Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

mi-am luat si eu crash paduri azi.. LSL albastre...

am crezut pe moment ca ceva nu e ok cu ele.. pt ca suportul de crashpad nu era egal in lungime cu celalalt,si am presupus ca asa au fost gandite..

urmeaza sa le montez :friends: maine cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sper sa nu am parte de evenimente neplacute

maine imi cumpar si gume... pilot sport

mai lipseste amortizor de ghidon.. sa vedem ce oferte se arata :bounce:

 

Nu-ti lua Pilot Sport! :friends:

Ti-am mai zis, parerea mea e ca nu ai nevoie de amortizor pentru F4i. A avut careva voblaje cu mobra lui? Eu nu am avut nici unul..

Daca vrei sa-ti iei, mergi pe GPR sau Ohlins..

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti lua Pilot Sport! :friends:

Ti-am mai zis, parerea mea e ca nu ai nevoie de amortizor pentru F4i. A avut careva voblaje cu mobra lui? Eu nu am avut nici unul..

Daca vrei sa-ti iei, mergi pe GPR sau Ohlins..

 

 

de ce sa nu imi iau pilot sport? :bounce:

e guma recomandata de ei in owner manual

si eu zic ca e mai mult decat buna pt motor.

de ce zici ca nu e ok pilot sport?

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am avut o discutie cu mac legat de cauciucuri. Si la mine e foarte clar, imi voi lua Pirelli Diablo Corsa. Dupa voi incerca si un BT016 de la Bridgstone sau Dunlop D208RR.

Eu nu as merge pe mana Michelin, pur si simplu am eu ceva cu frantuzii. :friends:

Si eu sunt de parere (ca si adidas) ca nu ai nevoie de amortizor de ghidon, cu o guma buna si setari aferente ale amortizorului sigur nu vei avea voblaj, eu n-am avut niciodata.

In schimb ti-as recomanda sa schimbi parbrizul, pune unul double bubble fumuriu, pe langa faptul ca arata mai bine motoreta cu el, dar se simte ca ajuta si la drumuri lungi. Iti deflecta vantul un pic mai sus si nu-l mai iei asa in piept. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea vin stock cu Pilot Sport. Eu nu le-am testat, dar daca citesti pe anumite forumuri specializate, ai sa vezi ca majoritatea abia asteapta sa le consume si sa scape de ele ca sa-si ia ceva intr-adevar bun. Astea-s gume de strada, de mers calm, de..cioparisti :friends: Iar la pret diferentele nu sunt asa mari intre un cauciuc destept si o japitza din asta :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca trebuie sa te mai gandesti ca Pilot Sport au aparut acum multi, multi ani :friends: is vechi ca tehnologie. Acum avem 2CT, 3CT :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca trebuie sa te mai gandesti ca Pilot Sport au aparut acum multi, multi ani :bounce: is vechi ca tehnologie. Acum avem 2CT, 3CT :-L

 

 

eh asta e ca si pasta de dinti... cam tot asa a ramas compozitia ... doar au mai adaugat ceva ca sa se vanda mai bine

nu cred ca pilot sport e o guma rea...

atata vreme cat e facuta in 2008, nu a stat prin depozite aiurea..si se prezinta sanatos, nu cred ca e vre-o mare diferenta.

Sigur exista una... dar nu majora.

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand a fost sa aleg guma pe care sa o iau, m-am consulatat cu mac si ii multumesc ca nu m-a lasat sa dau bani multi pe o guma care eu unu la stilul meu de mers nu ma ajuta cu nimica... daca te sti potolit poti folosi linistit guma, daca iti palce sa te dai pe curbe tare si pui genunchiul jos ar fi bine sa te indrepti spre alta guma...inainte de asta am avut Mentzler M3 si pot spune ca a fost o guma super, acum ramane de vazut sa vedem ce impresie imi lasa guma asta pe care multi o critica.. o sa ramana de vazut :friends:

Editat de crushburn2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat azi diablo corsa 3 :rolleyes:

am facut si o mica iesire sa simt cum stau pe drum.Desi era rece (+2 grade) am simtit ca are aderenta.Fiind si noi am stiut ca trebuie sa ma duc mult mai atent si plus ca temperatura era in defavoarea mea.

Nu pot sa ma pronunt dar pana acum sunt multumit de ele.

am facut si 2 poze cat am tras un pipi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat azi diablo corsa 3 :rolleyes:

am facut si o mica iesire sa simt cum stau pe drum.Desi era rece (+2 grade) am simtit ca are aderenta.Fiind si noi am stiut ca trebuie sa ma duc mult mai atent si plus ca temperatura era in defavoarea mea.

Nu pot sa ma pronunt dar pana acum sunt multumit de ele.

am facut si 2 poze cat am tras un pipi :P

 

 

:) ... asta-i cel mai tare review despre gume... testate noi si la ~0 grade... Cea mai avizata parere!!! tineti cont de ea! :)

No offense... da mai bine nu-ti dadeai cu parerea despre ele...cel putin nu acum... ci doar ziceai ca le-ai pus... :cheers:

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat azi diablo corsa 3 :rolleyes:

 

Bravo man! Mai ruleaza-le 200 km sa se duca ceara aia de pe ele si apoi poti sa le testezi :)

 

Btw, azi in Biker's Otopeni, bem de ziua mea, care e maine si bem ca ud eu un 954 :cheers: Va astept!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) ... asta-i cel mai tare review despre gume... testate noi si la ~0 grade... Cea mai avizata parere!!! tineti cont de ea! :)

No offense... da mai bine nu-ti dadeai cu parerea despre ele...cel putin nu acum... ci doar ziceai ca le-ai pus... :rolleyes:

 

pai le-am pus si am si iesit putin...

am si precizat ca nu ma pot pronunta cat de bune sunt gumele... dar avand in vedere ca sunt noi si mai sunt si cu ceara pe ele ... au avut tinuta buna de drum .nu sunt eu in masura sa dau ''review'' uri ca nu am mers pe enshpe mii de gume ca sa pot face diferenta.Las pe altii sa faca review'uri, care sunt in masura.

:cheers:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fie ca lumina sarbatorilor....ups am gresit....:cheers:)....sa iti traisca noua mobra s ate bucuri de dansa, si sa te dai la fel de frumos si cu cap si anu asta..:rolleyes:

si scuze ca am absentat dar bebe issues...:)

 

In alta ordine de idei stiu ca va reculegeti dupa betie dar se da azi cineva? ca imi scot si eu in SFARSIT mobra din garaj..:)

 

LE desi e evident tin sa precizez ca urarile erau adresate lu abidasu...:P

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca nu e nici unu mai priceput la mecanica "comunistelor" .... in afara de gume :cheers: :rolleyes:

 

Stimabile no offence dar nu crezi ca mai bine intrebi un mecanic?...nu de alta dar poate iti zice unu ca da, iti cumperi cutia si dupa aia vezi ca nu merge...forumul este pentru pareri nu pentru decizii ...

 

Si de cand hondele is 'comuniste' frate??? nu de alta mi se pare tare jignitor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...