat guma spate si placutele si fata si spate schimbat ulei furca uleiul si filtrul de ulei .. i-am facut si carburatia .. am grija si de fata mea :)

 

Pai si atunci de ce nu mergi cu mobra ta la Rasnov? cred ca mi-a scapat ceva din firul povestii! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap .. tot la 8 :) pai .. ce n-ai inteles.. am schimbat tot inainte sa plec .. d-aia am dormi 30 de min inainte de plecare si am atipit pe autostrada pana au venit baietii in dreptul meu si au inceput sa ma claxoneze si m-am trezit .. noroc ca daca atipesc nu ma misc la inceput si a ramas ghidonul drept :))

la intoarcere s-a blocat roata spate .. asta e problema .. mergi si se blocheaza din cand in cand si am venit cu ea asa 500 de km .. nu ma mai risc sa ma duc si la rasnov cu ea :) doar daca o fac diseara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. d-aia am dormi 30 de min inainte de plecare si am atipit pe autostrada pana au venit baietii in dreptul meu si au inceput sa ma claxoneze si m-am trezit .. noroc ca daca atipesc nu ma misc la inceput si a ramas ghidonul drept :))

 

Hai frate ca pe asta n-o mai cred!Ne vinzi gogosi pe aici, de fapt tu vinzi clatite din cate imi aduc aminte, ca nici pe alea nu le-am vazut! :laugh:

 

Hai, vorbim diseara, imi povestesti mai pe larg ca sperii lumea pe forum cu aventurile tale! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap .. tot la 8 :) pai .. ce n-ai inteles.. am schimbat tot inainte sa plec .. d-aia am dormi 30 de min inainte de plecare si am atipit pe autostrada pana au venit baietii in dreptul meu si au inceput sa ma claxoneze si m-am trezit .. noroc ca daca atipesc nu ma misc la inceput si a ramas ghidonul drept :))

Cand scrii asemenea ineptii, ma mir ca-ti mai da cineva mobra sa mergi cu ea. Eu nu te las nici sa o speli pe a mea! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plec maine dim ca astia cu care trebuia sa merg pleaca pe la 3-4 :(

si eu am treaba

ce draci nu pricepi? s-a blocat roata .. de la ce habar n-am ca nu sunt mecanic .. si-au tot dat cu presupusul ..ca ba lantul ba pistonasul ba ca s-a gripat ba ca rulmentii ba ca ..nush .. naiba sa le ia .. cert e ca pe frana/deccelerare se blocheaza spatele si am venit cu morcovul si toate rozatoarele posibile bine indesate in dos :))

pana am ajuns am cedat nervos si mai mai ca vroiam sa ma pun pe bocit

 

metalule a ta mai e buna de ceva??? :P

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...