Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

in alta ordine de idei... cineva cu F4 rosu-albastru cu codita alba pe la Sinaia azi dupa-amiaza? Uzzy? Zaelu (sau tu erai in bikers? :) )?

 

nu eram eu...ieri m-am invartit pe DN...eu cu F4 un F3 un F4i si un K6. Mergeam la Astoria si baietii tot ratau intrarea si ne invarteam unii dupa altii pe DN :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naspa faza cu udatul. Oricum sa va fie de bine. Sper ca nu s-a dat nici unul prea RACING in asa fel incat sa atinga si pasagerul cu genunchiul pi jos ! :wacko:

 

 

Cum ai primit interdictie? macar la tine pe "bloc" punele .

 

Gata sefu s-a rezolvat...ca sa nu zici ca-s naspa...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase pozne !! Cum te-ai simtit cu noi pantaloni? AAA si nota 4 ptr baieti care erau full echipati si fetele............ nici macar o gecuta mai de doamne ajuta !!!! :) ;)

 

Mai sunt ok pantalonii doar ca m-au cam tinut la un genunchi si m-a cam indoit de durere in prima zi, dar pe ploaie au fost mai buni ca cei de piele. Oricum as mai merge pe Cheia, dar cu un 954 sau ceva de genu...da vad daca e asa cum cred, adica se iau virajele mai usor. Era un tip cu un 600RR nou, mergea cam cu aceeasi viteza ca si Silviu...dar omu era la touring nici nu iesea de pe motor...deci vira usor de tot. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt ok pantalonii doar ca m-au cam tinut la un genunchi si m-a cam indoit de durere in prima zi, dar pe ploaie au fost mai buni ca cei de piele. Oricum as mai merge pe Cheia, dar cu un 954 sau ceva de genu...da vad daca e asa cum cred, adica se iau virajele mai usor. Era un tip cu un 600RR nou, mergea cam cu aceeasi viteza ca si Silviu...dar omu era la touring nici nu iesea de pe motor...deci vira usor de tot. :wacko:

Bafta multa in ceea ce-ti doresti(adik motorul lu' IVY :) )! eu sunt multumit de micuta si m-am inteles bine cu ea dar nu contest faptul ca 954 este mai bun (putere mai mare, alt tip de accelerare).

Intr-adevar se pare ca pe ploaie cordura se descurca mai bine decat pielea ! Eu am in plan sa-mi trag o jeaca touring de cordura (FASTWAY de pe Louis).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quote name='alecscristian' date='Sep 6 2009, 03:43 PM' post='2086906']

Pe o plaja in Constanta,nu stiu care dar era intr-adevar destul de goala ;) Apa era calduta, d-aia nici nu m-am putut abtine sa-mi bag picioarele in ea :wacko:

 

Plaja se numeste "La Modern" . Da o baita ceva?

 

N-aveam slipii la mine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io pana la urma mi-am facut curaj si am taiqto in bulgaria :wacko:)...la veliko

 

Frumos drumu si veliko dar mai ales ploaia torentiala de la intoarcere ...

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: daca este concentrat, trebuie diluat cu apa demineralizata. va alegeti voi proportia de combinare dupa bunul plac.

total inexact, proportia este de 1:1!

 

Venitara vremea transfuziei de ulei ....asa ca va intreb ....sintetic, semi-sintetic sau mineral pt gloaba mea?

ce te tine buzunarul.

daca ai bani, pune'i un motul 7100 10W-40

daca esti mai stramtorat, poti pune si un motul 5100 cu aceeasi vascozitate.

 

niaoaiaooo.. avioooon cu motooor.. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si yo sa zbooooor :) foarte tare

 

Majoritatea oamenilor nu stiu cit de usor se poate zbura... nu e nevoie sa fii pilot de mig 21 ca sa zbori... In Romania pina la 23 de ani zborul e subventionat de stat... la aeroclub.... Dupa aia... zbori fie cu barabafta ta fie cu a unui alt zabauc. Din nefericire zborul in Romania are mediatizarea similara cu motociclismul... satanisti... nebuni etc... Ne trebuiesc 20 de aerocluburi ca si 20 de cluburi active de moto ca sa iesim din bezna. Zborul ca si motociclismul iti schimba perspectiva vizavi de lume. Bine... daca nu esti brain dead. :wacko:

 

Motodelta se incadreaza la categoria ULM... ultra light aircraft. Un ULM are maxim 450 de kile cu tot cu bovinele din el si benzina... ULM-urile sint marfa pentru ca nu esti obligat sa ii faci revizii unde vor ei... sa faci munti de hirtii.... nu ai nevoie decit de un teren de unde sa poti decola/ateriza si o statie radio cu care sa "iti deschizi" zborul... sa nu te trezesti cu un MIG 21 in formatie cu tine ;).

 

E drept ca ULM-urile costa multisor... dar second hand... devin accesibile... cumparate in grup... si mai si. Scoala costa cam 3-4000E... ca are multe ore si e cam 100E ora.. mai e si ceva teorie... examenul... anyways... noi speram ca in timp odata cu cresterea in popularitate sa devina mai ieftin.

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uzzy, trage frate un fum! ;)

....ziceam asa ca poate reusesc odata sa o fac si pe bune :wacko:

 

Majoritatea oamenilor nu stiu cit de usor se poate zbura... nu e nevoie sa fii pilot de mig 21 ca sa zbori... In Romania pina la 23 de ani zborul e subventionat de stat... la aeroclub.... Dupa aia... zbori fie cu barabafta ta fie cu a unui alt zabauc. Din nefericire zborul in Romania are mediatizarea similara cu motociclismul... satanisti... nebuni etc... Ne trebuiesc 20 de aerocluburi ca si 20 de cluburi active de moto ca sa iesim din bezna. Zborul ca si motociclismul iti schimba perspectiva vizavi de lume. Bine... daca nu esti brain dead. :)

 

Motodelta se incadreaza la categoria ULM... ultra light aircraft. Un ULM are maxim 450 de kile cu tot cu bovinele din el si benzina... ULM-urile sint marfa pentru ca nu esti obligat sa ii faci revizii unde vor ei... sa faci munti de hirtii.... nu ai nevoie decit de un teren de unde sa poti decola/ateriza si o statie radio cu care sa "iti deschizi" zborul... sa nu te trezesti cu un MIG 21 in formatie cu tine :P.

 

E drept ca ULM-urile costa multisor... dar second hand... devin accesibile... cumparate in grup... si mai si. Scoala costa cam 3-4000E... ca are multe ore si e cam 100E ora.. mai e si ceva teorie... examenul... anyways... noi speram ca in timp odata cu cresterea in popularitate sa devina mai ieftin.

 

cred ca e o senzatie foarte misto....pacat ca sunt scorurile care sunt, m-am interesat si de un salt cu parasuta si am inteles ca este 150 E si sari cu instructorul in spate..ceea ce iar nu mi se pare ok. Adica in banii astia zic ca se poate face un instructaj in urma caruia sa fi si tu in stare sa tragi de un fir.....dar hai ca prea suntem offtopic :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oho... inexact? :) proportia poate fi si 2:1 sau 1:2. asta scrie mare pe orice sticla, nu trebuie s-o spun eu.

da mai, poti sa pui si apa chioara..

insa honda recomanda o proportie de 1:1. :wacko:

 

post-3288-1252322134_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...