Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neutral, multumesc frumos! Abia acum am ajuns in zona cu internet. Cand ne intalnim dau si de baut! Inteleg insa ca vremea toata saptamana asta e naspa :rolleyes: si s-ar putea ca saptamana viitoare chiar sa ninga?

 

Ieri nepotica mea a facut 3 ani!

Tu..tot 3? :(

La multi ani!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope, nu fost eu, abia azi am scos-o un pic la aer. Acu' ma duc s-o duc ca nu vreau sa ma pishe norii de pe cer.

 

La multi ani Droom! :P

 

Multumesc mult, speram sa ne vedem joi pe motoare. Dar cu vremea asta de cocoa... Baietii la mine la bloc isi spala motoarele. Eu am s-o duc la o spalatorie undeva, ca e mult prea murdara. Dar mai am de asteptat, mai intai cumparaturi cu sotia, apoi cu piticii la joaca si abia apoi daca mai ramane timp :rolleyes: :( viata de motorist familist, off off mai mai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani vestitorule de primavara !!!!!

Sa-ti fie intreaga viata o primavara ,frumoasa si cu multe impliniri!!

:rolleyes:

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai spus ca la Honda. Credeam ca te referi la service Honda.

Nu eu am recomandat pe Viilor, dar da, poti sa faci operatiunea la Service'ul MyMoto, la Cartus sau la Nicu Profesoru' (lucreaza foarte misto). Anul trecut am dat 200lei pentru operatiune, cu simeringurile mele. Uleiul (Motorex full synth 10W)+manopera a fost a lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci,

La HONDA (magazin) sunt 66 de euro semeringurile-

La Viilor (service) 250 lei toata operatiunea (semeringuri+ulei+manopera).

 

..........................................shi am ales Viilor.

 

DANKE!

Mesaj completat

Pai ai spus ca la Honda. Credeam ca te referi la service Honda.

Nu eu am recomandat pe Viilor, dar da, poti sa faci operatiunea la Service'ul MyMoto, la Cartus sau la Nicu Profesoru' (lucreaza foarte misto). Anul trecut am dat 200lei pentru operatiune, cu simeringurile mele. Uleiul (Motorex full synth 10W)+manopera a fost a lor.

Da-mi shi mie TE ROG un numar de contact de la Nicu (profesoru') sa vb shi cu el, ms anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am umplut de spume nitel... si cu ploaia lu peste de a trebuit sa string catrafusele...

 

Filtru de aer e nitel prea mic... parca ziceati unu din voi ca ala HIFLO are problema asta... ce "puncte-puncte" ii fac? ca imi ramine un colt afara... restul oricum intra dupa ce ma chinui nitel.

 

 

Apoi, Strufule nu am gasit la OMV antigelus de care ai zis. Cind am zis ca vreau antigel pentru blocuri motor de aluminiu... au avut "blue screen" amindoi (ca am fost la 2 OMV) au reusit sa mai ingaime... "ce culoare?". mi-a adus aminte de ala de la MrBricolage care cind l-am intrebat de cheie dinamometrica mi-a aratat o cheie reglabila... ne americanizam incet incet... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am umplut de spume nitel... si cu ploaia lu peste de a trebuit sa string catrafusele...

 

Filtru de aer e nitel prea mic... parca ziceati unu din voi ca ala HIFLO are problema asta... ce "puncte-puncte" ii fac? ca imi ramine un colt afara... restul oricum intra dupa ce ma chinui nitel.

 

 

Apoi, Strufule nu am gasit la OMV antigelus de care ai zis. Cind am zis ca vreau antigel pentru blocuri motor de aluminiu... au avut "blue screen" amindoi (ca am fost la 2 OMV) au reusit sa mai ingaime... "ce culoare?". mi-a adus aminte de ala de la MrBricolage care cind l-am intrebat de cheie dinamometrica mi-a aratat o cheie reglabila... ne americanizam incet incet... :rolleyes:

Eu am bagat HEPU de culoare rosu ,e special pt aluminiu,se gaseste la bidon de 1,5 litri exact cat iti trebuie si nici nu e scump,mai iei si 2 litri de apa distilata si amesteci

Mesaj completat

cauta la magazine de piese auto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi, Strufule nu am gasit la OMV antigelus de care ai zis. Cind am zis ca vreau antigel pentru blocuri motor de aluminiu... au avut "blue screen" amindoi (ca am fost la 2 OMV) au reusit sa mai ingaime... "ce culoare?". mi-a adus aminte de ala de la MrBricolage care cind l-am intrebat de cheie dinamometrica mi-a aratat o cheie reglabila... ne americanizam incet incet... :rolleyes:

 

 

la Lukoil la Aurel Vlaicu era o tanti care stia despre ce e vb, dar a zis ca nu mai au decat de ala normal. asa ca mi-am pus pofta in cui. daca iei de undeva, cumpara-mi si mie 3 litri si iti dau banutii cand ne vedem sa iau alea. asta desigur, daca e ok pt tine.

 

si of course, LMA! Adidasu' :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LMA Adidasu si LMA Drool!

 

Eu am hidden zona aia cu useri etc.

 

da cu filtru de aer... poate veni cineva cu o solutie ca s ail montez? Il incalzesc la aragaz?

 

 

alx31, daca gasesc iti dau de stire... nu stiu cite bidoane pot atirna pe scuter dar incerc. :rolleyes: Da' ce alea trebuie sa iti dau? inafara de codita care te interesa prin Aprilie parca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR 18 ! Pregatiti-va de bauta la 1000 de pagini :rolleyes:

 

""Inlocuit antigel (G12 blocuri motor din aluminiu) 55 lei pentru orice motor. (antigel hepu rezistenta la inghet -32. 50%antigel 50%apa distilata)"" la Florin-V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca are sa ma duc la Florin V si termin bilciu. Si asa tre sa il intreb de carburatie...

 

 

Numa' sa pot sa montez filtru de aer nou ca ma ia crizili... tu-i **** ma-si de firma de rahanel... HIFLO.... :rolleyes:

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am dat o tura cu mobra,am pandit cand s-a oprit ploaia si am sarit pe ea,am bagat vreo 60 de km asa de dezmortire si incarcat bateria da e cam aglomerat orasul,traficul curului vaaai ce ma bucur ca nu mai am masina :( .O droaie de motoristi prin oras :D

 

LMA Adidasule ,multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor :rolleyes:

 

 

Mesaj completat

LMA celor 2 sarbatoritzi!!! silviule,fa-ti bagajele pt greci :P e gata si asta mica a mea :P

 

Aia este minunatia de Honda cea noua?????ai facut-o de piz.......da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra e doar de pixta.

In curand asa va arata si a mea. :rolleyes:

 

vai de mamitica mea, ma simt ca un soimu' patriei, va invidiez baieti pentru jucarii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...