Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Conform legii compensarii...tu o dai mai ieftin pe a ta si iei alta mai ieftina ca asa e pe criza, toti vand mai ieftin.

Daca mai trece timpul se mai devalorizeaza clar, chit ca trece doar vreme fara sa fie folosita.

Parerea mea daca crezi ca poti s-o dai, ca nu prea mai cumpara lumea moto vechi, toti vor mai noi ca e criza si-s mai ieftine, da-o...si daca poti sa-ti iei 600RR ia-ti doar ca atentie maxima e altceva decat 600 f3, multa grija. Cred ca iei 2300-2500 pe a ta, repet daca mai cumpara cineva f3, pentru ca cu 2800 deja se gasesc f4 din 99-00.

 

Bafta.

Editat de Arhimede
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu m-am gandit initial sa o pastrez insa acuma mi-am dat seama ca daca as mai pune niste bani la suma deja stransa as avea de un 600RR nou!

Da'o daca inima te trage la un 600RR. Eu iti recomand unul care e la vanzare, e super si motorul si pretul. :D

Si eu am pregatit'o pe a mea de sezon, convins fiind ca o mai tin un an, acum 2 saptamani la intalnirea CBR m'am dat nitel cu un 954 si dupa 48ore aveam unul. Uneori inima o ia inaintea ratiunii.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strumfule tu vrei sa ne bagi in boala cu 600RR ala...?

:D

Noroc ca-s cerebral si stiu ca-i prea mult acum pentru mine ca si motor...ca altfel ma dadeam peste cap si-l schimbat cumva pe al meu cu ala...

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adidasule lasa-ma sa traiesc macar cu impresia ca nu e buna...cahhhhhh.

Ca chiar nu e momentul unei astfel de investiti...:D ...desi mi-as dori foarte mult una. (asta e urata ca e albastra...n-am gasit alta scuza penibila). :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adidasule lasa-ma sa traiesc macar cu impresia ca nu e buna...cahhhhhh.

Ca chiar nu e momentul unei astfel de investiti... :D ...desi mi-as dori foarte mult una. (asta e urata ca e albastra...n-am gasit alta scuza penibila). :lol:

 

Cand iti doresti ceva cu adevarat..nimic sa nu te opreasca! Trebuie doar sa vrei sa o ai, si o vei avea! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand iti doresti ceva cu adevarat..nimic sa nu te opreasca! Trebuie doar sa vrei sa o ai, si o vei avea! :D

 

De asta sunt convins de aia si zic ca in 2-3 zile as lua-o, doar ca nu e cazul si momentul.

 

Oricum de notat remarca lui Adi...e de analizat mai indeaproape, poate apuc sa ma si dau pe una un pic inainte de a-mi lua asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LMA PETRICAAAA! :D :D LMA Grumpy pardon Jorje ! :D

 

Arhi, ia intreaba-l pe Alter Ego de diferenta intre cele doua modele

 

E super sa vezi un 600f care o ia stramb pe o roata...tu stand in maini la ghidonu' unui 600rr :lol: Silviu n-a vorbit vreo 5 min,dupa care a inceput sa-l injure pe Liviu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Touche, Gixxx'! Cam asa ceva. :D

 

Diferenta dintre cele doua vazuta prin ocheanele mele:

600RR (2004? Barbie stie cel mai bine, eu nu am retinut, imi cer scuze) vs F4i 2001 = ceva foarte apropiat. Diferentele sunt mici intre cele doua, pozitie mai racing la RR, maini mai jos, basau mai sus, probabil c-o apleci mai usor pe curbe, de tras trag cam la fel, la RR pe la un 8000 RPM trage un pic mai tare, dar prea putin peste a mea (pinioane diferite - 15/47 in loc de 16/45). Design diferit, mai misto la RR, moto mai usoara. Daca e s-o dau pe a mea in viitorul apropriat nu imi voi lua tot de 600cc, minim un Gixxer de 750cc. :lol:

As vrea sa dau o tura cu un 919 sau 954, dar mi-e frica, o sa-mi placa prea tare si o arunc pe a mea de toti peretii! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Touche, Gixxx'! Cam asa ceva. :D

 

Diferenta dintre cele doua vazuta prin ocheanele mele:

600RR (2004? Barbie stie cel mai bine, eu nu am retinut, imi cer scuze) vs F4i 2001 = ceva foarte apropiat. Diferentele sunt mici intre cele doua, pozitie mai racing la RR, maini mai jos, basau mai sus, probabil c-o apleci mai usor pe curbe, de tras trag cam la fel, la RR pe la un 8000 RPM trage un pic mai tare, dar prea putin peste a mea (pinioane diferite - 15/47 in loc de 16/45). Design diferit, mai misto la RR, moto mai usoara. Daca e s-o dau pe a mea in viitorul apropriat nu imi voi lua tot de 600cc, minim un Gixxer de 750cc. :P

As vrea sa dau o tura cu un 919 sau 954, dar mi-e frica, o sa-mi placa prea tare si o arunc pe a mea de toti peretii! :D

 

Bine ma...ti-o dau diseara la Constipatiei o tura :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de info. Apropo de gixxer de 750cc din ce stiu eu are fix acelasi body ca 600cc, difera doar motorul in sine.

 

Exact, numai ca are cuplu mai mare si cai mai multi decat cel de 600. Se cam bate cu un 919 asa, desi nu-l face, 919 are cuplu mai mare si conteaza!

 

Bine ma...ti-o dau diseara la Constipatiei o tura :D

 

Nu inca pisi, n-am bani de alta mobra. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, numai ca are cuplu mai mare si cai mai multi decat cel de 600. Se cam bate cu un 919 asa, desi nu-l face, 919 are cuplu mai mare si conteaza!

 

 

 

Nu inca pisi, n-am bani de alta mobra. :D

 

Faci rost...iti amanetezi pisica,cainele,casa,tilifonu :D

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate apuc sa ma si dau pe una un pic inainte de a-mi lua asa ceva.

 

Musai! :D La inaltimea noastra 600RR e mica rau. Si eu tot 600RR aveam in cap, dar vorba unora mai experimentati, Nu-ti vine, iti e mica :D

 

As vrea sa dau o tura cu un 919 sau 954, dar mi-e frica, o sa-mi placa prea tare si o arunc pe a mea de toti peretii! :D

 

Si eu m-am speriat degeaba, pana m-am urcat pe ea. E tot un F, ceva mai mare... :P

 

Multam de info. Apropo de gixxer de 750cc din ce stiu eu are fix acelasi body ca 600cc, difera doar motorul in sine.

 

E cel mai bun compromis intre putere si manevrabilitate.

 

Exact, numai ca are cuplu mai mare si cai mai multi decat cel de 600. Se cam bate cu un 919 asa, desi nu-l face, 919 are cuplu mai mare si conteaza!

 

Cred ca bate 919 la viteza. :lol:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Musai! :D La inaltimea noastra 600RR e mica rau. Si eu tot 600RR aveam in cap, dar vorba unora mai experimentati, Nu-ti vine, iti e mica :P

 

 

 

Si eu m-am speriat degeaba, pana m-am urcat pe ea. E tot un F, ceva mai mare... :lol:

 

 

 

E cel mai bun compromis intre putere si manevrabilitate.

 

 

 

Cred ca bate 919 la viteza. :D

 

750u are 150+ cai deci teoretic cam se bate si cu unele mai mari. Cuplu e usor mai firav da ii trece cu un mic upgrade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa dau o tura cu un 919 sau 954, dar mi-e frica, o sa-mi placa prea tare si o arunc pe a mea de toti peretii! :D

Nu fa asta, it's evil! La fel am facut eu acum fix 2 saptamani si, dupa ce m'am dat jos, am facut asa cum bine a descris gixxxu':

Faci rost...iti amanetezi pisica,cainele,casa,tilifonu :D

 

Daca totusi o faci, sa vii in buzunar cu o foaie A4 pe care sa fie deja scris: Vand F4i. Tel: amanetat deja..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fa asta, it's evil! La fel am facut eu acum fix 2 saptamani si, dupa ce m'am dat jos, am facut asa cum bine a descris gixxxu':

 

 

Daca totusi o faci, sa vii in buzunar cu o foaie A4 pe care sa fie deja scris: Vand F4i. Tel: amanetat deja..

 

Pai de asta am zis ca mi-e frica... nu imi permit acum un schimb al motoretei! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fa asta, it's evil! La fel am facut eu acum fix 2 saptamani si, dupa ce m'am dat jos, am facut asa cum bine a descris gixxxu':

 

Vand F4i. Tel: amanetat deja..

 

:D Relatii, doar PM, pana nu amanetez si laptopul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani baieti, adica Petre, Forje, Pedrosa si George.

 

Hmmm, parca erau doar doi, dar acum la numaratoare ies mai multi.

 

Ma rog, intelegeti voi :D.

 

Am pus noul stop cu leduri. Arata foarte bine, doar ca asta care a venit are doua bube:

1. nu se potrivesc piciorusele alea doua de plastic de sus (remediat la cald)

2. locasurile suruburilor de jos nu sunt ok pentru suruburile originale (o sa incerc cu alte suruburi sau poate dau filet mai lung).

 

@AlterEgo: va astept maine dupa 12 sa montam alea.

Editat de BBL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...