Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

da, da, da, da!!!! eu maine tre sa merg cu masina la serv, dar dupa aia vin repede acasa si sar pe motor. De-abia astept sa-ti vad parbrizul cel nou. Numai sa tina vremea!

parbrizul l-am montat fara nici o problema si nu a fost nevoie de silicon sau alte solutii pentru potrivire sau etansare,nu stiu ce marca este pentru ca este nou dar nu din magazin.

Sa nu uit sa iti aduc si curelusele pentru rucsac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

are dreptate alex...vremea numai buna nu o sa fie :crack:

poate avem noroc pe joia viitoare dar sanse mici

 

merci de info...si in ceea ce priveste prima inmatriculare:))...ar vrea babuta mea sa mai fie virgina dar numai io io trag la esapament de fro 2 ani ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, sa va povestesc despre experimentul pe care l-am inceput acum doua saptamani. Imi tin mobra langa intrarea in bloc, acoperita cu o husa. Cum foarte multi vecini din scara sunt extrem de lenesi dimineata si pe deasupra sufera si de o doza uriasa de nesimtire isi lasa cainii sa isi faca nevoile langa motorul meu. Dupa cum miroase husa mi-am dat seama ca motorul meu e "marcat" cu (cuvant urat) de toata populatia canina din bloc.

 

Chestia nu mai putea sa continue si cum sunt un vecin fooooooarte civilizat am tot incercat sa folosesc o substanta repelent impotriva cainilor pana gasesc un repelent pentru lenea si nesimtirea stapanilor lor. Am incercat cu de toate: chili cayenne, piper, repelent de caini luat de la magazin. Spre disperarea mea, nu a functionat nimic.

 

Pana cand am descoperit substanta miraculoasa numita popular ACE. Adica clor de la matusa din Italia, daca va mai aduceti aminte reclama. Sa traiasca matusa! De doua saptamani este foarte curat pe langa motorul meu si nici husa nu mai duhneste a (cuvant urat) de caine. Folosesc un pulverizator pe care il umplu cu Ace si spreiez la fiecare 3 zile. Ideea este sa fac cainii din bloc sa se fereasca de zona pe care vreau eu sa o protejez. Pana si omul de servici a venit sa ma intrebe ce substanta am in puverizator de nu mai are el dimineata rahat de caine de curatat in fata blocului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat azi antigelu (si menumorut). bai.,.. ala vechi era verde... asta nou roz.... Ala vechi era destul de curat dar in vasul de expansiune e ceva depunere pe fund... niste "praf". Am clatit eu cit am putut cu antigel dar... va trebui dat afara cindva si curatat calumea :crack: .

 

Au ramas becurile lu peste care parca vad, ca imi vor da super bataie de cap pentru ca merg ca pomu de craciun. mai intreb odata... a mai montat careva chestii pe LED si a intimpinat probleme? le-a rezolvat? hop in.

Mesaj completat

@droom

 

Tati meriti o bere pentru idee... cum nu esti aici am sa o beau singur in cinstea ta. :nono:

 

Eu nu sint atit de disperat de mirosu de (cuvant urat) (cainii de la mine aparent se bat in pipi cu pisicile) dar e o metoda de ai le spune "politicos" sa fuck off si sa pishe copacu de linga. Pentru vecini nu exista repelant dar exista cooptare. daca reusesti sa le fii simpatic... adica combinatia "tu si mobra" o sa vezi ca vor simti nevoia sa aibe grija de mobra ta (chestie legata de natura umana) si se vor simti cel putin stinjeniti de potaile lor care vor dori sa se usureze pe mobra ta daca nu sa ia masuri s anu "se faca de ris" si sa traga cainele de la gestul necivilizat.

 

Plimba-i cu mobra...

lasa-le odraslele sa se uite/joace la ea... sub supraveghere si cu atentionari la pericolele legate de zone fierbinti etc. O sa ti se para ca dai nas dar de fapt cind spui ca e faina... gigea... pune mina... DAR ai grija la aia aia aia ca te ranesti... sa vezi ce atitudine admirativa dar plina de "respect" au fata de potentiala "bestiuta".

 

Oh... era sa uit. Pe copii e bine s aii avertizezi de fata cu parintii de zonele fierbinti si altele apoi sa ii lasi sa se friga de toba etc... ca ii maninca stai linistit. dar asa vei avea conditionarea pavloviana stabilita. daca e sub ochii parintelui dupa ce tu l-ai avertizat o sa aibe si intarirea unei scatoalce din partea parintelui. nu uita apoi s ail consolezi... da foarte bine :laugh: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zaele, cand ne intalnim bem si berea aia, chiar daca fara alcool. Pana una alta sa-mi povestesti de husa ta, pana la urma ai facut una mare din doua mai mici de scuter sau te-ai lasat pagubas?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile sincer sa fiu pe mine ma doare fix in genunea meatului de cate cotarle mictioneaza pe rotile mobrei; acum nu pot sa zic ca si tu ar fi cazul sa fi indiferent, e treaba ta daca vrei sa servesti masa la cotul lantului, dar mi se pare cel putin fortat sa consideri lipsa de civilizatie din partea stapanilor ca lasa caini sa urineze pe roti mai ales ca javrele au un fetis pentru cauciucuri (cred ca de aia alearga caini dupa masini ca mereu pisoarul inacesibil e cel mai potrivit). Este o moda tampita la noi cand nu ne place ceva sa o bagam pă asta cu lipsa de civilizatie.

Si acum caini sunt simpatici dar in genere (adeca nu toti ca sigur se simteaza cineva pe aici) stapanii de caini mi se par niste autisti. Cei mai amuzanti is aia care o baga cu aia ca ei prefera caini oamenilor caci caini este neste caractere unice si fedele mult superioare omului (aici daca se simteaza cineva sa fie sanatos)... adeca prefera un sclav decerebrat care il asculta orbeste indiferent cat de imbecil este. Deci nu vreau sa le iau apararea doar mi se pare ca nu poti sa pazesti toate miscarile unui caine pe cate roti se pisa ca sa isi marcheze teritoriul etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Angra

Bine zis Angra... ca o consolare pentru posesorii de animale care ar viziona (atent/vigilent :nono: ) topicul vreau sa mentionez ca a fi autist nu e un lucru rau. Pur si simplu "lumea" nu it vine pe felie... partial sau in toatalitatea ei. Autisti pe de o parte sintem si noi mototrotinetistii ca ni se pare ca daca ne urcam calare pe iepele noastre metalice oarecum le luam constringerile sociale (termen pompos anume ales) si sexualizam cu ele si in felul asta "existam" impotriva acelor constringeri care incearca sa "ne inabuse". Hm... cred ca as fi putut zice si in mai putine cuvinte asta dar... frack it... m-am imbatat cu bere si e nasol. Ceea ce e evident la "iubaretii" de animatii biologice este "tatonarea" realitatii sociale cu "sampleuri"... animalele asta si sint... bucatele... mostre de relatii sociale, simple... ABC-ul... Nu numai ca e simplu ca masinarie de relatii sociale un animal dar, si permite manifestarea "personalitatii" stapinului printro gramada de "proeictii" pe care le face asuprai spre deosebire de complexitatea relatiei cu alti oameni care pe deasupra vor sa isi impuna propria personalitate. Din cauza "ajutorului" pe care il gasesc in animale multi "le iubesc" neconditionat si absurd mai mult decit pe semenii lor - hotii de la guvernare :laugh:.

 

@droom

Prelata e inca WIP... problema e ca maica'mea care e croitoreasa fameliei nu are decit un ochi functional si ala dupa un program oarecum necunoscut... combinat cu faptul ca si programul meu e oarecum incarcat... de pauze ar zice unii...

 

In plus... am o prelata argintie foarte mare acum care a fost foarte buna la camuflaj pe vremea asta cu zapada. :crack:

 

 

Era sa uit. Poate vreunu din voi stie vreun atelier de lacatuserie care ar putea face chestiunile astea (noul meu antifurt):

 

/index.php?showtopic=489886

 

?

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Angra & @zaelu,

 

bai ce mai aberati amandoi :nono:, sa va vad eu cum e sa iti gasesti in fiecare zi motorul inconjurat de c.a.c.a. de caine :crack: . De lichidele de pe husa nu ma prea preocup, inteleg ca au si cainii fandacsiile lor. Problema mea e de fapt cu vecinii care isi lasa cainii sa faca mizerie pe aleea de acces in scara blocului. La animal loverii astia le-as turna fortat pe gat niste Ace, sincer... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scuza... am baut :laugh:

 

Bai da era intrun film parca cu unii de se rahaneau pe presu de la usa ca semn de la mafie ceva... era hilara toata treaba :nono: . Poate ar trebui sa faci asta Droom... si sa lasi infipt un bat cu un mesaj... "From CBR Mafia... you shit me... we shit you..." :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

functrionalitatea = din toate pct d vdr :laugh:

 

Nu stiu daca CBR600 F este cea mai functionala mobra... e faina dar nu e ca si cum ar merge si pe offroad si ar cara un frigider (un Ducati ST4 de exemplu :nono: ) pe locul pasagerului.

 

Mesaj completat

 

 

Hai ca se poate... ultimele 10 pagini pina la record! Push! Push! Push! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Angra & @zaelu,

 

bai ce mai aberati amandoi :hug:, sa va vad eu cum e sa iti gasesti in fiecare zi motorul inconjurat de c.a.c.a. de caine :crack: . De lichidele de pe husa nu ma prea preocup, inteleg ca au si cainii fandacsiile lor. Problema mea e de fapt cu vecinii care isi lasa cainii sa faca mizerie pe aleea de acces in scara blocului. La animal loverii astia le-as turna fortat pe gat niste Ace, sincer... :laugh:

 

Io nu am vazut caine sau om (care nu urmareste un proiect dubios rasarit in stare de ebrietate) sa se ca.ce la pisoar. Deci nu am vazut caine sa se cace langa rotile mobrei. Revenind la ce spuneam mai devreme, faptul ca stapani sunt nesimtiti in genere (si nu strang cac.catii de pe scara blocului) nu inseamna ca tre sa spele toate locurile unde se pi.sa jivinele. Io chiar ma amuz sa vad ce caini ce imi ingalbenesc rotile. De exemplu pe roata din din spate se pi.sa o cotarla oarba surda de dimensiunea unui bishon iar pe cea din fata un caine care daca se ridica in doua imi poate fi partener de dans :nono:)... deci daca esti mic impotent si urat alegi o roata mare, daca nu e cazul merge si una de bicicleta...va suna cunoscut?:haha:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am uitat pret de o jumatate de zi de SS, Ducati,RR si m-am dat cu Harley. :crack: Am fost chopperist pt o zi :laugh:

 

 

In apararea mea pot spune ca n-a fost un Harley "ordinar" ci renegatul firmei din Milwaukee...VRod :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am uitat pret de o jumatate de zi de SS, Ducati,RR si m-am dat cu Harley. :crack: Am fost chopperist pt o zi :laugh:

 

 

In apararea mea pot spune ca n-a fost un Harley "ordinar" ci renegatul firmei din Milwaukee...VRod :nono:

 

Pai bine, bine .... dar ceva pareri , impresii ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca CBR600 F este cea mai functionala mobra... e faina dar nu e ca si cum ar merge si pe offroad si ar cara un frigider (un Ducati ST4 de exemplu :nono: ) pe locul pasagerului.

 

Mesaj completat

 

 

Hai ca se poate... ultimele 10 pagini pina la record! Push! Push! Push! :laugh:

:crack: modest, modest OMU'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine, bine .... dar ceva pareri , impresii ........

 

Drag bike,120 cai, 150 NM si cauciuc de 240 pe spate :crack: Dupa cum a zis si Silviu,da rusine la aproape orice Ss. Cum ajung diseara pun si cateva poze :laugh:

 

 

Ieri mi-am dorit mai mult ca niciodata sa fiu bogat, 25000 E nu-s de colea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... eu nu poci sa viu... pe linga faptu ca ploua... stopul pe LEDe nu merge... merge dar nu merge... contact aiurea whateva... problema e ca am pus stopu vechi si zic... sa il las intrun singur soclu de bec ca sa pot sa testez la bateria veche pe asta cu leduri... cind... lula pozitie/lumina numar... ma ce dreq? ...ma uitez... filamentu de pozitie rupt.... scimb becu cu al doilea si ii fac proba cu el scos din stop... ca bagat iar nu a vrut sa mearga... contact imperfect iada iada... merge... bag soclu in stop... cuvintel uritel... scot... rupt si la asta filamentu... pai sa nu dai desteptarea in cimitir? :crack:

 

 

 

Unde gasesc becuri de astea de stop spate? oriunde?

 

=================================================

 

99 to go

 

=================================================

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia gata cu gargara...

 

Sa-mi zica mie acuma lumea, cum imi duc motoru de la Buc la Cj...stie cineva pe cineva care se ocupa, ca nu prea am cum s-o aduc calare.

 

Astept sugestii si reclamatii.

 

Cheers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia gata cu gargara...

 

Sa-mi zica mie acuma lumea, cum imi duc motoru de la Buc la Cj...stie cineva pe cineva care se ocupa, ca nu prea am cum s-o aduc calare.

 

Astept sugestii si reclamatii.

 

Cheers.

deci ne parasesti?o duci la cluj?

Mesaj completat

PARANGHELIA DE 1000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...