Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

mult vorbesti :laugh:

Numai pe forum :) Daca ma faci sa vorbesc asa de mult si live, inseamna

ca cineva a avut muulti bani de bere :crack: :D

 

PS: uitandu-ma pe prognoza meteo de pe vreo 7 site-uri am concluzionat ca de luni-marti

ar cam trebui sa vina primavara. Si de sambata am moto, yeeey!! :D

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc pentru raspunsuri! Si acum vine intrebarea de 1000 de puncte (am mai intrebat eu si anul trecut pe cineva, dar am uitat raspunsul), deci nu dati cu pietre: nu exista si un filtru de benzina care trebuie schimbat? (de aer stiu ca am d-ala KN care se curata doar; asa am cumparat-o, dar cu benizna cum e domn'e cu filtrul de benzina sa nu mor prost).

 

Eu ma gandeam sa le schimb weekendul asta, dar cu vremea asta, cred ca mai degraba scot placa din dulap si dau o tura pana la munte. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai pe forum :) Daca ma faci sa vorbesc asa de mult si live, inseamna

ca cineva a avut muulti bani de bere :laugh: :D

 

PS: uitandu-ma pe prognoza meteo de pe vreo 7 site-uri am concluzionat ca de luni-marti

ar cam trebui sa vina primavara. Si de sambata am moto, yeeey!! :D

mda...se pare ca primavara se lasa asteptata :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri! Si acum vine intrebarea de 1000 de puncte (am mai intrebat eu si anul trecut pe cineva, dar am uitat raspunsul), deci nu dati cu pietre: nu exista si un filtru de benzina care trebuie schimbat? (de aer stiu ca am d-ala KN care se curata doar; asa am cumparat-o, dar cu benizna cum e domn'e cu filtrul de benzina sa nu mor prost).

 

Eu ma gandeam sa le schimb weekendul asta, dar cu vremea asta, cred ca mai degraba scot placa din dulap si dau o tura pana la munte. :laugh:

 

Ce pot sa fac cu alea 1000 de puncte... mi-ajung macar de-o bere!? :crack:

post-10102-1234946789_thumb.jpg

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Daca o sa reusesc sa ajung pe la intalnirile voastre de joi, cu cea mai mare placere. Merci!

 

aaa... io-s din brasov... si weekendu asta o sa fiu la bikes on ice adica la hunedoara... dar o sa mai fie intruniri :crack: poate ne vedem p'acolo ... bafta multa cu schimbatu...ai ceva de demontat pana s-ajungi la ala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe zapda asta numa poze pot sa-i fac... ca de dat...

Am scos-o in dimineata asta la o sedinta foto :laugh:

 

post-10102-1234951734_thumb.jpg post-10102-1234951853_thumb.jpg post-10102-1234951892_thumb.jpg

post-10102-1234951949_thumb.jpg

 

PS. am prins-o nemachiata! :)

 

:crack: mi-e dor sa ma daaaaaauuu , HAI PRIMAVAAARAAA HAAAI!

 

PPS> SI E DE VANZARE!!!

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite asa se dau baietii in fapt,ca o ard pe hi5 la agatat pitzi :crack:

 

pitzi-ponci :)

 

si adidasu incerca sa ma agate pe mine da . eu eram pe hi5 cu ganduri pasnice. i come in peace :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul meu post pe forum

cati litri de ulei intra?

si eu trebuie sa-i fac schimbul si nu stiu cat sa iau 3 sau mai mult?

 

 

intra exact 3,8l cu tot cu filtru, si schimbi neaparat si filtru.....de benzina bineinteles... :crack:

 

Ai luat bine, cam scump filtrul. :D

 

 

 

3,3 L daca schimbi si filtrul (ceea ce e indicat sa faci) si 3 L fara schimb de filtru. Daca o dai pe o roata ii mai poti pune 100gr in plus

 

asta e valabil la f4i si f4i s, la f3 f2 f1 (huricane-ul) e alta mancare de peste... :laugh:

 

Multumesc pentru raspunsuri! Si acum vine intrebarea de 1000 de puncte (am mai intrebat eu si anul trecut pe cineva, dar am uitat raspunsul), deci nu dati cu pietre: nu exista si un filtru de benzina care trebuie schimbat? (de aer stiu ca am d-ala KN care se curata doar; asa am cumparat-o, dar cu benizna cum e domn'e cu filtrul de benzina sa nu mor prost).

 

Eu ma gandeam sa le schimb weekendul asta, dar cu vremea asta, cred ca mai degraba scot placa din dulap si dau o tura pana la munte. :D

 

daca ai filtru de benzina pe ea, il poti schimba cu unu nou luat de la orice magazin auto, sunt exact la fel. cred ca , costa cam in jur de 5 ron un filtru...si trebuie schimbat cam o data la 6 luni..ca sa nu se infunde.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nebi, noi avem filtru de benzen pe ale noastre?

 

nu, nu avem, si nu e recomandat sa punem, ma refer la cele pe carburatie, in general la injectie e foarte bun....te fereste de multe belele.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...