Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Eu am profitat de soarele de afara pentru a imi schimba guma fata si vopsi etrierele in rosu :bounce: plus ceva schimburi de filtre la mobra prietenei

nu am mai apucat sa ies la plimbare dar poate ne vedem joi daca e frumos.

 

Joi vreau sa vin si eu la intalnire, daca reusesc sa vad care e treaba cu cablul de acceleratie pana atunci. Mobra sta cuminte in parcare, nu am mai avut "coraj" sa ma dau cu ea dupa faza de aseara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe baza seriei de sasiu se verifica tipul de cheie. A mea costa 175 ron. O copiezi dupa cea veche si mergi la reprezentanta Honda si ti-o reprogrameaza, ii face identificarea cu calculatorul tau si gata. Copierea de cip si "discutiile" cu calculatorul: 65 ron. Spun pt ca tocmai am inchis telefonul cu domnii de la honda.

 

S-a scumpit de anul trecut.

 

Eu acum am trei chei, doua honda si una de logan cu cipul de la cheia veche rupta :bounce:

 

Sfat: pentru rezervor (acolo am rupt si eu cheia) eu mi-am facut o cheie mai mica, simpla (seama cu aia de la cutia postala), avand in vedere ca se folosesc doar primii dinti ai cheii si nu trebuie cip.

Daca tine vremea asa ne vedem joi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem jooooooi, vreau sa viiiiii jooooooi, am urlat dupa ea!!!

 

Eu cred ca as putea, dar doar dupa munci...

Mainly, yes, vin. Unde vin, apropos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Droom

 

Uita-te in manual cum se regleaza/verifica cablurile de acceleratie. Ar trebui sa fie tot undeva sub rezervor pe dreapta. Au niste "piulitze" de blocare si apoi unele de reglaj... dupa ce ai gasit locul potrivit blochezi la loc. Poate parea haotic la inceput pina iti dai seama care ce face. Nu ar trebui sa ai probleme cu revenirea acceleratiei cauzate de altceva daca a mers OK pina acum.

 

 

 

 

Reprezentanta Honda: sos pipera nr 48,

nr tel 021 4550371

Dan Mihailescu

dan.mihailescu@honda-bikes.ro

...

 

danke danke

 

Eu cred ca as putea, dar doar dupa munci...

Mainly, yes, vin. Unde vin, apropos?

 

Pe la 19 se aduna lumea la piata Constitutiei.

 

Cine vine? Cica are sa fie 35C° :bounce:

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Droom

 

Uita-te in manual cum se regleaza/verifica cablurile de acceleratie. Ar trebui sa fie tot undeva sub rezervor pe dreapta. Au niste "piulitze" de blocare si apoi unele de reglaj... dupa ce ai gasit locul potrivit blochezi la loc. Poate parea haotic la inceput pina iti dai seama care ce face. Nu ar trebui sa ai probleme cu revenirea acceleratiei cauzate de altceva daca a mers OK pina acum.

 

Merci, Zaelu. Da, am vazut in manual, insa nu inteleg de ce pana acum a mers foarte bine si acum parca s-a cam intepenit. Azi dupa-amiaza ma intalnesc cu un prieten care stie cum se verifica cablurile (ca sunt doua, unul de accelerare si unul de decelerare) si poate scap usor doar cu reglat si uns. Daca nu, asta e, vorba lui Goethe, C'est la vie toujour parsiva :bounce: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 19 se aduna lumea la piata Constitutiei.

 

Cine vine? Cica are sa fie 35C° :)

 

35 de grade, unde? In Egipt? Asa da... Pe asta o cred :P

daca sunt mai mult de 10 grade, automat sunt afara :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

35 de grade, unde? In Egipt? Asa da... Pe asta o cred :P

daca sunt mai mult de 10 grade, automat sunt afara :bounce:

 

Joi vor fi 11 grade. Zi perfecta de plimbat pt cine nu lucreaza .... pt cine lucreaza ramane Piata Constitutiei la 19:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca la 19 o sa fie 35 de grade o sa vin si eu :bounce:

Se poate sigur 35 de grade intro sticla de coniac care o sa astepte cu bratele deschise sa incalzeasca degustatorii :P

 

deci joi 35 de grade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sa nu bata vantul ca altfel :bounce:

 

Mah, eu vin cu armura pe sub geaca... nu mi-a fost deloc frig duminica seara. Si ieri am facut rost de pantaloni de combinezon, cu protectii si alte alea, deci iarasi se elimina frigul la genunchi...

Uscat sa fie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joi vreau sa vin si eu la intalnire, daca reusesc sa vad care e treaba cu cablul de acceleratie pana atunci. Mobra sta cuminte in parcare, nu am mai avut "coraj" sa ma dau cu ea dupa faza de aseara.

 

 

ce-ai patit aseara?

Mesaj completat

Joi vor fi 11 grade. Zi perfecta de plimbat pt cine nu lucreaza .... pt cine lucreaza ramane Piata Constitutiei la 19:00

 

 

si sambata 19 grade :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai probabil o sa vin si io joi... 90% cu masina sau pe jos ca mi lene (mobra trebe asigurata itepizata)...deci probabil ne vedem pe acolo....

 

Stie cineva une ma itepizez mai central ca io mis puturos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva une ma itepizez mai central ca io mis puturos?

Eu in ultima vreme am tot avut treaba pe sos. Pipera, si chiar langa politie, visavis este un service si itp si what-ever pentru masini si motorete... Altul nu stiu, ca eu i-am facut itp-ul la rar, cand am inregistrat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropos de toba...

 

Am toba mea de la f2 care e goala (cred ca i s-au scos sitele sau e alta toba, nush ca asa am luat moto)

Cert e ca face cam mult zgomot care mie nu imi place... so... daca o vrea cineva la schimb cu una normala sunt dispus a face miscarea :bounce:)

 

merci,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alexutzza, aseara venem de la serv cu motorul si m-am trezit cu o smucitura super nasoala, de era sa zbor de pe motor. Eu am zis ca e din cauza cablului de acceleratie, ca nu mai puteam sa dozez acceleratia din poignet cum trebuie. Daaaaar, dupa o verificare temeinica astazi cu baietii de la bloc s-a constatat ca toate cablurile sunt in stare fooooarte buna si ca problema pare sa fi fost cauzata de gunoaiele din benzina, pompa mergand un pic in sarcina (o putem auzi cum lucreaza, la ralenti). Cum ieri am mers ceva pe rezerva, si benzina ramasa era din aia de peste iarna, este foarte posibil sa fi avut niste dopuri de gunoaie (sau apa) pe instalatie, de unde si aparenta malfunctie a cablului de acceleratie.

 

Amuzant este insa faptul ca desfacand rezervorul am constatat ca nu am filtru de aer :bounce: , in locul lui tronand o bucatade burete "artistic" taiata. Ce bine ca am dat deja comanda de filtru. Imi vine si mie un Hiflo, asa ca, Zaele, stai pregatit cu feonul ca o sa am si eu nevoie curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ati vrea joi, daca ne permite vremea, sa facem intalnirea mai devreme; sa zicem pe la un 18.00 in loc de 19.00? Nu de alta dar pe la 19 e cam intuneric, si cum se intuneca se raceste repede ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti si fete daca aveti careva vreo oglinda de stanga de F4 pe care nu o folositi, chiar si daca are sticla sparta sau e zgariata,etc, dati-mi de stire, ca eu caut de ceva vreme perechea din stanga dar inca nu am gasit-o

sau daca chiar nu gasesc o vand pe asta (de dreapta) si imi cumpar un set de doua... ca m-am saturat de oglinzile astea "sport-tuning-racing-etc-bullshit"

:bounce:

Editat de branconier
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ati vrea joi, daca ne permite vremea, sa facem intalnirea mai devreme; sa zicem pe la un 18.00 in loc de 19.00? Nu de alta dar pe la 19 e cam intuneric, si cum se intuneca se raceste repede ...

 

 

esti fara ocupatie? :bounce: eu personal termin la 6, deci n-am nici o sansa sa ajung. dar sa stii ca ora 19.00 a fost pusa cu cap. si anul trecut pe vremea asta era la fel si nu era o problema sa ne strangem. asa ca daca e vreme buna, eu zic sa ramana ora 19.00 :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...