Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ia atentie si la nenea asta , vine el repede si raspunde serios si strica frumusete de pagina :D

Si ca sa revenim la off topicurile noastre, pt ca de reparat nu ai ce la Honda , ce mai face lumea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiu cum e sa cauti si sa intrebi si sa nu-ti raspunda lumea. Unde pot ajuta , ajut ca nu ma doare mana plus de asta mai stric si offtopicurile, deci 2 epuri dintr-o bucata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi... ca tot sintem la "probleme" mecanice...

 

Stiti... eu aud zgomote... ma rog... ma chinui defapt sa aud voci da' nu-mi iese.

 

De ce aud (si parca nu auzeam inainte.... oookey.... :D ) cind dau drumu la ambriaj la plecare exact la friction point un mic clank?

 

Ah... bai... m-am uitat in ferestruica aia de olei si pare cam negru mai... asa tre sa fie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi... ca tot sintem la "probleme" mecanice...

 

Stiti... eu aud zgomote... ma rog... ma chinui defapt sa aud voci da' nu-mi iese.

 

De ce aud (si parca nu auzeam inainte.... oookey.... :D ) cind dau drumu la ambriaj la plecare exact la friction point un mic clank?

 

Ah... bai... m-am uitat in ferestruica aia de olei si pare cam negru mai... asa tre sa fie?

 

Oloiu e negru daca are niste km...Clancu ala poate fi din cauza lantului usor slabit sau poate fi cauzat de tacanitu' de la ghidon,prezent la majoritatea hondelor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oloiu e negru daca are niste km...Clancu ala poate fi din cauza lantului usor slabit sau poate fi cauzat de tacanitu' de la ghidon,prezent la majoritatea hondelor :D

 

 

Ati facut domnule marele pas?????? Ca vad ca te pricepi la honde, celelalte tot un tacanit la ghidon au?

 

 

@Zaelu:L omu' , tu faci parte din cealalta categorie asa ca nu te mai chinui sa auzi voci, auzi destule tacanituri !!!! Si apropo fa ca mine si o sa mearga ceas: du-o la spalatorie !!!! :blink: :D :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oloiu e negru daca are niste km...Clancu ala poate fi din cauza lantului usor slabit sau poate fi cauzat de tacanitu' de la ghidon,prezent la majoritatea hondelor :rose:

 

Clancul ala se aude pe franare brusca de obicei :blink: La el e posibil sa nu cupleze cutia corect la apasarea pedalei si atunci cand da drumul la ambreiaj sa intre calumea in viteza..cred. Oricum daca schimba uleiul, e posibil sa scape de problema asta..

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zaelu, nu'i mai schimba acum uleiul, ca probabil mai mergi o luna cu ea maxim. il schimbi la primavara.

iar un ulei bun nu va ramane auriu (sau rosu - motul 7100 sau galben-verzui - motul 300v) ci se va innegri, deoarece detergentii isi fac treaba si retin in suspensie mizeriile, iar filtrul le retine.

daca ai pentru multi kilometri un ulei care arata "frumos", acela e un ulei prost dpdv al curateniei pe care o face in motor.

 

PS: mane, tu tot auzi chestii, o fi de la verde? :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai eu am sa incerc sa fac toata iarna pe mobra... oricum... daca se strica vremea rau de e lunecus trec pe scuterini... ca ala daca il trintesc nu e mare baiul :blink:. dar, mersi de info cu oleiu ca e negru si ca e OK.

 

Cit despre auzit zgomote... nu e de la verde... ca deh... :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai... care ai fost cu mine dedimineata cu un F4 alb-negru de la Piata Sudului pina la Calea Vitan? pe la fo 9... :D

 

SRI-ul ! :rose: Daca era gri-negru era Alecscristian aka Palalila Gen :blink:

Mesaj completat

Asa ceva?

 

D-asta are JJ,face minuni cand te dai pe 2 roti...prin parc :blink:

Mesaj completat

Diseara vine acasa my latina bitch :P In consecinta cateva zile(poate mai mult) sunt pieton...gen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink:(((((((((((((((((

 

:rose:

 

In alta ordine de idei,plimbarea de Duminica a fost ultima plimbare calare pe Fireblede, de azi sunt fericitul posesor al unui Ducati (acum nu stiu daca :D sau :blink: se potriveste mai bine) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...