Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Imi pare extraordinar de rau, dar nu voi putea veni datorita unor probleme (majore) financiare si nu numai....

 

Mi-ar fi placut enorm de mult sa pot veni... dar..... plm...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hmmm azi cu 8 litri (fara rezerva) am mers 115 km (pana am intrat pe rezerva)...la drum lung.. ;) E ok zic eu, nu?

eu zic ca e cam mult,mie nici in oras nu imi consuma F3-ul atat ,saptamana trecuta am scos 5,3 afara si mers destul peste 100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, la hornet si mie imi lua asa. Insa vreau sa aflu parerea cuiva care are cbr pe injectie ...Eu am mers constant 130 km/h si o portiune 90km/h. Ideea e ca nu ar avea niciun motiv sa consume mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Elena. E ok; cam pe acolo e comsumul. Oricum, daca vrei sa aflii exact cat consumi, calculezi de la plin la plin.

 

Eu maine plec la 10.00 de la Petrom Baneasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Elena. E ok; cam pe acolo e comsumul. Oricum, daca vrei sa aflii exact cat consumi, calculezi de la plin la plin.

 

Eu maine plec la 10.00 de la Petrom Baneasa.

Si noi vom zice pas... ne-am plimbat azi o tura scurta pana la Fetesti si inapoi si suntem daramati. Este intr-adevar foarte cald... si am plecat abia dupa 18 si abia ce ne-am intors...

Asadar have fun, cred ca la nord va fi totusi mai suportabil, totusi aveti grija la orele amiezii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm azi cu 8 litri (fara rezerva) am mers 115 km (pana am intrat pe rezerva)...la drum lung.. ;) E ok zic eu, nu?

 

E bine consumul...oricum nu inteleg de ce te mai uiti la consum cand iti iei o motocicleta sport, dar in fine. Daca vrei consum optim - umbla in plaja de rotatii 6-7k. Cel putin asa era la 600 meu.

 

eu zic ca e cam mult,mie nici in oras nu imi consuma F3-ul atat ,saptamana trecuta am scos 5,3 afara si mers destul peste 100

 

Eu zic ca tu minti cu nerusinare ori mergi ca melcul la fel ca masinile. Am facut si eu un test si am scos si eu un 5 in oras, dar stii cum am mers? Plecam cu masinile, acceleram cu masinile, fix mers de masina - cum am revenit la mersul meu normal si-a revenit la consum - undeva la 8-9 in oras, depinde foarte mult cum merg - turat sau mai usureanu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine consumul...oricum nu inteleg de ce te mai uiti la consum cand iti iei o motocicleta sport, dar in fine. Daca vrei consum optim - umbla in plaja de rotatii 6-7k. Cel putin asa era la 600 meu.

 

 

 

Eu zic ca tu minti cu nerusinare ori mergi ca melcul la fel ca masinile. Am facut si eu un test si am scos si eu un 5 in oras, dar stii cum am mers? Plecam cu masinile, acceleram cu masinile, fix mers de masina - cum am revenit la mersul meu normal si-a revenit la consum - undeva la 8-9 in oras, depinde foarte mult cum merg - turat sau mai usureanu.

Eram doar curioasa, asa estimativ cam cat imi ia. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca doriti un traseu frumusel pentru saptamana viitoare - ne vizitati la Voineasa pe o parte dintre noi...eu, iedi...hornetisti. etc.

 

http://maps.google.com/maps?saddr=Bucuresti,+Romania&daddr=Voineasa,+V%C3%A2lcea,+Rom%C3%A2nia&hl=en&ie=UTF8&ll=44.816916,25.894775&spn=2.591179,6.696167&sll=44.586555,26.273804&sspn=2.601506,6.696167&geocode=Fc8QpgId1zaOASlPrTy_OvmxQDEoppx84zIGrA%3BFUX8tAId06dtASmPGr01gKlNRzGCvTjGImbp8Q&mra=ls&z=8

 

@Ravenitza - curiosii mor repede - cel putin asa se zice in popor. :) :smoke:

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe aia de langa nu-i cunoasteam nici noi. Nu, nu sunt Mos Craciun si oricat de mult mi-ar placea ideea de a primi dom'soare sub patrafir, nici preot nu's. :crack:

 

Silviu, cu cat imi creste barba, cu atat imi scade burta. :unsure: Cica e un troc bun... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...