Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum te simti nenea cu sliderele raschetate? :laugh:

 

Fain fain fain. Foarte tare! E intr-adevar altceva... loving it!

 

costin are cele mai reusite poze,o sa vedeti!

bine,il ajuta si costumatia,parca-i mireasa! :friends:

 

Costum de mireasa aveam si inainte, acum am si motoreta :rolleyes:

 

PS: Cum naiba scoteai consumurile alea, doctore? Pana acum asta alba e mai lacoma la mine :laugh:

Editat de a_costin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Cum naiba scoteai consumurile alea, doctore? Pana acum asta alba e mai lacoma la mine :laugh:

 

Pai asa e pana te obisnuiesti. Tu inca tragi de ea asa cum trageai de F. RR-ul poti sa il tii mai jos in ture, sa urci mai repede in trepte, si asa o sa consume mai putin.

 

Da ce consum zicea claudiu du ce consum ai tu?

 

Eu aveam in medie 6,2%, iar Costin are 7%. Nu e diferenta asa de mare.

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7% e decent. Difera si stilul de mers, difera si greutatea (costin cu pasagera e mai gras decat clau.... fara pasagera... :crack: )

 

De unde mah, doctorul avea pe spritmonitor consum de 5.ceva unde mai pusese si coment "cu pasager".

 

Ok, nu o fi mare diferenta, dar deja am trecut de prima mie de km, mari pretentii de imbunatatire nu mai am.

 

Ediii, hai frate pune si tu poze, traiti-ar erer-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde mah, doctorul avea pe spritmonitor consum de 5.ceva unde mai pusese si coment "cu pasager".

 

Ok, nu o fi mare diferenta, dar deja am trecut de prima mie de km, mari pretentii de imbunatatire nu mai am.

 

Ediii, hai frate pune si tu poze, traiti-ar erer-ul.

 

Nu mai merge in limitare :-P las-o si tu mai "subturat" cum zicea cineva ca merge don' doftor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde mah, doctorul avea pe spritmonitor consum de 5.ceva unde mai pusese si coment "cu pasager".

 

Ok, nu o fi mare diferenta, dar deja am trecut de prima mie de km, mari pretentii de imbunatatire nu mai am...

In primul rand am ceva experienta in plus, apreciez altfel ce imi ofera drumul. Doi, difera stilul de mers. Trei, acolo am asa putin fiindca asta mi-am propus, per total e mai mare consumul.

Ai 1000 km cu ea, dar sunt facuti repede; experienta vine din bucati mici analizate mult, nu invers.

Mai ai de invatat destul. Si o sa inveti, dar nu incerca sa grabesti procesul.

Daca vrei iti arat bikeri mai vechi ca mine in ale 2 roti-lor, care merg cu mine si scot si mai putin...

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah,mai aveti putin si ziceti ca 'onda merge cu apa,nu benzina!

oricum,e bine ca mai consuma cate ceva,nu numai nervi!

parca mergeti pe langa ele! :friends: :crack:

si apropos:-se sincronizeaza si injectia,daca tot vorbiti de consum! :cheers:

Editat de Marlitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este cazul, era doar o curiozitate de-a mea. Oricum, vorbeam de aceiasi motocicleta la doi proprietari si inteleg ca de fapt diferenta nici nu este atat de mare. Apoi nici nu as urmari 4% consum, m-am lamurit deja de ceva vreme ca motociclismul este un sport al dracului de scump, deci asta e...

 

Am suport de numar nou acum, cu tot cu luminite and shit... o sa ies si eu ca Adi la vanatoare de filtre sa ma mai caute si la oo de data asta. A dracu carnea pe ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am suport de numar nou acum, cu tot cu luminite and shit... o sa ies si eu ca Adi la vanatoare de filtre sa ma mai caute si la oo de data asta. A dracu carnea pe ei...

Te mananca unde nu e cazul? Cat mai e valabila procura aia notariala, ca daca iti iau astia talonul pt xenoane nu mai vin cu tine. :laugh:

 

salut,

Salut.

Editat de claudiu*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca masina ta nu consuma 12%? :-))

 

Meh, ar fi foarte (dar foarte) greu cu masina mea, crede-ma :))

 

@claudiu: Nu, nu ma mananca, iti dai seama ca ziceam si eu asa, de oftica. Din ce povesti am mai auzit baietii sunt de ocolit chiar daca te stii in regula, caci vin cu tot felul de giumbuslucuri pentru a-ti frige o amenda sau papa talon (gen "ai anvelopa spate cam uzata" si altele asemenea)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...