Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-a spus acum o prietena ca este un accident moto la intersectia de la Titan. Stie cineva ce e pe acolo ?

 

acum am vazut la topicul de accidente ca a fost unul si pe la Iancului, deci 2 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa "distractia" incepe.

Trebuie sa imi resetez mintea... sa imi spun ca sunt invizibil... ca daca nu ma fac vazut, nu voi fi vazut....

Cel putin asa am functionat anul trecut si a mers OK... sper ca si anul asta sa mearga cel putin lafel de bine....

 

Cu toate rugaciunile, gandurile bune, reflexe cat mai ascutite, capul pe umeri, va doresc un sezon fara incidente si plin de aventuri, drumetii si prieteni.

Asfalt uscat si cald :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare pentru detinatorii de F'uri. Se poate transforma un F4 in RR ? Estetic. Imi place foarte mult RR dar mi se pare un pic prea agresiva pentru mine.

Se poate pune fata de la un RR la un F4 ? Farul etc ? Sau daca are cineva sa puna cateva poze. Sunt foarte curios sa vad daca se poate, si daca se poate cum arata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vrei mai bine un RR?

e un pic prea fioroasa pentru mine. Sincer prima mea alegere este RR-ul dar dat fiind faptul ca sunt incepator, nu cred ca e prea indicat. Macar F-ul e un pic mai linistit, mai cuminte mai adaptat pentru oras. RR-ul cred ca e prea mult pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un pic prea fioroasa pentru mine. Sincer prima mea alegere este RR-ul dar dat fiind faptul ca sunt incepator, nu cred ca e prea indicat. Macar F-ul e un pic mai linistit, mai cuminte mai adaptat pentru oras. RR-ul cred ca e prea mult pentru mine.

 

Incearca ambele mobre, din cate am vazut eu F-ul e mai agresiv decat RR-ul in ture "normale"...

Mesaj completat

Sunt la oferta? As dori eu un 954 de pui cu de toate, 3 ardei iuti.

 

Nu e cam mare portia? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu duminica pe la 11 max sunt in buc!! ne vedem la 12:00 la constitutiei si vedem de acolo unde mergem? ma gandeam sa prindem orele de la pranz cand probabil e mai cald. Daca exista alte sugestii...hai rpd ca abia astept! cine nu vine la plimbare poate vine macar la un dans pe langa motoare - asa raciti cum sunt! talent exista deci nu e probl! :laugh:

Editat de adism
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 13.03.2011. Ora 12.00. Constipatiei. Subscriu.

Mesaj completat

.... Se poate transforma un F4 in RR ? Estetic. ...

 

 

... Caut disperata un CBR f4i Sport de vanzare, dar NEAPARAT galben cu negru. Aceasta din poza...

 

Sincer nu-i inteleg pe oamenii care isi iau sau vor sa isi ia motor pentru cum arata. Daca asta e ceea ce conteaza pentru ei si nu placerea de a merge pe el sau sentimentul de siguranta, atunci nu inteleg de ce se chinuie sa isi ia permisul - pot sa aiba motor si in fata blocului. Nu zic ca aspectul nu conteaza, dar unele pretentii fezeaza ridicolul.

 

@h4mM3r00:

Teoretic se poate. Orice e posibil in lumea asta. Dar cine crezi tu ca e atat de nebun incat sa arunce niste bani pentru a face ce ai spus tu in loc sa isi cumpere direct RR - noi nu!

Am inteles ca esti incepator (daca am dedus gresit, tot nu te inteleg): nu conteaza mai mult pentru tine sa inveti sa mergi pe motor decat cum arata? Nu ai vrea tu sa incepi cu un F4 - pe care presupui ca il vei stapani mai usor - si sa treci peste un an doi la un model care iti place si estetic ??

 

acelasi lucru pentru @Hondita500:

Probabil ca exista pe undeva de vanzare un motor asa cum il vrei tu. Chiar nu te intereseaza si cum functioneaza? Cat de busit a fost?

Nu ar fi mai bine (daca tot esti atata de INNEBUNITA dupa culorile astea) sa iti iei un motor care sa mearga bine si eventual il revopsesti tu asa cum iti place?

Mesaj completat

LE: SOC !!!

Paparazzi au reusit in sfarsit sa il surprinda pe Nyt in trafic:

post-52872-1299876753_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol, m-ai facut sa rad in dimineata asta...

 

 

:P Multumim

 

Unii din noi mai au de asteptat pana in aprilie ca sa poata iesi cu motorul :P :D

 

La multi ani prieteni dragi barbati azi de ziua barbatului, cele 44 de pahare :P

 

azi am iesit din birou pe la 1 si era o vreme superba, maine sunt plecat cu treburi de familie dar duminica sigur scot iapa la asfalt

 

Salutari baieti !

 

Caut disperata un CBR f4i Sport de vanzare, dar NEAPARAT galben cu negru. Aceasta din poza...

Daca stiti unu va rog sa ma anuntati neaparat.

Ms anticipat :laugh:

 

Ce zici de unul rosu pe care sa-l faci galben ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 13.03.2011. Ora 12.00. Constipatiei. Subscriu.

Mesaj completat

 

 

 

 

 

Sincer nu-i inteleg pe oamenii care isi iau sau vor sa isi ia motor pentru cum arata. Daca asta e ceea ce conteaza pentru ei si nu placerea de a merge pe el sau sentimentul de siguranta, atunci nu inteleg de ce se chinuie sa isi ia permisul - pot sa aiba motor si in fata blocului. Nu zic ca aspectul nu conteaza, dar unele pretentii fezeaza ridicolul.

 

@h4mM3r00:

Teoretic se poate. Orice e posibil in lumea asta. Dar cine crezi tu ca e atat de nebun incat sa arunce niste bani pentru a face ce ai spus tu in loc sa isi cumpere direct RR - noi nu!

Am inteles ca esti incepator (daca am dedus gresit, tot nu te inteleg): nu conteaza mai mult pentru tine sa inveti sa mergi pe motor decat cum arata? Nu ai vrea tu sa incepi cu un F4 - pe care presupui ca il vei stapani mai usor - si sa treci peste un an doi la un model care iti place si estetic ??

 

acelasi lucru pentru @Hondita500:

Probabil ca exista pe undeva de vanzare un motor asa cum il vrei tu. Chiar nu te intereseaza si cum functioneaza? Cat de busit a fost?

Nu ar fi mai bine (daca tot esti atata de INNEBUNITA dupa culorile astea) sa iti iei un motor care sa mearga bine si eventual il revopsesti tu asa cum iti place?

Mesaj completat

LE: SOC !!!

Paparazzi au reusit in sfarsit sa il surprinda pe Nyt in trafic:

post-52872-1299876753_thumb.jpg

 

 

 

E ca si cum m-ai intreba de ce nu vreau un Cielo cu motor de M3, cand pot sa-mi cumpar un M3. Pentru ca pentru mine acea diferenta conteaza, vreau ca atunci cand ma apropii de motorul meu sa-mi imi fie drag de el, sa il iubesc si sa il respesct. Vreau sa mi-l fac si sa-l aranjez asa cum imi place mie. Daca eu consider ca pot sa bag 5000 de euro in el doar ca sa ma simt eu bine asta am sa si fac. Sunt oameni ca fac chestii foarte tampite doar din pasiune, si eu zic ca orice atata timp cat te face sa te simti bine. Nu vad ce e asa de ne-la-locul lui cu faptul ca vreau sa fac un F4 sa arate ca un RR. Tre sa schimb doar farul si carena fata. Am vazut in Anglia carene la 150 de euro si far de RR in romania undeva la 150 de euro. Daca dispun de aceasti bani si eu consider ca imi place. Asta e si asta o sa fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wtf...filozofia motocicletelor... voi nu sunteti sanatosi...

 

Oricum, credeti ca se potriveste botul (capota, aripi, bara fata si faruri) de Rolls Royce Phantom pe Dacia Logan? ca vreau sa imi pun la Logan... Rollsul e prea puternic pentru mine acum si momentan invat sa conduc pe dacia. Si ce plm, daca imi place Rollsul mai mult decat Dacia, dau si 100 de mii de euro sa imi customizez masinuta, nu? :laugh:

 

PS: Am un prieten care si-a pus botul de Maybach la un Smart, ca cica sunt facute tot de Mercedes si se potrivesc, ce credeti, in cazul meu ar merge? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...PS: Am un prieten care si-a pus botul de Maybach la un Smart, ca cica sunt facute tot de Mercedes si se potrivesc...

Dar cum l-a pus? De la aripa din fata la aripa din spate, nu? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, da! Cum să nu? Da? da, da! Absolut! Absolut! Da! Absolut! Mai absolut ca vodka. Da, da, sigur că da! Da, da, da? Sincer, sincer! Focă, Focă, jur pe rosu! Jur pe rosu, Focă! Să mă transform în telină ?i să mă-nfing în pământ dacă nu! Da! Până la râme? Nu, fără râme. Dar oricum, da! Jur! Da!

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, da! Cum să nu? Da? da, da! Absolut! Absolut! Da! Absolut! Mai absolut ca vodka. Da, da, sigur că da! Da, da, da? Sincer, sincer! Focă, Focă, jur pe rosu! Jur pe rosu, Focă! Să mă transform în telină ?i să mă-nfing în pământ dacă nu! Da! Până la râme? Nu, fără râme. Dar oricum, da! Jur! Da!

 

 

hai suge-o ceapa....

 

auzi claudiu uita-te la asta ... fii atent ca daca viitoare aplic asta da ?

de ce dai ba zii ....

Editat de berserk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 13.03.2011. Ora 12.00. Constipatiei. Subscriu.

 

Mesaj completat

LE: SOC !!!

Paparazzi au reusit in sfarsit sa il surprinda pe Nyt in trafic:

post-52872-1299876753_thumb.jpg

 

OMFG OMFG p.li roz cu luminite si roti!

Mesaj completat

Later edit... plimbare pana la Giurgiu...vazut Dunarea noaptea...alea alea... cu masina.

La intoarcere, plin de politie prin sate, gropi si la radio una dupa alta :

- The Doors - Riders on the Storm

- AC/DC - Highway to hell

- Iggy Pop - In the deathcar

- Chris Rea - Road to hell

 

PLM. Am lasat-o la 50, scuipat in san si tras un Doamne-ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...