Sari la conținut

Zona Pantelimon


ruud914
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am mai fost la intruniri din Bulgaria si nu am regretat, in general sunt reusite. Asa ca eu zic ca merita incercat...

 

Pai, si, te bagi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca da, nu stiu sigur. Dar oricum n-aveti voi treaba cu mine, ca eu nu pot merge cu 200 ca voi, asa ca o sa ne vedem direct acolo.

 

Pai nu mergem ma la goana... Mergem incet, mai ales daca ne lipim si de un grup, ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu mergem ma la goana... Mergem incet, mai ales daca ne lipim si de un grup, ceva...

 

las` ca va stiu eu pe astia cu fazere cum mergeti, sub 180 nu o scadeti. Iar cand veti fi pe curbele alea pana in giurgiu nu va mai prinde nimeni. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las` ca va stiu eu pe astia cu fazere cum mergeti, sub 180 nu o scadeti. Iar cand veti fi pe curbele alea pana in giurgiu nu va mai prinde nimeni. :laugh:

 

 

Da..pana in a6a si pe urma racheta ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai mult de 120 km/h nu ii dau asa ca, lasa...prefer sa vin singura decat sa chinui motorul, mai ales ca sunt zone unde sigur o sa ii dati :laugh:

 

 

mergi cu mine in grup daca vin ca nici eu nu imi alerg calu in halu in care coduce metalu cu horica :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-auziti ma nebunilor ca nu mai pot coxa mobra?!?!? Tre' sa-i schimb pinionul de atac neaparat plus ca kitul de lant nu mai are mult, si trebuie sa-l menajez, daca vreau sa ma mai tin vreo 2-3 luni. Asa ca pas la ce inseamna forje, dat, cox si altceva.. azi in drum spre munca n-am depasit 80 km/h in locurile in care-i dadeam 150-160... asa ca mai mergem si incet si la consum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-auziti ma nebunilor ca nu mai pot coxa mobra?!?!? Tre' sa-i schimb pinionul de atac neaparat plus ca kitul de lant nu mai are mult, si trebuie sa-l menajez, daca vreau sa ma mai tin vreo 2-3 luni. Asa ca pas la ce inseamna forje, dat, cox si altceva.. azi in drum spre munca n-am depasit 80 km/h in locurile in care-i dadeam 150-160... asa ca mai mergem si incet si la consum.

 

 

nu mai poti coxa pana nu schimbi pinionu, ca dupa ce il schimbi faci totu zob, mai bine schimbi tot kitu de lant si gata, ca dai banin de pomana pe pinion si apoi din nou pe kit.

 

parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lantul inca mai e in mintile lui ma... la fel si foaia, mai duce. Ce ma roade acum e pinionul de atac. Vedem mai incolo ce facem si cu itul de lant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai poti coxa pana nu schimbi pinionu, ca dupa ce il schimbi faci totu zob, mai bine schimbi tot kitu de lant si gata, ca dai banin de pomana pe pinion si apoi din nou pe kit.

 

parerea mea

are dreptate ...problema sunt: banii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit si cu Adi cu ZX-12R si zicea ca e baga si el. Sa ne vedem maine seara la Rond si sa stabilim detaliile. Poate vine si cineva cu masina, ca parca as lua-o si pe nevasta-mea cu mine. Nyt, sambata s-ar putea sa intre soarele-n nori, vii cu masina? :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit si cu Adi cu ZX-12R si zicea ca e baga si el. Sa ne vedem maine seara la Rond si sa stabilim detaliile. Poate vine si cineva cu masina, ca parca as lua-o si pe nevasta-mea cu mine. Nyt, sambata s-ar putea sa intre soarele-n nori, vii cu masina? :laugh:)

 

 

Hahahaha...very funny ! NOT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-auziti ma nebunilor ca nu mai pot coxa mobra?!?!? Tre' sa-i schimb pinionul de atac neaparat plus ca kitul de lant nu mai are mult, si trebuie sa-l menajez, daca vreau sa ma mai tin vreo 2-3 luni. Asa ca pas la ce inseamna forje, dat, cox si altceva.. azi in drum spre munca n-am depasit 80 km/h in locurile in care-i dadeam 150-160... asa ca mai mergem si incet si la consum.

 

 

daca te aranjeaza pot incerca sa te rezolv cu un pinion second dar aproape nou, care nu cred sa aiba mai mult de 5000 km

asta numai daca vrei si daca mobra ta este fazer-ul de 600 cmc

 

da-mi un telefon maine pe la ora 14 si te rezolv

am unul bun.

 

0723.040.287 Gabone

 

 

LE: ptr probleme de mecanica , service, piese si unele accesorii ma puteti contacta la acest telefon.

discount la manopera de 10% ptr cei care au fost anul trecut la marsul PDL-ului ptr mine.

 

Am zis. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu plecarea de sambata....vreo 10-15 motoare se strang sambata la 9-9:30 in benzinaria mol de pe soseaua giurgiului(in drum spre ruse),eu zic ca daca vrem si noi sa facem un grup mai mare sa ajungem si noi acolo sa plecam impreuna.Deci pe la un 08:15 AM sa ne strangem si plecarea la 08:30(INTARZIERILE NU VOR FI TOLERATE :laugh: ) adaug aici si cateva cuvinte dintr-un tutoria pe care unii ori nu l-au citit ori l-au uitat.... :laugh: http://motociclism.ro/tutoriale/files/manual/index.htm#5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci asa sa fie, sambata la 8 ne vedem la Rond. :laugh:

Sper doar ca sa reusesc sa-mi schimb pinionul si foaia pana sambata. Altfel nu prea as veni, risc sa mi se rupa dintii de pe pinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...